Zjadanie marwego ogona

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kleopati
Posty: 108
Rejestracja: ndz maja 22, 2011 9:15 pm
Lokalizacja: kraków

Zjadanie marwego ogona

Post autor: kleopati »

Cześć. Proszę o doradzenie co mam zrobić bo mam dylemat, zacznę od początku. Moja zdolna szczurka będąc w klatce nie mam pojęcia w jaki sposób, napewno druga samiczka jej tego nie zrobiła, zerwała sobie całą skórę z 2 ostatnich cm ogona, dosłownie kości było widać. Czym prędzej do weta, dostała maść no i minął już tydzień i zaczeła się robić martwica niestety, poszłam na kontrole do lekarza i stwierdził że konieczne jest usunięcie tej częsci ogonka pod narkozą. Dziś ma być zabieg, a od jakiś dwóch dni zauważyłam ze ta martwa część jest coraz mniejsza. Okazało się że to Koka zjada tą suchą martwą cześć i wylizuję całą tą jego część. I teraz pojawia się moje pytanie, czy uważacie że ten zabieg jest konieczny czy może Koka sobie sama z tym poradzi?
Już raz była w narkozie i wiem ze potem przez jakiś tydzień była taka przestraszona i osłabiona więc nie wiem jak ten zabieg na nią wpłynie. Proszę o rady bo nie wiem co będzie lepsze,a zawsze lepiej jest zobaczyć opinie innych :)
ze mną: Koka, Amina
[*] Ozzy, Mumu, Ajfos, Watka
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zjadanie marwego ogona

Post autor: smeg »

Idź do weta, niech to obejrzy i zdecyduje, czy zabieg jest nadal konieczny ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Sissel
Posty: 238
Rejestracja: czw lut 10, 2011 12:18 am
Lokalizacja: Zielona Góra/Szprotawa/Żagań

Re: Zjadanie marwego ogona

Post autor: Sissel »

Wydaje mi się, że to normalne w zachowaniu szczurka, że obgryza martwą tkankę.
Ale ja bym zadzwoniła do weta, powiedziała co robi mała i zapytała ą sobie zrco robić. Niestety szczurki nawet mając dobre intencje mogą zrobić sobie krzywdę i uważam, że lepiej by było to skonsultować ze specjalistą.
Pozdrawiam i życzę małej szybkiego powrotu do zdrowia :)
Ze mną: Bianka vel. Janeczka[*]
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Zjadanie marwego ogona

Post autor: Nakasha »

Biorąc pod uwagę to, że ogon jest częścią kręgosłupa, jednak warto się przejść do weta by go obejrzał. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
kleopati
Posty: 108
Rejestracja: ndz maja 22, 2011 9:15 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Zjadanie marwego ogona

Post autor: kleopati »

Jesteśmy umówione na wizytę na 17.30 i lekarz zdecyduje co robić. Dziękuję za rady, napiszę jak wrócę co zdecydował weterynarz:)
ze mną: Koka, Amina
[*] Ozzy, Mumu, Ajfos, Watka
kleopati
Posty: 108
Rejestracja: ndz maja 22, 2011 9:15 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Zjadanie marwego ogona

Post autor: kleopati »

Koka już po zabiegu, lekko otępiała jeszcze, ale nie jest źle bo ulubioną kukurydzę zjadła. Lekarz stwierdził że ucięcie ogonka to będzie najlepsze wyjście z sytuacji. A i polecam doktora Klimasa z Krakowa przyjmuje na ul. Szybkiej 29 w Nowej Hucie, nie jest specjalistą od gryzoni ale opiekował się wiele lat moim psem który dzięki niemu dożył 19 lat, umie obchodzić się ze zwierzakami:)
ze mną: Koka, Amina
[*] Ozzy, Mumu, Ajfos, Watka
Awatar użytkownika
Sissel
Posty: 238
Rejestracja: czw lut 10, 2011 12:18 am
Lokalizacja: Zielona Góra/Szprotawa/Żagań

Re: Zjadanie marwego ogona

Post autor: Sissel »

Widzisz i w sumie po strachu :)
Ze mną: Bianka vel. Janeczka[*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”