Bezwładne przednie kończyny.

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bezwładne przednie kończyny.

Post autor: Hanka&Medyk »

U nas bardzo podobne objawy do przysadkowych dał wylew, więc galastop może pomóc, ale nie musi :(
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Dudu
Posty: 37
Rejestracja: czw gru 08, 2011 12:01 pm
Kontakt:

Re: Bezwładne przednie kończyny.

Post autor: Dudu »

Nie chcę go moczyć, mokremu będzie zimno, chyba nic mu sie nie stanie jak jest lekko oklejony nutridrinkiem ?
Własnie podałem mu tylko 2ml glukozy... męczy się strasznie czy to mu podaje od gory czy od dolu na język.
Ja męcze się z nim tak samo.
Dudu
Posty: 37
Rejestracja: czw gru 08, 2011 12:01 pm
Kontakt:

Re: Bezwładne przednie kończyny.

Post autor: Dudu »

Gdzie mogę najszybciej dostać Galastop lub Dostinex , leki które zawierają karbergoline ?
Po jutrzejszej wizycie tutaj lub w Katowicach będe chciał kupić go na własną rękę.
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bezwładne przednie kończyny.

Post autor: Sky »

Dostinex można kupić w każdej aptece, ponieważ jest to ludzki lek. Na pewno jest na DOZ, ale to lek na receptę - samemu się nie kupi od ręki.
Galastop to lek zwierzęcy, do kupienia u weterynarzy.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Dudu
Posty: 37
Rejestracja: czw gru 08, 2011 12:01 pm
Kontakt:

Re: Bezwładne przednie kończyny.

Post autor: Dudu »

Przewertowałem na temat galastopu osobne forum.
Dawkowanie 1ml na dobę? czy co 3 dni. Nie ma dyskusji, jutro idę z żądaniem na własną odpowiedzialność podanie galastopu.
7ml kosztuje 58zł. Nie interesuja mnie pieniądze, jak trzeba będzie to ukradnę ale pieniądze zdobędę i wyleczę Duda.
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bezwładne przednie kończyny.

Post autor: Sky »

W przypadku mojego Muffina, żeby zobaczyć reakcję na leki, dr Piasecki (bardzo dobry specjalista od gryzoni) podawał co 3 dni 3ml. I tak 3 dawki. To jest kuracja uderzeniowa. Potem przechodzi się na o wiele tańszy odpowiednik, który podaje się codziennie - ale nazwy już nie pamiętam, na pewno nie był to Dostinex.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Dudu
Posty: 37
Rejestracja: czw gru 08, 2011 12:01 pm
Kontakt:

Re: Bezwładne przednie kończyny.

Post autor: Dudu »

Bromergon ? 30 tabsów- 30zł, taki lek też wyszperałem w sieci.
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bezwładne przednie kończyny.

Post autor: Sky »

Hm, na pewno nie był to Bromergon, coś na A? I mało skomplikowana nazwa. We wtorek będę w lecznicy i mogę się zapytać o nazwę i dawkowanie.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Dudu
Posty: 37
Rejestracja: czw gru 08, 2011 12:01 pm
Kontakt:

Re: Bezwładne przednie kończyny.

Post autor: Dudu »

Podałem mu nutridrinka ( tylko 1ml)
Przemylłem go wacikiem i zaczął charkać i w efekcie końcowym lekko tak jakby piszczeć( wcześniej nie piszczał). Sam nie wiem czy mam się cieszyć czy nie...
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Bezwładne przednie kończyny.

