[OGON] ciemny koniuszek

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Banshee
Posty: 355
Rejestracja: wt maja 11, 2004 12:19 pm

[OGON] ciemny koniuszek

Post autor: Banshee »

Czy sa jakies choroby związane z tym, że szczurkowi generalnie ciemnieje koniuszek do tej pory różowego ogonka?

Jakby przybrudzony pyłem węglowym...
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[OGON] ciemny koniuszek

Post autor: krwiopij »

a nie sinieje przypadkiem? siny ogonek moze oznaczac problemy z krazeniem... jesli loki wciaz nie najlepiej sie czuje, przeszlabym sie z nim do wojtys...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
gangrena
Posty: 122
Rejestracja: sob sty 24, 2004 9:48 pm
Kontakt:

[OGON] ciemny koniuszek

Post autor: gangrena »

a pewna jesteś, że to nie brud?? moja Szajba na przykład uważa czyszczenie ogona za rzecz absolutnie zbędną i zwyczajnie tego nie robi, dlatego jej ogon wziąż wygląda ochydnie, jest w ciemne plamy jakby siniaki ...
raz na jakiś czas biorę wacik i wodę i jej przemywam ten nieszczęsny ogon, ale sensu w tym nie widze, bo za godzinę dwie ogonek znowu jest cały ufajdany ...

ale jeśli to nie brud to lepiej żeby wet na to spojrzał może gdzieś wsadził szczuras ogona i ma siniaka???
Banshee
Posty: 355
Rejestracja: wt maja 11, 2004 12:19 pm

[OGON] ciemny koniuszek

Post autor: Banshee »

To byl ogonek Rubi, już jest ok. Ale nie schodziło jak myłam, po prostu znikneło samo... Oo dziwne...
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

[OGON] ciemny koniuszek

Post autor: WildMoon »

Chyba zaden szczur nie dba o czysty ogonek. Moje jak sobie ogony upapraja to biore myjke z froty, maczam w cieplej wodzie ...i delikatnie przemywam ziolowym plynem do higieny intymnej :P ;)
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
gangrena
Posty: 122
Rejestracja: sob sty 24, 2004 9:48 pm
Kontakt:

[OGON] ciemny koniuszek

Post autor: gangrena »

no nie wiem czy każdy, Pączek nie bardzo bo nie bardzo ale trochę tam o ten ogon dba... pamiętam moje szczury sprzed lat i one (zapewne nie wszystkie) czyściły ogonki swe za każdym razem gdy gruntownie czyściły całe futerko (czyli przynajmniej kilka razy dziennie). Właściwie to bym nawet się nie zastanawiała nad tym czy moje szczury czysztą ogony czy nie, ale zobaczyłam jak zaprzyjaźniony szczur to robi i dostałam olśnienia ... ale swoją drogą Szajba to okropna fleja, niby każdą wolną chwilę spędza na myciu, drapaniu, czysczeniu iskaniu i czym tam jeszcze ale futro (a także wspomniany już wcześniej ogonek) ma ciągle uświechtane tak że hej, no wstyd ją ludziom pokazac normalnie czy też na miasto wyjść (((-:
Banshee
Posty: 355
Rejestracja: wt maja 11, 2004 12:19 pm

[OGON] ciemny koniuszek

Post autor: Banshee »

Ja rozumiem brud od siuśków i kupek. ale ogonek wyglądał jak zsiniały. Mam nadzieje, ze to sie juz nie powtorzy.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[OGON] ciemny koniuszek

Post autor: krwiopij »

moze przydepnelas na niechcacy albo uderzyla sie o cos... wyglada na to, ze to byl tylko siniak, a siniaki to na szczescie nic groznego... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

[OGON] ciemny koniuszek

Post autor: lajla »

[quote="gangrena"] pamiętam moje szczury sprzed lat i one (zapewne nie wszystkie) czyściły ogonki swe za każdym razem gdy gruntownie czyściły całe futerko [/quote]

moje samiczki a jesi dobrze pamietam robila to maja (bo me niunki raczej nie) brala koncowke ogona i wylizywala ale tylko koncowke :roll:
Banshee
Posty: 355
Rejestracja: wt maja 11, 2004 12:19 pm

[OGON] ciemny koniuszek

Post autor: Banshee »

krwiopijka, calkiem mozliwe...


Coz, najwazniejsze ze znikneło. :)

Dzięki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”