[ŁAPKA]Podkurczona prawa tylna łapka.

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
seiyuu
Posty: 37
Rejestracja: sob sie 20, 2011 9:36 am

Re: [ŁAPKA]Podkurczona prawa tylna łapka.

Post autor: seiyuu »

Nie uśpię jej, będę robić wszystko żeby wyzdrowiała. Póki co nie widzę powodu żeby ją uśmiercać. No i zobaczę co wet mi dziś powie.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: [ŁAPKA]Podkurczona prawa tylna łapka.

Post autor: akzi »

jeżeli widzisz nadzieje to oczywiście
chodzisz do Medicavetu ?
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
seiyuu
Posty: 37
Rejestracja: sob sie 20, 2011 9:36 am

Re: [ŁAPKA]Podkurczona prawa tylna łapka.

Post autor: seiyuu »

Chodzę tutaj: http://www.psidoktor.pl/weterynarz_szczecin/
Naprawdę bardzo miły lekarz, po zrobieniu zastrzyku szczurkowi wyciągnął ogroooomną księgę z wiedzą medyczną na temat szczurków, nie bagatelizował problemu zwierzaczka (rzeźnik z "gabinetu weterynaryjnego" koło pogotowia w Szczecinie nazywa gryzonie "to tałatajstwo" i zaleca natychmiastowe pozbycie się ;/), powiedział żeby przyjść jeszcze raz, pokazać go, będziemy kontynuować leczenie do skutku. Bardzo bym chciała żeby szczuruś wyzdrowiał :(
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [ŁAPKA]Podkurczona prawa tylna łapka.

Post autor: unipaks »

Tramal to silny lek p/bólowy, dostępny jest także w maleńkich granulkach
Dostała zastrzyk w kręgosłup? Czy w karczek?
Zazwyczaj daje się lek jednocześnie i p/bólowy, i p/zapalny - Metacam albo coś w tym stylu, (jest jeszcze nowy o podobnym działaniu, ale nie zapamiętałam nazwy) ::) .
Warto byłoby, żeby leczeniem zajmował się dobry wet od gryzoni, z dużym doświadczeniem, z aparaturą do badań, bo sprawa może być poważna.
Walcz, Amfetaminko! :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
seiyuu
Posty: 37
Rejestracja: sob sie 20, 2011 9:36 am

Re: [ŁAPKA]Podkurczona prawa tylna łapka.

Post autor: seiyuu »

Wtedy dostała w kręgosłup. Teraz właśnie wróciłam, dostała lek p/zapalny, dużego shota witaminowego, i coś jeszcze. Usłyszałam że jak to nie pomoże, to już nic nie da rady... Ah, jeszcze poprosiłam o kroplę iwermektyny na karczek. Jeśli pasożyty ją męczą, to zostaną zabite:) Mam nadzieję że Fetka przeżyje noc i zacznie pić...
seiyuu
Posty: 37
Rejestracja: sob sie 20, 2011 9:36 am

Re: [ŁAPKA]Podkurczona prawa tylna łapka.

Post autor: seiyuu »

Szczurusia zrobiła się jakby żywsza!! :D Nie leży już jak krewetka, skubie sobie właśnie bekonową kolbę, a zaraz zaaplikuję jej kilka kropelek Wita-Tonylu do pysia. Nadal niestety nie widziałam aby piła, i niestety nadal ma problemy z poruszaniem się. Sądzę że jak tak będzie wiecznie leżeć, to nigdy nie rozrusza kości, myślicie że mogę ją wypuszczać na trochę poza klatkę żeby pochodziła?
seiyuu
Posty: 37
Rejestracja: sob sie 20, 2011 9:36 am

Re: [ŁAPKA]Podkurczona prawa tylna łapka.

