[ŁAPKI] niedowlad

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
mesia42
Posty: 5
Rejestracja: sob paź 06, 2012 9:25 am

Re: [ŁAPKI] niedowlad

Post autor: mesia42 »

Witam, dziś zdarzył sie nieszczęśliwy wypadek Zuzia moja 5 letnia szczurzyca doznała urazu łapki tylnej podejrzewam ze jest złamana , piszczy gdy jej dostykam , nie staje na niej i widać ze jest nieswoja, poradzcie co robic bo jestem pierwszy raz w takiej sytuacji.
Awatar użytkownika
^Yuuhi^
Posty: 1062
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 4:34 pm
Lokalizacja: Śląskie/Chorzów
Kontakt:

Re: [ŁAPKI] niedowlad

Post autor: ^Yuuhi^ »

5 letnia? :o jak najszybciej do weta nic innego nie zrobisz, nie wiadomo w jakim stanie jest lapka i moze dojsć do braku krążenia w łapce jeśli szczurcia nie otrzyma pomocy weterynaryjnej.
Ze mną: Gizmo, Frodo, Gus, Loki oraz pies Brutus i paput Hektor
Za Tęczowym Mostem [*]: Edzio, Fredzio, Tarzan, Hedor, Gex, Radarek, Twix, Leon, Lestat, Kovu, Maniek, Dan, Winnie, Castiel[/color]
mesia42
Posty: 5
Rejestracja: sob paź 06, 2012 9:25 am

Re: [ŁAPKI] niedowlad

Post autor: mesia42 »

Tak zuzia to weterank ma ponad 5 lat i jest bardzo żywym zwierzakiem, chętnie bawi sie z młodszymi koleżankami, a u wta byłam dziekuje niestety okazało sie ze to kość udowa jest pęknieta tyle ze on nic z tym zrobić nie może bo szczurom nie robia zabiegów ani usztywnień wiec mniejmy nadzieje ze dojdzie do siebie sama :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: [ŁAPKI] niedowlad

Post autor: noovaa »

Dostała coś ?

Powinna dostać lek przeciwzapalny / przeciwbólowy na 2-3 dni
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
mesia42
Posty: 5
Rejestracja: sob paź 06, 2012 9:25 am

Re: [ŁAPKI] niedowlad

Post autor: mesia42 »

No właśnie nie , pan doktor rozłożył ręce i stwierdził że co on moze jedyne co zalecił to podawać jej w niewielkiej ilości lek przeciwbólowy dla dzieci bo jest delikatniejszy dla organizmu i obserwować co sie z nogą dzieje. A wogóle to był na tyle nie uprzejmy ze stwierdził iż i tak jest stara to co ja bym chciała zeby wiecznie żyła.....ćwok, jak cos pójde w poniedziałek do mojego weterynarza
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: [ŁAPKI] niedowlad

Post autor: noovaa »

Ja piernicze :/

Powinna 2-3 pierwsze dnia przeciwzapalny dostać, żeby jej się tam nic nie utworzyło. Później to już będzie po ptokach, albo będzie dobrze, albo nie i antybiotyk :[
Nie dasz rady jechać gdzieś jutro po metacam ?

Jak możesz, to w dziale weterynarze sprawdź czy jest coś o tym lekarzu ... dopisz się i ostrzeż innych :/
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
mesia42
Posty: 5
Rejestracja: sob paź 06, 2012 9:25 am

Re: [ŁAPKI] niedowlad

Post autor: mesia42 »

Oki parę słów na temat zuzi, otórz mineło kilka dni jak babuleńka sobie łapkę złamała zauwazyłam ze powoli na niej staje choć momentami ciagnie ją za sobą i nie wiem co o tym myśleć bo drapie się chorą łapką i staje na niej ale przy chodzeniu ciągnie a paluszki są podkurczone, po za tym apetyt podnad normę a i chęć do zabawy powróciła więc jesem szczęsliwa ze moja emerytka jest nadal ze mną choc mówiono że mój ogonek moze juz długo nie pozyć bo ma ponad 5 lat, cieszymy sie każdym dniem swojego towarzystwa:)
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: [ŁAPKI] niedowlad

Post autor: akzi »

mesia nie puszczaj jej po wybiegu, niech łapa odpocznie, nadźgaj ile możesz różnych rzeczy do klatki żeby mała nie musiała skakać.
jak Kleo miała łapę zwichniętą tyle rzczy wsadziłam do klatki że żeby wejść na góre musiała sie przeczołgiwać normalnie po tych hamakach :D
po 2 dniach łapka była zdrowa.
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [ŁAPKI] niedowlad

