PILNE! Poważnie zdarta skóra z ogona

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Leam1
Posty: 2
Rejestracja: sob sty 19, 2013 9:59 pm

PILNE! Poważnie zdarta skóra z ogona

Post autor: Leam1 »

Wiem, że istnieje temat w którym poruszony jest problem zerwanej skóry z ogona szczura, ale w przypadku mojego szczurka jest o wiele gorzej, znajomy podniósł go za ogon i została mu w dłoni skóra z ogona, długość zerwanej skóry to aż 4 cm! Wygląda to makabrycznie, praktycznie końcówka ogonka zakrwawiona. Jak udzielić pierwszej pomocy biedaczkowi? Czy mam w jakiś sposób opatrzyć końcówkę zdartego ogonka?
Proszę o szybką i dokładną odpowiedź, martwie się o zdrowie szczurka.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: PILNE! Poważnie zdarta skóra z ogona

Post autor: Paul_Julian »

Przede wszystkim szczurów nie wolno łapać za ogon.

Teraz już za pózno na wizytę u weta, jesli jutro jakis jest otwarty - idz jutro lub w poniedzialek. W tej chwili przede wszystkim usun z klatki żwirek i szmatki, i zostaw tylko papierowe reczniczki, które czesto wymieniaj- musi byc czysto.
Ogon przemywaj riwanolem lub octeniseptem. Jesli nie masz to letnią przegotowaną wodą.

I koniecznie do weta, żeby to obejrzał. Będzie potrzebny zastrzyk p/zapalny i dalsza opieka. Prawdopodobnie będzie amputacja, lub szczurek sam sobie odgryzie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Leam1
Posty: 2
Rejestracja: sob sty 19, 2013 9:59 pm

Re: PILNE! Poważnie zdarta skóra z ogona

Post autor: Leam1 »

Osobiście nigdy szczurka za ogon nie łapałem, ale zapomniałem uprzedzić winowajcę, który nie wziął pod uwagę skutków.
Tak, octaniseptem już ogonek opatrzyłem, trociny już wyjąłem, dziękuje za rady, zobaczę co powie weterynarz w tej sprawie.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: PILNE! Poważnie zdarta skóra z ogona

Post autor: Paul_Julian »

Lepiej trzymać szczurki na żwirku albo drewnianych kołeczkach. Trociny często uczulają.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”