Zapalenie stawu skokowego

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Kleoska
Posty: 53
Rejestracja: ndz kwie 17, 2011 4:35 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Zapalenie stawu skokowego

Post autor: Kleoska »

Moja panna w maju miała zapalenie stawu skokowego. Chodziłam z nią do weta... i trochę mnie to kosztowało... :-\
Niedawno zapalenie wróciło. :-[
Często będzie się to powtarzać ?
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Zapalenie stawu skokowego

Post autor: nausicaa »

kup jej jakiś preparat z siarczanem chondorityny (u weta albo w aptce), powinno pomóc w umocnieniu stawów. a czasem niestety tak bywa, że szczur ma większą podatność na kontuzje.
a napisz jeszcze - jak wet zdiagnozował zap. stawu, jakie były objawy i leczenie. przyda się na przyszłość, a inna sprawa, że może to było zwykłe zwichnięcie, a wet naciągnął Cię na koszty.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
Kleoska
Posty: 53
Rejestracja: ndz kwie 17, 2011 4:35 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zapalenie stawu skokowego

Post autor: Kleoska »

Najpierw zaczęła trochę utykać, więc pomyślałam, że to tylko zwichnięcie. Ale po 2 dniach staw okropnie spuchł i zrobił się fioletowy. Wzięłam ją do weta i okazało się, że ropa się w środku zebrała. Dawałam jej leki przez pare tygodni. Niestety przez to zrobił jej się jakiś przerost tkanki kostnej w stawie. :-\
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Zapalenie stawu skokowego

Post autor: nausicaa »

ojej, no to rzeczywiście. nie dawaj jej za bardzo szaleć wspinaczkowo, a na pewno uważaj, żeby nie spadła albo sobie łapki nie wkręciła w pręty. w klatce nie powinno być żadnych poziomych kratek do chodzenia- tylko hamaczki i deseczki- półki.
dawaj jej też dietę bogatą w wit D- jakieś ryby np tuńczyk, jajka. albo jakieś suplementy diety z wit D, magnezem, innymi mikroelementami.i tą chondroitynę.
ktoś w ogóle próbował podawać szczurom tran?
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
Kleoska
Posty: 53
Rejestracja: ndz kwie 17, 2011 4:35 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zapalenie stawu skokowego

Post autor: Kleoska »

O dzięki za radę :D
Tran ? Nie.
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Zapalenie stawu skokowego

Post autor: nausicaa »

znalazłam na forum, że tran można podawać. najlepiej niech zliżą kropelkę z palca co jakiś czas. tran zawiera wit D i inne dobroczynne substancje, więc może akurat pomoże:)
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zapalenie stawu skokowego

Post autor: Flaumel »

Nie podawałam co prawda tranu, ale u weta można kupić preparat "tranopodobny" (nie mam przy sobie opakowania, a nie chcę naściemniać co w nim jest, można też kupić Omegan, ja swojego nazwy nie pamiętam niestety) dla zwierząt (łatwiej dawać z pipetki dołączonej do opakowania niż wyciskać tabletkę). Szczurki dałyby się za to pociachać :D
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”