Kółeczka dla szczura

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Kółeczka dla szczura

Post autor: lovekrove »

Nie wiem, czy pisze o tym w dobrym miejscu...

Pewnie to głupi pomysł, który się nie sprawdzi, bo szukałam o tym i nic nie znalazłam.

Otóż Muffin jest szczurkiem wędrownym, ma 2 lata i 8 miesięcy na karczku. Zawsze był aktywny, wszędzie go pełno.
W niedzielę stało się coś, czego się nie spodziewałam... Muffka zaczęła tracić władzę w tylnych łapkach. Wiadomo - starość, ale on pomimo tego, że jedną nogę włóczy za sobą, to strasznie chce biegać. I widzę to w jego oczkach. Chce wychodzić z klatki, włazić na mnie. Dzisiaj jadę do weterynarza, pewno dosta nie jakieś leki, ale tak czy siak skończy się to tak, że straci on kompletnie władzę w tylnich łapkach. I pomyślałam sobie, że żeby mógł jako tako chodzić po pokoju, to zbudować mu kółeczka na tylne łapki, tak jak czasami się psom robi. Myślicie, że to ma jakikolwiek sens? I, że się sprawdzi? Oczywiście, zakładane by były jedynie do tego, żeby chodził po podłodze, bo w klatce to wiadomo, że to wygodne nie będzie.

I jeszcze mają dojść do mnie w przyszłym tygodniu dwa nowe młode chłopaki, wyczekane od 2 miesięcy, juz zapłacone. Jakby to miało wyglądać z Muffką?
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kółeczka dla szczura

Post autor: Wilczek777 »

Sens to to ma i to wielki ale wykonanie jest nie możliwe. Szczur od razu zdejmie każdy przedmiot "wiszący mu u tyłka". Nie ma szans na takie coś bo szczur za wszelką cenę będzie chciał się sprzętu pozbyć. Wiele szczurków traci władze w tylnych łapkach ale o dziwo radzą sobie świetnie chodząc "na foczkę". W tematach o niedowładzie łapek są rady jak wzmacniać zdrowie takich szczurków i jak urządzić klatkę. O dziwo jeśli tylko łapki są problemem to takie ogonki naprawdę sprawnie sobie radzą, biegają a nawet potrafią się sprawnie wspinać.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Kółeczka dla szczura

Post autor: lovekrove »

Wilczek, nawet nie wiesz jak bardzo pocieszył mnie Twój post... :) Tylko z tego co widzę u niego to błyskawicznie postępuje. W niedzielę zauważyłam pierwszy objaw, a teraz już ciągnie te łapki za sobą...
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
Svefn
Posty: 168
Rejestracja: czw lis 01, 2012 10:41 pm
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Kółeczka dla szczura

Post autor: Svefn »

Kiedyś przeglądając sieć trafiłem na dwa filmy, które w twoim przypadku mogą okazać się przydatne:
http://www.youtube.com/watch?v=6dm0SWwlWGQ
http://www.youtube.com/watch?v=qIGUnjrO4OI

Widziałem też podobne konstrukcje zrobione dla innych zwierząt.
Czy w czymś takim będzie szczurowi wygodnie? Nie mam pojęcia.
Jedz i walcz!
Front antywieszakowy
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kółeczka dla szczura

Post autor: Wilczek777 »

Mam takie lego o.0
Mi się wydaje, że zależy to od stanu szczura i jego charakteru. Nie widzę dzikuska który polegałby na kółkach. Lwia część szczurzej społeczności wlecze łapkami i wszelkie udogodnienia są od razu zdejmowane. To tak jak z gipsem na złamane kończyny - wet ogląda łapkę i jeśli jest to złamanie niegroźne to wsadza się delikwenta do transportera i tyle. Gips zostały w kilka chwil zdjęty.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Kółeczka dla szczura

Post autor: lovekrove »

No to potrzebuję klocków lego :) Spróbować nie zaszkodzi.
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Kółeczka dla szczura

Post autor: Paul_Julian »

Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”