[ŁAPKA] Ile minie czasu zanim łapka "ożyje"???

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
bibuła
Posty: 3
Rejestracja: śr mar 21, 2012 10:53 pm

[ŁAPKA] Ile minie czasu zanim łapka "ożyje"???

Post autor: bibuła »

Witam!
Jestem początkująca, jeżeli chodzi o szczurki (wcześniej były tylko chomiki).
Mam pytanie ile trwa powrót do życia łapki, która ścierpła po zaszczyku? Niedowład trwa już 4 dni, mięsień pracuje, ale łapka jest po prostu "martwa". Ile czasu może zająć zanim łapka wróci do "życia"?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [ŁAPKA] Ile minie czasu zanim łapka "ożyje"???

Post autor: Paul_Julian »

Tutaj http://szczury.org/viewtopic.php?p=708131#p708131 jest opis masażu. Delikatnie masuj i musi byc ok :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
bibuła
Posty: 3
Rejestracja: śr mar 21, 2012 10:53 pm

Re: [ŁAPKA] Ile minie czasu zanim łapka "ożyje"???

Post autor: bibuła »

Dziękuję! Szukałam na forum ale za słabo :)
Starałam się masować łapkę w podobny sposób, ale za każdym razem mam wrażenie że łamię jej wszystkie kostki... W każdym razie nie zrażam się i będę masować dalej :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [ŁAPKA] Ile minie czasu zanim łapka "ożyje"???

Post autor: Paul_Julian »

Zaglądaj w spisy treści :) Są chyba w każdym dziale, chociaż czasem może link nie działać.

Masowanie i gimnastyka są wazne, zeby pracowały mięsnie. Na pewno będzie ok. Po zastrzyku (jesli to był zastrzyk z enrobiofloxu -antybiotyk) moze tez nastapić martwica. Taki czarny strup. Nie zdrapuj go , nic z nim nie rób, możesz smarować alantanem. Sam zejdzie, to taki odczyn alergiczny na lek. Mozna temu zapobiec wczesniej rozcienczając enro z solą fizjologiczną.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
bibuła
Posty: 3
Rejestracja: śr mar 21, 2012 10:53 pm

Re: [ŁAPKA] Ile minie czasu zanim łapka "ożyje"???

Post autor: bibuła »

Eh, już tydzień od wizyty u weterynarza i łapka dalej nie "żyje" (pomimo tego, że dwa razy dziennie masaż łapki jest i próba rozruszania jej). Ogólnie szczurek schudł bardzo znacznie, wcześniej gruba kuleczka, teraz żywy kościotrupek. Coraz bardziej nie ogarnia świata w którym żyje, nie potrafi normalnie wejść do klatki, co chwile obraca ją 360stopni przez plecy. Zaczęło się od tego, że główka zaczeła się skrzywiać, od razu udałam się do weterynarza nr 1. Zostałam olana maksymalnie - kobieta nawet nie dotknęła szczurka, powiedziała, że nic mu nie jest i będzie ok, dowidzenia 30 złotych.... Po paru dniach wkurzona udałam się do weterynarza nr 2. Szczurek dostał dwa zastrzyki jeden w dupkę mniej bolesny, drugi b12 w plecy - bardzo bolesny. Od tamtego czasu pogorszyło się jeszcze bardziej, szczurek nie dość że główkę to już ma 90 stopni skrzywioną, to jeszcze ciągnie za sobą łapkę - wygląda jak żywe zombie. Widzę po prostu jak życie z niej uchodzi.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [ŁAPKA] Ile minie czasu zanim łapka "ożyje"???

Post autor: unipaks »

Fatalni są niektórzy weterynarze... :(
To wygląda na dość poważne problemy neurologiczne a czas biegnie; zajrzyj do spisu wetów w dziale Weterynarze http://szczury.org/viewforum.php?f=13 i znajdź w swojej najbliższej okolicy polecanego weta, znającego się na szczurkach. Szczurek może mieć zapalenie mózgu, opon, wylew lub coś podobnego. Jeśli byłoby to zapalenie na tle bakteryjnym, to podawanie odpowiedniego antybiotyku mogłoby pomóc.
Czasem podobne objawy skrzywionej główki daje zapalenie ucha lub kłopoty z błędnikiem i to też trzeba właściwie leczyć; oby nie było niczego poważniejszego ::) Trzymam kciuki za szczuraska, żeby z tego wyszedł :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [ŁAPKA] Ile minie czasu zanim łapka "ożyje"???

Post autor: Paul_Julian »

Koniecznie poszukaj dobrego weta, nawet podjedź do wiekszego miasta obok ( Wroclaw, Kraków, Warszawa ? ).
Popieram Unipaks, tu trzeba działać bardzo szybko. Sama łapka to już najmniejszy chyba problem.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”