PILNE ! Zerwana skóra z ogona! Pomocy!

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: PILNE ! Zerwana skóra z ogona! Pomocy!

Post autor: ssylvusia »

Jedna uwaga, szczur nie powinien być głodny, kiedy idzie na zabieg. Ogony nie mają odruchu wymiotnego, dlatego też nie muszą być na czczo przed podaniem narkozy. Dobry weterynarz powinien o tym wiedzieć. Przez przegłodzenie go przed operacją szczur może być osłabiony i źle znosić zabieg, a potem wybudzanie.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: PILNE ! Zerwana skóra z ogona! Pomocy!

Post autor: akzi »

szczur powinien jeść normalnie przed zabiegiem jak napisała sylvia.
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
nihilka
Posty: 30
Rejestracja: pt gru 07, 2012 10:46 pm

Re: PILNE ! Zerwana skóra z ogona! Pomocy!

Post autor: nihilka »

Moze dlatego wlasnie mnie pytal, kiedy podawalam ostatnim razem jedzenie mlodej, zeby nie byla bardzo na czczo przed zabiegiem i za dlugo ten okres glodowki nie trwal do zabiegu. nie wiem. albo po prostu takie mial wymagania- musial zapytac. przez telefon, gdy do nich dzownilam wczoraj niz nie mowili by nie podawac jej jesc;p juz sama nie wiem, zaczynam sie stresowac jeszcze bardziej
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: PILNE ! Zerwana skóra z ogona! Pomocy!

Post autor: akzi »

jak mała ?
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Nikolka
Posty: 267
Rejestracja: czw wrz 27, 2012 8:18 pm
Numer GG: 10442359
Lokalizacja: Wild West

Re: PILNE ! Zerwana skóra z ogona! Pomocy!

Post autor: Nikolka »

Trzymam kciuki za wyzdrowienie maluszka :-*
Biało - czarna kapturka Azja [*]

Tak jak zwierze nie zastąpi człowiekowi innego człowieka, tak człowiek nie zastąpi zwierzęciu innego zwierzaka ;)
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: PILNE ! Zerwana skóra z ogona! Pomocy!

Post autor: Bandziornooo »

Daj znac jak tam po zabiegu czy wszystko ok:)
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
nihilka
Posty: 30
Rejestracja: pt gru 07, 2012 10:46 pm

Re: PILNE ! Zerwana skóra z ogona! Pomocy!

Post autor: nihilka »

Juz pisalam w innym topicu odnosnie narkozy. Po zabiegu- wszystko cacy, dzisiaj bylysmy jeszcze na zastrzyku, jutro tez idziemy. Tylko troche sie rozzloscilam, bo zastrzyki- antybiotyk, moga sopowodowac to, ze moj maluch bedzie mial lyse placki w miejsach w ktorych byly robione. Co do samego zabiegu, mala juz dzien pozniej hasala w najlepsza, biegala, byla jak zwykle nachalna i spragniona uwagi. ogonka nie podgryza, ma tam zalozony jeden szew. Narkoza byla normalna, a mala sie latwo wybudzila i z tego co wiem, probowala zwracac na siebie uwage weterynarza, uciekajac z klatki i wspinajac mu sie po nodze;P Jestem mega zadowolona, zaplacilam jedyne 65 zl za wszystko, a efekt jest. Poza tym, nie widfac prawie roznicy jesli chodzi o ten ogon, bo wete sie staral jak namniej go uciac. Ogolnie wielki plus dla ludzi tam pracujacych i dla mojej spryciuli za swietne zniesienie tego wszystkiego;p
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: PILNE ! Zerwana skóra z ogona! Pomocy!

Post autor: akzi »

no to świetnie, może czas polecic tego Pana weterynarza i jego gabinet skoro wszytsko tak ładnie poszło w dziale weterynarze ?
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: PILNE ! Zerwana skóra z ogona! Pomocy!

Post autor: Bandziornooo »

Super, ciesze sie że juz po wszystkim i pannica ma się dobrze :) Co do łysych placków, jeden z moich szczurków po narkozie przez jakiś miesiąc miał łysy placek tam gdzie był zastrzyk, a potem wyrosła mu sierść w tym miejscu, ale innego koloru. Miał czarną, a wyrósł mu placuszek białej :)
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Awatar użytkownika
Nikolka
Posty: 267
Rejestracja: czw wrz 27, 2012 8:18 pm
Numer GG: 10442359
Lokalizacja: Wild West

Re: PILNE ! Zerwana skóra z ogona! Pomocy!

Post autor: Nikolka »

Ja też się cieszę że z maluszkiem lepiej i że nie był to dla niego jakiś większy stres ;) Teraz na pewno już będzie ok ;)
Biało - czarna kapturka Azja [*]

Tak jak zwierze nie zastąpi człowiekowi innego człowieka, tak człowiek nie zastąpi zwierzęciu innego zwierzaka ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”