Powłóczenie tylnymi łapkami!

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
karoshi1
Posty: 2
Rejestracja: czw sie 22, 2013 7:23 pm

Powłóczenie tylnymi łapkami!

Post autor: karoshi1 »

Witam wszystkich! Jest to mój pierwszy post na tym forum, od niedawna mam szczurniczka i niewiele wiem na temat hodowli więc oczekuję pomocy od Was. Czytałem różne posty podobne do mojego ale większość (może jakiś pominąłem przypadkowo) dotyczy starszych szczurków albo z innymi chorobowymi objawami. Sytuacja wygląda tak: "MYSZĘ" (tak go nazwałem) mam od ok. 1,5 miesiąca. Wziąłem go od pewnej rodziny, w której dzieci chciały mieć zwierzątko ale nie wiedziały, że zwierzątkiem trzeba się zajmować. Niestety... z tego co wiem, Mysza ma ok. 2 lat. Wszystko jest z nią w porządku- jest bardzo wdzięcznym i łagodnym szczurkiem. Jedyne co mnie martwi to powłóczenie tylnymi łapkami. Krok zaczyna prawie jak zdrowy szczur ale kończy zewnętrzną częścią łapek powłócząc nimi i ciągnąc tyłek po podłodze... Wiem też, że mało był wypuszczany z klatki- teraz mu to rekompensuje zwłaszcza, że (UWAGA!!!) nie gryzie kabli. Na pewno ma trochę nadwagi i z tym też walczę. Czy ktoś mógłby mi coś doradzić? Co może być przyczyną powłóczenia łapkami Myszatego? :-\
Awatar użytkownika
limomanka
Posty: 578
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 8:48 pm
Lokalizacja: Koty na Górnym Śląsku

Re: Powłóczenie tylnymi łapkami!

Post autor: limomanka »

Twój szczurek jest już starszym panem. Szczury żyją zwykle trochę ponad 2 lata. Zdarzają się oczywiście takie, które dożywają 3 urodzin, a nawet je przeżywają, ale problemy Twojego ogonka mogą być zdecydowanie spowodowane podeszłym wiekiem. Zwłaszcza, że określenie ok. 2 lata jest dość pojemne i nie znasz dokładnego jego wieku.

A propos, skoro dużo czytasz o szczurkach, pewnie mignęła Ci informacja, że są one stadne. Wiem, że to Twój pierwszy ogon i to z przypadku, ale mam nadzieję, że jeśli będziesz kontynuował przygodę ze szczurami, będziesz o stadności pamiętał :)
Ze mną:koty: Nutek i Wolfgang oraz suka Masza
Odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach; z dt: Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz kotki: Solo, Aria i Sopran
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Powłóczenie tylnymi łapkami!

Post autor: Paul_Julian »

To może byc neurologiczny problem - podawaj codziennie całą tabletkę B 1 ( poprawia połączenie nerwowe) i koniecznie odwiedż weta.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: Powłóczenie tylnymi łapkami!

Post autor: sciurus vulgaris »

Może to być też serduszko lub nawet guz który uciska na nerwy. Ale przez forum nikt nie jest w stanie postawić diagnozy, Szczurka musi zobaczyć weterynarz.
karoshi1
Posty: 2
Rejestracja: czw sie 22, 2013 7:23 pm

Re: Powłóczenie tylnymi łapkami!

Post autor: karoshi1 »

Dzięki wszystkim za odpowiedź :) tego właśnie oczekiwałem chociaż zasmuciliście mnie trochę... niedługo mam go ale będzie mi bardzo szkoda, kiedy go zabraknie. Zawsze kiedy z pracy wracam, on czeka na mnie. Sądziłem, że szczurki żyją trochę dłużej. I również czytałem, że są zwierzętami stadnymi dlatego kontynuując przygodę ze szczurasami kupię 2 gryzonie. No trudno... "Mysza" przeżywa jesień życia w spokojnych warunkach będąc pod prawdziwą opieką :)
Awatar użytkownika
NatalyJa
Posty: 51
Rejestracja: śr cze 26, 2013 8:54 am

Re: Powłóczenie tylnymi łapkami!

Post autor: NatalyJa »

Nie kupuj! Adoptuj z forum :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Powłóczenie tylnymi łapkami!

Post autor: noovaa »

karoshi, przy dobrych wiatrach Mysia może jeszcze i pół roku przeżyć ( patrząc na ogólną długość życia dla szczura to bardzo długo ).
Ale musi iść do weterynarza. Weterynarz powinien stwierdzić skąd niedowład i zacząć terapie:
serce - leki nasercowe, dieta odchudzająca
neurologia - leki wspomagające neurologie ( nie są drogie, witamina B + np. nootropil )
stawy - środki wspomagające stawy ( np. glukozamina ) + dieta odchudzająca. Być może też przeciwzapalne leki.

Jeśli szczurka boli, albo jeśli zacznie boleć, watro będzie włączyć leki p. bólowe.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”