[ŁAPY] Łuszcząca się skóra, POMOCY!!! ZDJĘCIA!!!

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
pika84
Posty: 62
Rejestracja: sob lut 12, 2011 1:15 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

[ŁAPY] Łuszcząca się skóra, POMOCY!!! ZDJĘCIA!!!

Post autor: pika84 »

Witam,
otóż mam problem z łuszczącą się skórą na łapkach u mojego szczura. Nie wiem co robić bo, to za dobrze wcale nie wygląda ;// Martwię się i proszę, żeby ktoś mi doradził !! : ((
Dodam też, że wet leczył szczurka z alergii (kichała), ale to chyba nie alergia, bo nadal kicha! ;// Ale na początku jej się po antybiotykach bardzo polepszyło, a teraz nadal to i jeszcze łapki !! No pomóżcie proszę, bo ja się nerwowo wykończę ! : (
Poniżej zdjęcia... :
http://imageshack.us/photo/my-images/841/p1030654s.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/812/p1030653q.jpg/

Jeśli powiększycie to dokładnie widać...
Ze mną: Sisi i Lola
Obrazek ♥ : Gacuś [*][/i][/b],Czesia [*][/i][/b],Czesia II [*][/i][/b],Akira [*][/i][/b],Luna [*][/i][/b]
xxslimak18
Posty: 17
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 3:43 pm

Re: [ŁAPY] Łuszcząca się skura, POMOCY!!! ZDJĘCIA!!!

Post autor: xxslimak18 »

A jaką ma ściółkę?
Awatar użytkownika
pika84
Posty: 62
Rejestracja: sob lut 12, 2011 1:15 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [ŁAPY] Łuszcząca się skura, POMOCY!!! ZDJĘCIA!!!

Post autor: pika84 »

No właśnie miała alergie i tymczasowo nie ma trocin i na ręcznikach papierowych jest ... martwie się strasznie :(
Ze mną: Sisi i Lola
Obrazek ♥ : Gacuś [*][/i][/b],Czesia [*][/i][/b],Czesia II [*][/i][/b],Akira [*][/i][/b],Luna [*][/i][/b]
xxslimak18
Posty: 17
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 3:43 pm

Re: [ŁAPY] Łuszcząca się skura, POMOCY!!! ZDJĘCIA!!!

Post autor: xxslimak18 »

Nie martw się przejdzie jak miałam świnkę morską to po zmianie ściółki przeszło ale nie natychmiast :) .
Awatar użytkownika
pika84
Posty: 62
Rejestracja: sob lut 12, 2011 1:15 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [ŁAPY] Łuszcząca się skura, POMOCY!!! ZDJĘCIA!!!

Post autor: pika84 »

Dzięki, trochę mnie uspokoiłaś ! Ufff... Dzięki ;)
Ze mną: Sisi i Lola
Obrazek ♥ : Gacuś [*][/i][/b],Czesia [*][/i][/b],Czesia II [*][/i][/b],Akira [*][/i][/b],Luna [*][/i][/b]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [ŁAPY] Łuszcząca się skura, POMOCY!!! ZDJĘCIA!!!

Post autor: Paul_Julian »

A moze łapki posmarować Panthenolem albo alantanem na suchą skórę ( nie pamiętam czy masc czy krem) ?

Wyciągaj często brudne papierki, bo może to wpływ zasikanej ściółki, spała moze w tym.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: [ŁAPY] Łuszcząca się skura, POMOCY!!! ZDJĘCIA!!!

Post autor: nausicaa »

zmieniaj często ściółkę i hamaczki. i może spróbuj te łapki często nawilżać np oliwką dla dzieci jhonsona albo inną nietoksyczną (zapytaj w aptece, co Ci polecą)
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
pray
Posty: 494
Rejestracja: sob sty 08, 2011 9:19 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: [ŁAPY] Łuszcząca się skura, POMOCY!!! ZDJĘCIA!!!

Post autor: pray »

A taką łapkę można posmarować linomagiem ??? Nie zaszkodzi szczurkowi ? Bo właśnie u mnie Zefira ma takie suche łapki.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [ŁAPY] Łuszcząca się skura, POMOCY!!! ZDJĘCIA!!!

Post autor: Paul_Julian »

http://www.i-apteka.pl/product-pol-838- ... c-30g.html

Jest dla dzieci i niemowląt, to nie powinno zaszkodzić.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: [ŁAPY] Łuszcząca się skura, POMOCY!!! ZDJĘCIA!!!

Post autor: Cyklotymia »

A szczurek jest już stary? I czy ma druciane pięterka w klatce? Jak tak, to koniecznie trzeba zmienić, bo one ranią stópki.
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [ŁAPY] Łuszcząca się skura, POMOCY!!! ZDJĘCIA!!!

Post autor: sylwiaj »

Rozalka tez miała tak na początku najlepiej nawilżac mocno nawt nivea sie nadaje - chociaz najlepiej oliwka z oliwek tyle ze jakos musisz ogona utrzymac bo jak bedzie łaził to zaraz całe zetrze:)
I sciółka moze niech pochodzi jakis czas po papierowych recznikach i zobacz co bedzie sie działo?
Paul Alantan jest na odparzenia;)
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [ŁAPY] Łuszcząca się skura, POMOCY!!! ZDJĘCIA!!!

Post autor: Paul_Julian »

Alantan jest na różne rzeczy, tylko trzeba wiedzieć który jest na co :)
http://www.alantan.pl/Alantan-leki/Alan ... s-krem.php
http://www.alantan.pl/Alantan-leki/Alan ... s-masc.php

Krem nawilża, czyli jest na tłustą skórę. A maść natłuszcza, czyli jest na suchą. Ale oba można stosować na suchą (lub przesuszoną) skórę. I na łapki :)
U ludzi skóra tłusta równiez może wyglądać jak sucha, kiedy jest przesuszona np. od leków.

Można smarować np. strup od martwicy po zastrzyku, zeby go zmiękczać , wtedy jest mniejsze ryzyko zerwania strupa.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [ŁAPY] Łuszcząca się skura, POMOCY!!! ZDJĘCIA!!!

Post autor: sylwiaj »

Swoja droga kiedys Alantanem uratowałam ogon mojemu koniowi. Jełop jak był młody nie wiem jak to zrobił ale w pastucha sie zaplatał i wszystkie włosy z ogona sobie zdarł została tylko taka zakrwawiona marchewka z pekiem włosów na końcu.
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
Iguta87
Posty: 512
Rejestracja: sob maja 14, 2011 11:58 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: [ŁAPY] Łuszcząca się skóra, POMOCY!!! ZDJĘCIA!!!

Post autor: Iguta87 »

Na łuszczącą się skórę wet polecił mi kilka kropel oleju jadalnego dodawać do jedzenia. Dodaję do ryżu, kaszy itd i pomaga ;)
Dziewczyny:
Chłopaki:

Za TM: Fred Bimber Konan Zgredek Biała Ruda Haśka Czarna Didi Hak Smok Blanka Fufa Grzmot Lukrecja Wróżka Wilk Duch Delicja
"Beyond the door there's peace I'm sure,
And I know there'll be no more tears in Heaven”
Awatar użytkownika
pray
Posty: 494
Rejestracja: sob sty 08, 2011 9:19 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: [ŁAPY] Łuszcząca się skóra, POMOCY!!! ZDJĘCIA!!!

Post autor: pray »

O dziękuję za pomoc :) Szczurek jest młodziutki i ma koszyczki jako pięterka. :) Zaraz zmienię ściółkę na ręczniki papierowe i nawilżę łapy :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”