drgawki ogonka

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
liliw
Posty: 3
Rejestracja: sob wrz 03, 2011 6:23 pm

drgawki ogonka

Post autor: liliw »

Witam!
Mój szczurek Franio, jest od dawna chory na Mycoplazmoze. Co parę miesięcy dostaje antybiotyki i w znacznym stopniu choroba ustępuje. Niestety ostatnio pojawił się nowy objaw, mianowicie drgawki ogonka. Kiedy następuje atak ogonek drga bardzo mocno na wszystkie strony, a Franio bardzo się wtedy boi i biega bez celu, jakby spłoszony. Dużo czytałam na temat Mycoplazmozy, ale wśród objawów nie znalazłam drgawek.Jeśli ktokolwiek wie, co to może oznaczać, bardzo proszę o odpowiedź. Dodam jeszcze, że Franio ma już swoje lata, a dokładnie trochę ponad 1,5 roku. Czy to może być związane ze starością, czy to jakieś nowe choróbsko? Bardzo mi go szkoda, bo jeszcze ma się mu na życie...:(
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: drgawki ogonka

Post autor: nausicaa »

a możesz nagrać film?
raczej mi to wygląda na coś neurologicznego. ale inna sprawa, że u niektórych szczurów ZDROWYCH takie drganie ogonka uruchamia się, kiedy są bardzo zestresowane albo czyms podniecone. moje 2 szczury tak mają.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
liliw
Posty: 3
Rejestracja: sob wrz 03, 2011 6:23 pm

Re: drgawki ogonka

Post autor: liliw »

Jasne, jak tylko uda mi się wychwycić ten moment to nakręcę. Natomiast z moich obserwacji wynika, że to nie ze stresu. Szczurek łazi sobie spokojnie sam po kanapie i nagle zaczynają się te drgawki.
Awatar użytkownika
papala
Posty: 304
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: drgawki ogonka

Post autor: papala »

Moja Miszka też ma takie drgawki, np kiedy się czemuś przygląda (skupia na czymś) i w zasadzie od niedawna. To chyba normalne, choć też pierwszy raz z czymś takim się spotkałam:)
łobuzują: Kaśka, Miszka, Emilka, Furia, Adelka, Łatka, Floyd, Julian, Johny
łobuzują za Tm: Suzi, Martusia

E-Pasaż
liliw
Posty: 3
Rejestracja: sob wrz 03, 2011 6:23 pm

Re: drgawki ogonka

Post autor: liliw »

Mój szczurek po tym jak zaczęły występować te drgawki po tygodniu zmarł.:( Był już stary, a lekarz stwierdził, że to powikłanie Mykoplazmozy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”