Pomocy! Krew między paluszkami i spuchnieta łapka

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
molll
Posty: 722
Rejestracja: pt lis 12, 2010 3:48 pm
Lokalizacja: Legnica

Pomocy! Krew między paluszkami i spuchnieta łapka

Post autor: molll »

Właśnie zauważyłam w klatce u moich dziewczyn krew! Było jej dość sporo w roku klatki ... oglądam maluchy kazdego pokolei i wszystko wygląda ok... biorę almuche i szok! Ma spuchniętą łapkę! Podczas chodzenia stara się jej nie uzywać i ma lekko podwiniete paluszki... I do tego malenko krwi na niej... nie wiem o co chodzi... Nie było mnie prawie cały weekend w domu bo miałam szkołe więc nie wiem od kiedy to ma... do weta będe mogła pójśc dopiero jutro... błagam o porady co to może być i co mam robić bo nigdy nie miałam z czyms takim doczynienia... :(
Ze mną: liczi... mango juz za TM ... :'(
Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomocy! Krew między paluszkami i spuchnieta łapka

Post autor: unipaks »

Przemyj bardzo delikatnie tę łapkę przegotowaną ostudzoną wodą i postaraj się zobaczyć, skąd krew, gdzie jest ranka. Może zraniony, naderwany/oderwany pazurek - one dość mocno krwawią.
Możesz przyłożyć chłodny okład na ustanie krwawienia jeśli nadal będzie, albo zanurz tę łapkę w mące ziemniaczanej. Chłód zmniejszy też obrzęk/opuchliznę.
Szczurasek powinien teraz znaleźć się w niskiej chorobówce, żeby nie mógł wspinać się za bardzo ani skakać, bo bardziej nadweręży łapkę. W tym też celu lepiej nie podawać nic p/bólowego, żeby nie szalał na niej. :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
molll
Posty: 722
Rejestracja: pt lis 12, 2010 3:48 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Pomocy! Krew między paluszkami i spuchnieta łapka

Post autor: molll »

wzięłam ją na ręce jeszcze raz ale już krwi nie było... czyli musiało się to stać jakiś czas temu... tylko skąd ta czerwona krew w rogu klatki??? możliwe że siuśki ją rozwodniły i przez to wygladała jak świeża? cholera... nigdzie na żadnym potworze nie widze świeżej krwi... martwi mnie to... udało mi się za to zrobić wyraźne zdjęcia łapki :
Obrazek
Obrazek
Ze mną: liczi... mango juz za TM ... :'(
Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomocy! Krew między paluszkami i spuchnieta łapka

Post autor: unipaks »

Możesz łapkę posmarować żelem Altacet - Junior, pilnuj przez jakieś 20 minut żeby nie lizała, potem zmyj ciepłą wodą. Albo chociaż przyłożyć okład z octu.
Jednak dobrze byłoby sprawdzić, czy któraś szczurka nie krwawi z odbytu albo z dróg rodnych; odwróć, przyjrzyj się uważnie. Możesz przyłożyć chusteczkę higieniczną, delikatnie ucisnąć w dole brzuszka czy nie widać krwi
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
molll
Posty: 722
Rejestracja: pt lis 12, 2010 3:48 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Pomocy! Krew między paluszkami i spuchnieta łapka

Post autor: molll »

wziełam ją raz jeszcze na ręce i racja... przy pochwie było widać małą kropelkę krwi :( cholera... łapka, krew z dróg rodnych... chyba za bardzo się pocieszyłam że nic jej nie jest mimo podeszłego już wieku... :/ Jutro oczywiście zabieram ją do weta. A co z tą łapką może być? Jak poznac czy to złamanie czy zwichnięcie? Kiedyś pamiętam mój wcześniejszy szczurasek kuśtykał na tylną łapkę, wystraszyłam się ale wieczorem już wszystko było ok... z tym że nie miała tej łapki spuchniętej... musiał jej się wbić kawałek trocinki albo co... (wtedy jeszcze trzymałam ogonki na trotach) a almuch ewidentnie ma tą łapkę większą... noż jak ma się walić to już wszystko pokolei :/
Ze mną: liczi... mango juz za TM ... :'(
Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś.
majulina
Posty: 646
Rejestracja: ndz lip 15, 2012 11:59 am
Numer GG: 2708907

Re: Pomocy! Krew między paluszkami i spuchnieta łapka

Post autor: majulina »

moll a dokładnie oglądnięty jest ogon u nasady? czy podczas urazu łapki równocześnie nie ucierpiał ogon?
nasz temat http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 3&start=45

Ze mna PUszysława NÓzia Rózia KOko i LOko

Mysia kochana, Loko (Sucharek) mój [*]
Awatar użytkownika
molll
Posty: 722
Rejestracja: pt lis 12, 2010 3:48 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Pomocy! Krew między paluszkami i spuchnieta łapka

Post autor: molll »

majulina - ogonek na szczeście od krewki tylko brudny... ale szkoda mi jej potwornie... a jutro dopiero do wetki jedziemy.
Ze mną: liczi... mango juz za TM ... :'(
Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś.
majulina
Posty: 646
Rejestracja: ndz lip 15, 2012 11:59 am
Numer GG: 2708907

Re: Pomocy! Krew między paluszkami i spuchnieta łapka

Post autor: majulina »

trzymam kciuki, bedzie dobrze:)
nasz temat http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 3&start=45

Ze mna PUszysława NÓzia Rózia KOko i LOko

Mysia kochana, Loko (Sucharek) mój [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”