Post autor: Eve »

U mnie było 7 dawek po 1 ml co trzy dni do tego jak pisałam lucatem + enro + wit B complex. Chmura dostawała na początku Navalin ale źle znosiła ten lek - po zastrzyku wyglądało tak jakby cała terapia się cofała i tak trzy, cztery godziny - potem ustępowało, więc po dwóch zastrzykach daliśmy spokój. Teraz jeszcze jedna dawka Galastopu i przejdziemy na Dostinex ponieważ Chmuracy ładnie już wygląda i łapki też trzymają na powrót jedzonko. Ogólnie wróciła stara Blondi Chmura. Enro jeszcze minimum dwa tygodnie potem zobaczymy a lucatem i jakaś forma galastopu do końca. Ale wiem że były i dawki uderzeniowe po 5 ml. Wszyscy się dziwili a szczura nadal żyje.
Najlepiej spisz sobie wszystkie te leki na karteczkę i dawkowanie oraz ulotki z leków wydrukuj jak będziesz iść do weta. Podaj przykłady z forum przypadków leczenia galasopem - możesz i ten artykuł zabrać. Najczęściej z tego co czytam to dawka jest 3 ml co trzy dni ale w tak zaawansowanym przypadku to może warto i te 5 ml .. ( ja nie wiem - głośno myślę )
Trzymam kciuki - mocno i czekam na Twój wpis po wizycie.
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Dudu
Posty: 37
Rejestracja: czw gru 08, 2011 12:01 pm
Kontakt:

Re: Bezwładne przednie kończyny.

Post autor: Dudu »

Nie potrafię zdiagnozować i przypisać stopnia zaawansowania. Za mało źle, za dużo też źle.
Szczurek teraz oddycha tak jakby falowo:
- wypuszcza powietrze, płuca zapadaja sie, brzuszek sie podnosi i na odwrót z powrotem.
Wydaję chrząkliwe dźwięki jakby ziewał.
Nagrałem oczywiście to wszystko.
Modle się na razie o przetrwanie do godziny 10:00.
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bezwładne przednie kończyny.

Post autor: Sky »

Nie chcę Cię martwić, ale to brzmi bardzo źle :( Bądź przy nim, przytul go, głaszcz i daj miłość i ciepło.
Trzymam więc kciuki, żeby wytrzymał do jutra!
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
torba
Posty: 62
Rejestracja: pn sty 10, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Glasgow

Re: Bezwładne przednie kończyny.

Post autor: torba »

Boże! Aż sie rozpłakałam czytając Twój wątek. Miałam podobnie, niestety Coca była w tak złym stanie, że musiałam pomóc jej odejść. Przepraszam, że Cię zmartwię, ale szczurasek nie wygladaza dobrze, może być koszmarnie ciężko go z tego wyciągnąć, jeśli w ogóle są jakieś szanse. Cieszę się, ze robisz wszystko bez wzgledu na koszty i czas, ja mam tak samo. Każde zwierzątko zasługuje na szansę. Zapytaj weterynarza co o tym myśli bo, pomimo Twoich dobrych chęci, naprawdę nie ma sensu przedłużać maleństwu cierpienia. Wiem, że to najcięższa decyzja i poźniej przychodzą wątpliwości i wyrzuty sumienia. Ale jak sam napisałeś, każdy dotyk sprawia mu ból, a każda kolejna doba takiego cierpienia jest dla szczurcia długim czasem w agonii. Trzymam kciuki za biedactwo i mam nadzieję, że mu się poprawi.
Moje Potworki: FrankPisklakBouliMiloBibiBoobooLilyMillaMayaKahluaBaileySherida
Aniołki: PysiaMisioMosiekKropaSreberkoFredCocaColaPysia2ŚnieżynkaMosiaUszekMałyBukaPepsiMysza[*]
Dudu
Posty: 37
Rejestracja: czw gru 08, 2011 12:01 pm
Kontakt:

Re: Bezwładne przednie kończyny.

Post autor: Dudu »

21.01.2013- 4:10...
Zychu
Posty: 15
Rejestracja: wt sty 15, 2013 8:15 pm
Lokalizacja: Lewin Brzeski
Kontakt:

Re: Bezwładne przednie kończyny.

Post autor: Zychu »

Współczuje :(
Ze mną: Drey, Mały
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”