SZCZUROWI URWAŁ SIE PAZNOKIEĆ

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
lilith23
Posty: 6
Rejestracja: śr maja 16, 2012 5:31 pm

SZCZUROWI URWAŁ SIE PAZNOKIEĆ

Post autor: lilith23 »

mój mały nie lubi kąpieli ale po prostu musiałam..
śmierdział bardzo moczem, bo zsikał sie na biurko a potem no.. wszedł w to. i pachniał bardzo brzydko.
kiedy go myłam to próbował uciec.. nie wiem jak to sie stało ale urwał mu się paznokieć i teraz krwawi.

przemyłam mu wodą utlenioną, trzmałam mu tam chusteczkę.. teraz już trochę mniej. wymieniłam mu na wszelki wypadek po raz drugi dzisiaj ściółkę żeby jakby bakterii nie było..
nic mu nie będzie? odrośnie mu ten paznokieć? iść z nim do weterynarza?
mogę coś jeszcze zrobić czy zostawić go teraz w spokoju?

on zachowuje sie normalnie.. nie piszczał, wgl nic.. tak jak zawsze. na początku mi się wydawało jakby w ogóle tego nie zauważył.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: SZCZUROWI URWAŁ SIE PAZNOKIEĆ

Post autor: alken »

nic mu nie będzie, przemyaj to najlepiej rivanolem.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Katarzyna1991
Posty: 54
Rejestracja: śr maja 18, 2011 1:48 pm

Re: SZCZUROWI URWAŁ SIE PAZNOKIEĆ

Post autor: Katarzyna1991 »

Spójrz, czy nie urwał sobie do kości. Mojemu się tak zdarzyło i zakażenie się wdało.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: SZCZUROWI URWAŁ SIE PAZNOKIEĆ

Post autor: akzi »

moja Mała Mi tez ma urwany paznokieć, ma lekko czerwone, trzeba obserwowac czy nie ma ropy i czy sie nie babrze.
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: SZCZUROWI URWAŁ SIE PAZNOKIEĆ

Post autor: Blanny »

Zero wyrwał sobie wszystkie 20 paznokci (nie będę tu tłumaczyło co i jak, bo wszystko jest w naszym temacie) i dr Rzepka kazała w ogóle nic z nimi nie robić, nie dotykać. Szczur wie, jak się nimi zająć, a one naprawdę mega szybko wbrew pozorom odrastają.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
lisek0
Posty: 12
Rejestracja: sob sty 05, 2013 1:11 pm

Utrata pazurka.

Post autor: lisek0 »

Witam! Dziś rano, zaglądając do klatki moich ogonków zauważyłam niepokojącą plamę krwi. Obejrzałam obydwa i okazało się, że jeden z nich stracił pazurek. Co robić? Spróbować zdezynfekować tę ranę, iść do weta? Szczurek zachowuje się w porządku, nie ma problemów z chodzeniem. Miałam już szczury wcześniej, ale pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją. Bardzo proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
lisek0
Posty: 12
Rejestracja: sob sty 05, 2013 1:11 pm

Re: Utrata pazurka.

Post autor: lisek0 »

Już przeszukałam forum i znalazłam odpowiedź. Przepraszam, że od razu nie przejrzałam i stworzyłam nowy temat, ale spanikowałam. Proszę o usunięcie tematu!

Scaliłam z istniejącym wątkiem - Sky
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: SZCZUROWI URWAŁ SIE PAZNOKIEĆ

Post autor: unipaks »

Na pewno ładnie się zagoi, jeśli zadbasz o przemywanie Rivanolem; napisz jak się ogonek dalej miewa :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
lisek0
Posty: 12
Rejestracja: sob sty 05, 2013 1:11 pm

Re: SZCZUROWI URWAŁ SIE PAZNOKIEĆ

Post autor: lisek0 »

Choć minęła dopiero doba to chyba mogę powiedzieć, że jest w porządku. Od wczoraj przemywam octeniseptem, w miejscu pazurka zrobił się strupek. Szczurek chyba nie narzeka. Utrzymuję czystość w klatce jak się da, żeby nic nie zaszkodziło i mam nadzieję, że to już koniec takich przygód. Dziękuję za odpowiedź. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”