Zgrubienie pod łapką

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Vivian
Posty: 19
Rejestracja: sob wrz 10, 2011 8:10 am
Lokalizacja: Wrocław/Lubań

Zgrubienie pod łapką

Post autor: Vivian »

Witam!
Jestem posiadaczką rocznej szczurzycy Dżumy, niedawno zarejestrowałam się na tym forum.
Słońce moje ogólnie przez pół roku nie mieszkała w klatce (ale ją ma) tylko biegała swobodnie po pokoju, odkąd musiałam zamknać ją w klatce (z powodu powrotu do domu) zrobiły jej się na tylnych łapkach zgrubienia (czerwone i wielkości 2 mm - na taką łapke to sporo, nie widziałam żeby krwawiło ale wydaje mi się że jest to w formie ludzkiego otarcia, jak od butów czy coś) pod piątym paliczkiem. Dżuma nadal jest wypuszczana z klatki tylko musi tam spać, więc chowana jest na noc. Gdzieś wyczytałam że takie zgrubienie spowodowane jest tym że klatki które mają "pięterko" mają właśnie zły wpływ na szczurze łapki, że lepiej zdjąc i zobić jakies hamaczki czy huśtawki.
Jestem po Technikum Weterynaryjnym więc jako tako znam się na leczeniu zwierząt, ale chodzi mi konkretnie czy to prawda że te szczebelki na pięterku mogą wyrządzić krzywde?
Moje Słońce: Dżuma :)
Moje Maleństwo: Mała
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Zgrubienie pod łapką

Post autor: Paul_Julian »

Wpisz w szukajkę w tym dziale:
bumble feet
albo bumble foot
mamy o tym temat, nie pomogę bo mykam do weta.
Faktycznie takie coś może powstac od szczebelków, ale można leczyć.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Vivian
Posty: 19
Rejestracja: sob wrz 10, 2011 8:10 am
Lokalizacja: Wrocław/Lubań

Re: Zgrubienie pod łapką

Post autor: Vivian »

Dzieki :)
Znając nazwę naprowadziło mnie to na wszystko co potrzebne :)
Moje Słońce: Dżuma :)
Moje Maleństwo: Mała
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”