Post autor: seiyuu »

Szczurusię do mnie przyszło i się przytuliło <3

http://imgur.com/3Fqio

Mam nadzieję że będzie żyła jeszcze długaśnie i że szybko znajdę dla niej koleżankę ;)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [ŁAPKA]Podkurczona prawa tylna łapka.

Post autor: unipaks »

Bardzo się cieszę, że jest poprawa, oby się utrzymała i żeby szczurka zdrowiała :)
Myślę, że ona sama będzie sobie dozować bezpiecznie ruch, na miarę swoich możliwości , nie ma potrzeby byś ją wyciągała z klatki - tak raczej będzie lepiej. Organizm pomalutku dochodzi do siebie, trzeba trochę czasu :) Trzymaj się, dzielna dziewczynko! :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
seiyuu
Posty: 37
Rejestracja: sob sie 20, 2011 9:36 am

Re: [ŁAPKA]Podkurczona prawa tylna łapka.

Post autor: seiyuu »

Szczuruś gdy jest w klatce to leży, gdy ją wyjmuję to biega po kanapie. I martwi mnie że bardzo schudła, znaczy wyszczurzała jest jak nieszczęście :-[ czym ją karmić żeby przytyła? Bo teraz to mogę policzyć jej wszystkie kosteczki.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [ŁAPKA]Podkurczona prawa tylna łapka.

Post autor: unipaks »

Dawaj jej kaszki dla niemowląt, rób gerberki mięsno-warzywne, czasem możesz je zaciągnąć żółtkiem. U weta możesz kupić Convalescence Support do sporządzania papki, do tego Herbi Care Plus (bo jest w nim włókno potrzebne gryzoniom :) )
I niech się nie forsuje jeszcze zanadto, jak będzie chciała i będzie w stanie, sama wyjdzie z klatki :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
seiyuu
Posty: 37
Rejestracja: sob sie 20, 2011 9:36 am

Re: [ŁAPKA]Podkurczona prawa tylna łapka.

Post autor: seiyuu »

Dziękuję:) Jutro lecę po gerberka i porządną karmę. Gdybym tylko jeszcze znalazła dla niej towarzystwo :( ale nikt nic nie wie, w Szczecinie chyba szczurusiów brak ;( do zoologa nie pójdę, tam sprzedają zbyt młode jak dla niej, chyba że trafi się jakaś mamusia, ale to raczej rzadko. Poza tym te ziwrzątka tam są takie nieszczęśliwe ;( gdybym mogła to bym wzięła wszystkie, wiem, bez sensu, bo zaraz przyjdzie nowa "dostawa" i męczarnia zacznie sie na nowo. No nieważne, ciągle szukam. Jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi, żaden mój szczur jeszcze nie wyzdrowiał tak szybko.
seiyuu
Posty: 37
Rejestracja: sob sie 20, 2011 9:36 am

Re: [ŁAPKA]Podkurczona prawa tylna łapka.

Post autor: seiyuu »

Radość okazała się przedwczesna, szczuruś właśnie odchodzi... Jeszcze próbuje walczyć, ale już widzę że to koniec...
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 83
Rejestracja: wt wrz 25, 2012 11:57 am
Lokalizacja: Łódź

Re: [ŁAPKA]Podkurczona prawa tylna łapka.

Post autor: Anex »

Boże... bidulka:((
Obrazek
seiyuu
Posty: 37
Rejestracja: sob sie 20, 2011 9:36 am

Re: [ŁAPKA]Podkurczona prawa tylna łapka.

Post autor: seiyuu »

Szczuruś kona całą noc, teraz ma całe oczka zalepione, ciężko oddycha, a ja nie mam z kim jechać do weterynarza żeby skończyć jego cierpienie...
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [ŁAPKA]Podkurczona prawa tylna łapka.

Post autor: unipaks »

O matko... :( Sama nie możesz? Nie pozwól, żeby malutka tak długo cierpiała, skoro nie ma ratunku. Podzwoń po wetach, niektórzy przyjeżdżają z wizytą
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”