[ŁAPKI] Niedowład(?) przedniej łapki

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
noxa
Posty: 125
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 11:03 pm
Lokalizacja: Szczecin

[ŁAPKI] Niedowład(?) przedniej łapki

Post autor: noxa »

Mam mały problem. Dzisiaj do naszego domku przyszedł Maluszek, bo w dwójkę zawsze raźniej. Dzieciak z kinderniespodzianki.

No i jak wspomniałam wcześniej jest z nim niewielki problem: po włożeniu do klatki zauważyłam że kuleje na prawą przednią łapkę, po dokładnych oględzinach okazało się że jest ona jakby słabsza, jakby było w niej mniej mięśnia (wiecie o co chodzi?).
Stara się na tą łapkę nie stawać, mniej jej używa kiedy się myje, i zdecydowanie nie opiera się na niej żeby umyć boczek (wykorzystuje do tego drugiego Ciurka albo klatkę). Kiedy je, normalnie trzyma żarełko w obu łapkach i nie wygląda żeby sprawiało mu to jakiś ból. Tak samo jak wyciągałam go na biurko, a on jak najszybciej chciał się znaleźć w klatce, to stawał na wszystkich 4 łapkach i wszystkich łapek używał żeby się wspiąć do drzwiczek, przy czym przy chodzeniu nie stawał na prawej łapce całym ciężarem i tak jakby praktycznie nie rozczapierza paluszków. Z wspinaniem się po gałązkach w klatce dużych problemów nie ma, radzi sobie chociaż taki trochę niezdarny jest...

Dzwoniłam do dziewczyny od której wzięłam malucha, powiedziała że ona nie zauważyła u niego żadnych problemów "ale mogła coś przeoczyć, bo wiesz jak to jest". Cóż niewiele mi ten telefon dał...

Jak myślicie co to może być i co z tym robić? A, i jeszcze: łapka nie jest ani opuchnięta ani zasiniała. Tylko tych mięśni jakby mniej...
moje małe kochane Tuptaki



Za TM: Zgryzek[*], Dejmon [*], Kangurek [*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [ŁAPKI] Niedowład(?) przedniej łapki

Post autor: Paul_Julian »

Weż jutro malca do weta. Mozliwe, ze taki się urodził, albo np. łapka sie źle zrosła po urazie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
albireo
Posty: 92
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 10:11 am

Re: [ŁAPKI] Niedowład(?) przedniej łapki

Post autor: albireo »

To może być neurologiczny niedowład. Wizyta u weterynarza powinna wiele wyjaśnić. Z szczurkami z chowu wsobnego niestety różnie bywa - o ile nie cierpi przy tym, myślę, że może przeżyć radośnie swoje szczurze życie z jedną łapką słabszą.
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: [ŁAPKI] Niedowład(?) przedniej łapki

Post autor: Wilczek777 »

Stawiam na niedowład aczkolwiek zerknę na to jutro jeszcze. Obserwuj malucha bo ciocia WilQ martwi się. Jeśli chodzi o weta to sprawdzonego już mamy...
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
noxa
Posty: 125
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 11:03 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: [ŁAPKI] Niedowład(?) przedniej łapki

Post autor: noxa »

Dzisiaj do weterynarza raczej nie dam rady iść (cały dzień zawalony nauką i robotą,dobrze że część w domu to będę miała czas poobserwować malucha), ale w najbliższym czasie się przejdziemy. Mały nie wygląda jakby mu ta łapka przeszkadzała w czymkolwiek, ale nie widzę u niego typowego dla ogoniastych w jego wieku ADHD, może się rozkręci jak poczuje się pewniej, w końcu jest w nowym miejscu z dość natrętnym szczurem (o podejściu "no chodź się pobaw, no chodź wyliże Ci całe możliwe futerko, wyiskam karczek, no chooodź!"). Na razie rozdzieliłam Ogonki, niech mały zadomowi się w klatce na spokojnie i zobaczymy jak sie będzie zachowywał. Będę zdawać relację na żywo jak się sprawa rozwija (;
moje małe kochane Tuptaki



Za TM: Zgryzek[*], Dejmon [*], Kangurek [*]
Awatar użytkownika
noxa
Posty: 125
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 11:03 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: [ŁAPKI] Niedowład(?) przedniej łapki

Post autor: noxa »

No i sprawa rozwija nam się pięknie, maluch się zadomowił i bryka bardziej niżeli Tygrysek z "Kubisia Puchatka" (;

Najważniejsza dla nas sprawa (szczególnie w tym temacie) czyli łapka malucha: jest lepiej, powiedziałabym ze nawet dużo lepiej. Mały już praktyczni nie kuleje, "tupta" na 4. nie na 3., wspina się po go gałązkach w klatce, i nie unika już stawania na prawej łapce. Chyba dotknięta doświadczeniem zrobiłam odrobinę zbyt wielką panikę, ale wole dmuchać na zimne ::)

Swoją drogą, nawet nie wiecie jak mi użyło gdy tylko zobaczyłam poprawę! ;)
moje małe kochane Tuptaki



Za TM: Zgryzek[*], Dejmon [*], Kangurek [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”