Gryzienie łapek

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
treehouse
Posty: 406
Rejestracja: wt paź 18, 2011 11:56 pm
Lokalizacja: USA

Gryzienie łapek

Post autor: treehouse »

Witam,

Wpisałam w wyszukiwarkę forumową- gryzienie łapek, gryzie łapki, skubie łapki ect i wyskoczyły mi jakieś bzdury, więc postanowiłam załozyć topik.

Zauważyłam dzisiaj (bo zaczęło się dzisiaj), że moja Dulcia godzinami gryzie sobie przednie łapki. Nie ma strupów, nie ma ranek, nie wygryza sobie sierści, ino siedzi i non stop je (myje/gryzie), szczególnie lewą. Ciągle uzywam tej samej ściółki, tego samego pokarmu, tych samych proszków do prania, nic w otoczeniu szczurków się nie zmieniło. Gzdieś pobocznie wyczytałam, że może się tak dziać na tle nerwowym, niestety nie znalazłam żadnych przemawiających do mnie argumentów. Zresztą nie wiem czym mogłaby się tak zdenerwować, nic się traumatycznego nie wydarzyło, a wrecz przeciwnie, codzienna rutyna bez stresów, w ciszy i spokoju.
Będę ją obserwować w ciągu najbliższego czasu, niemniej zapytam, czy mam powód do zmartwień, w sensie, czy jest coś co może być oznaką tej czynności, czym powinnam się zacząć martwić lub na coś się przygotować.

Dzięki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”