Atak i spuchnięta łapa

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
madrat
Posty: 10
Rejestracja: czw cze 07, 2012 12:50 pm

Atak i spuchnięta łapa

Post autor: madrat »

Witam, mam poważny problem.

Otóż mam dwa szczury (samce). Mam już je ponad rok i jak dotąd żyły zgodnie (no może czasem się tam pobiły i ugryzły trochę mocniej, ale nic nadzwyczajnego). Ale ostatnio cały czas ze sobą walczyły. Jeden chodził napuszony i atakował drugiego. Koniec końców ugryzł go w tylną łapę (nie było mnie przy tym). Jak wróciłam ze szkoły to cała półka w klatce była we krwi. Jak sprawdziłam to łapa już nie krwawiła jak przyszłam, ale jest mega, dosłownie MEGA spuchnięta. Wygląda jakby miała eksplodować. Oddzieliłam szczury, ale ten jeden nie może nawet na niej stawać. Leży cały czas w koszyczku i liże łapę. Jak go chcieć pogłaskać to cichutko piska i daje znać, że go boli. Nie wiem co mam zrobić, bo raczej w najbliższych dniach nie uda mi się do weterynarza dotrzeć. Czy jest coś w czym mogę mu pomóc? Jakieś środki przeciwbólowe? Okłady?

Proszę o pomoc :(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Atak i spuchnięta łapa

Post autor: Paul_Julian »

Przeciwbólowych lepiej nie dawać, bo szczur moze zacząc brykać. Możesz dac kompres z altacetu ( rozpuszczona tabletka, albo żel). Ranę trzeba przemywać rywanolem, i w miejscu rany nie stosowac okładu z altacetu.
Warto jednak wybrac sie do weta, bo jesli to np. złamanie albo poważny dziab, to wet da zastrzyk p/zapalny.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
madrat
Posty: 10
Rejestracja: czw cze 07, 2012 12:50 pm

Re: Atak i spuchnięta łapa

Post autor: madrat »

A czy jeśli użyję altacetu żelu, to czy szczurkowi nic nie będzie jeśli to zje? (bo wciąż wylizuje łapkę)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Atak i spuchnięta łapa

Post autor: Paul_Julian »

Nic pewnie nie będzie, to nie jest trujące, ale jesli caly czas liże, to lepszy będzie rywanol (bo tam jest ranka) i altacet w płynie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”