Krew na ogonie ?

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
maks294
Posty: 17
Rejestracja: pn wrz 19, 2011 7:03 pm

Krew na ogonie ?

Post autor: maks294 »

Mój szczur ma co jakiś czas porfirynę pod noskiem, ale zazwyczaj mu schodzi i nie ma przez kilka dni. A teraz pojawiły mu się na ogonie jeszcze takie lekko brązowe odbarwienia na ogonie, jak delikatna warstwa krwi, zaschnięta.
Wiecie może co to może być ?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Krew na ogonie ?

Post autor: Paul_Julian »

A może to brud ?
http://img221.imageshack.us/img221/505/pict00918dc.jpg to jest zdrowy brudny ogon.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
maks294
Posty: 17
Rejestracja: pn wrz 19, 2011 7:03 pm

Re: Krew na ogonie ?

Post autor: maks294 »

hm... wygląda dosyć podobnie, chociaż nie aż tak gęsto jak na końcu ogona z obrazka.
A jakoś się można tego pozbyć ?
Katarzyna1991
Posty: 54
Rejestracja: śr maja 18, 2011 1:48 pm

Re: Krew na ogonie ?

Post autor: Katarzyna1991 »

Moja trójka też ma brudne i dobrze im z tym :)
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Krew na ogonie ?

Post autor: Cyklotymia »

Wacikiem z wodą z mydłem można próbować. Ale cóż, szczury to syfiarze i zdecydowana większość szczurniętych po prostu akceptuje fakt że ogony sa brudne :D Bo miśki niespecjalnie przepadają za grzebaniem im przy ogonkach.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Krew na ogonie ?

Post autor: Paul_Julian »

maks294 pisze:hm... wygląda dosyć podobnie, chociaż nie aż tak gęsto jak na końcu ogona z obrazka.
A jakoś się można tego pozbyć ?
Bo to juz taki dobrze ubrudzony ogon, zapewne też unurzany w kałuzy sików, az go można skrobać.
Ja do mycia ogonów używam troszkę takiego żelu antybakteryjnego ( np.http://www.superkoszyk.pl/product-pol-9 ... -Vera.html ) . Trochę żelu, i potem delikatnie chusteczką ( w dół łuski) i potem zmyć wilgotną chusteczką ( bo żel zawiera alkohol). Szybsze od mydła. Mozesz tez uzywać takich nawilżanych chusteczek dla niemowlaków.

Jak Ci sie uda to wrzuć fotkę. Jeśli na ogonie są strupki/pryszczyki, to może to być swierzb, a nie brud.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Krew na ogonie ?

Post autor: Nakasha »

Ja zmywam wacikami nasączonymi zwykłą, ciepłą wodą. ;) a porządnie usyfiony ogon cały jest pomarańczowo - brązowy. :P
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Krew na ogonie ?

Post autor: Paul_Julian »

U mnie wodą nie dalo rady . Trzeba by było odmaczać i skrobać :D Ostatnio małolatom zeskrobałem z końca ogona aż taki kokonik, bo małolaty radosnie trzymają ogony w kałużach :-X
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”