[Ogon] zimny ogon - czym spowodowany?

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

[Ogon] zimny ogon - czym spowodowany?

Post autor: zuzka-buzka »

Nie mogę znaleźć ani jednego sensownego tematu w którym byłaby odpowiedź na moje pytanie... Stąd nowy temat.
Więc zauważyłam, że mój Marty ma zimny ogon... Czym to jest spowodowane? Jak mu mogę ten ogonek "naprawić"? Nigdy tak nie miał, na 100%.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: [Ogon] zimny ogon - czym spowodowany?

Post autor: nausicaa »

może świadczyć o problemach z krążeniem i sercem niestety. tak jak zimne dłonie u ludzi np. a może masz podłogę zimną po prostu i się oziębił? m
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [Ogon] zimny ogon - czym spowodowany?

Post autor: zuzka-buzka »

Od podłogi na pewno nie... Bo rano zauważyłam problem, a na noc są w klatce... Jakie badania muszę zrobić w kierunku serduszka? Czy możliwe, że to po operacji jego serduszko zachorowało?
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: [Ogon] zimny ogon - czym spowodowany?

Post autor: nausicaa »

najlepiej, gdyby osłuchał go wet, który potrafi usłyszeć serducho. na rtg też może być widać, czy coś jest nie tak z sercem. no i ekg, ale mało kto je zrobi szczurowi, poza tym, ja nie wierzę, żeby to miało sens, bo szczur jest tak przy tym zdenerwowany, ze wyniki nie będą miarodajne.

a narkoza osłabia serduszko. więc jeśli była jakaś wada lekka wcześniej, to mogło się trochę pogorszyć po operacji.

oprócz takich zimnych/niebieskich łapek/ogona przy chorym sercu będą jeszcze opuchlizny (ale nie zawsze to będzie widać, szczególnie dobrze je widać latem niestety) i szczur będzie oddychał boczkami, chociaż płuca będą czyste (pamiętaj, że może być zap. płuc nie dające się usłyszeć, najlepiej wtedy zrobić rtg). no i czasem jeśli jest podejrzenie, że serce jest chore, to lepiej zacząć leczyć wcześniej, ale to niech wet zadecyduje. bardzo dobrze działa prilium na serce, ale jest drogie, warto jest z kimś się złożyć
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”