Post autor: smeg »

Nie sądzę, żeby szczurka miała 5 lat. Nie wiem, w jakim Ty jesteś wieku, ale niektórzy rodzice po śmierci zwierzątka np. podmieniają je na drugie takie same i później myśli się, że gryzoń ma mnóstwo lat. Nie słyszałam nigdy o żadnym szczurze wśród hodowców w Polsce i za granicą, który by tyle żył. Rekord w historii SHSRP to chyba 3 lata i 7 miesięcy.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
majulina
Posty: 646
Rejestracja: ndz lip 15, 2012 11:59 am
Numer GG: 2708907

Re: [ŁAPKI] niedowlad

Post autor: majulina »

Smeg:> mogłaś nie mówić o tym:D
nasz temat http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 3&start=45

Ze mna PUszysława NÓzia Rózia KOko i LOko

Mysia kochana, Loko (Sucharek) mój [*]
mesia42
Posty: 5
Rejestracja: sob paź 06, 2012 9:25 am

Re: [ŁAPKI] niedowlad

Post autor: mesia42 »

Jestem 30 letnia kobietą i mam ją od malutkiego ogonka wiem ile mój szczórek ma lat i skoro bije jakiś rekord to miło, rodzice mi jej nie podmienili na inny model jestem pewna.
majulina
Posty: 646
Rejestracja: ndz lip 15, 2012 11:59 am
Numer GG: 2708907

Re: [ŁAPKI] niedowlad

Post autor: majulina »

Mesia, myślę że prześwietlenie łapki nie wchodziw gre bo serducho w tak sędziwym wieku moze nie wytrzymac. Rada Akzi to chyba jedyna możliwosc plus oczywiscie wizyta u weta i aplikacja odpowiednich leków, trudno mi powiedziec jakich bo nigdy nie mialam szczurka w takim wieku i nie wiem jakie leki sa bezpieczne w tej sytuacji.
nasz temat http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 3&start=45

Ze mna PUszysława NÓzia Rózia KOko i LOko

Mysia kochana, Loko (Sucharek) mój [*]
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: [ŁAPKI] niedowlad

Post autor: noovaa »

Jakie znacie przyczyny niedowładu tylnych łap poza: neurologią, stanem zapalnym, uszkodzeniem fizycznym ( upadek ), wiekiem ?

Mamy problem z młodą ( ok. 7 miesięcy ) samiczką. Tylne łapki odmówiły posłuszeństwa. Na pierwszej wizycie wet wyczuł "coś w biodrze", średnio go zrozumiałam. Podał wit. D. Powiedział że wygląda jak wada rozwojowa np. z powodu niedoborów. Ciężko mi było uwierzyć, bo chyba bym zauważyła wcześniej problem. Dostała też metacam żeby sprawdzić czy będzie poprawa po p. bólach.

Łapki zachowują się jakby miała sztywne stawy, ale zdecydowanie nie widać po niej oznak bólu. Z łapkami można zrobić wszystko. W tej chwili się pogorszyło i samiczka nie prostuje łap jak chodzi, zawija je i podciąga pod sobą :/ ... jest to nagłe, postępuje szybko i nie wygląda na neurologie.

W poniedziałek dzwonie i umawiam ją na RTG, poszukamy guza może (?). Macie pomysł czego jeszcze szukać ?
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: [ŁAPKI] niedowlad

Post autor: noovaa »

Na filmach widać, że Phantom nie prostuje łapek, nie staje na prostych, nie potrafi się umyć bez podparcia. Ja bez problemu te łapki mogę wyprostować.

Co ciekawe, wczoraj było dużo gorzej, dziś znów troszkę lepiej.

http://www.youtube.com/watch?v=zPngIBo- ... e=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=ZudYUS01h6A
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: [ŁAPKI] niedowlad

Post autor: lovekrove »

Byłam dzisiaj u weta w związku z niedowładem łapek i zapisał mi kilka leków:
-artroflex doustnie
-nivalin w zastrzykach
-gromeloksin doustnie
-wit. b compositum doustnie

I moje pytanie, bo nie mam jak teraz zadzwonić do weterynarza i nie chcę już zawracać głowy: czy mogę to wszystko podawać naraz, czy mam robić jakieś odstępy?
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”