Spuchnięta łapka!

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kolo5141
Posty: 16
Rejestracja: śr maja 22, 2013 9:51 am

Spuchnięta łapka!

Post autor: kolo5141 »

Witam. Moja szczurusia ma około roku i jest sama. Ostatnio gdy wzięłam ją na rękę i zaczęłam głaskać ta zapiszczała nie wiem dlaczego. Dzisiaj zauważyłam że przestała używać prawej przedniej łapki. Obejrzałam ją dokładnie i zauważyłam że łapka jest spuchnięta. Proszę o pomoc. Po dokładnym doglądaniu nie zauważyłam żadnej krwi ani nic nawet ta łapka jest normalnego koloru nie jest bardzo ciepła ani nic tylko jest poprostu opuchnięta i moja mała jej nie używa tylko jest cały czas podkulona. Pomóżcie proszęęę :(
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Spuchnięta łapka!

Post autor: Nue »

Mogła ją sobie zwichnąć lub nadwyrężyć w klatce, lub nawet złamać.
Jeśli łapka jest spuchnięta, spróbuj posmarować ją Altacetem w żelu, to powinno złagodzić opuchliznę. Warto przenieść szczura do niższej klatki, żeby się nie wspinał, i ograniczyć intensywność wybiegu na kilka dni.
Jeśli łapka będzie sina lub chłodna, natychmiast do weta. Podobnie jeśli zauważysz, że bardzo ją boli - będzie mało aktywna, nastroszona, będzie zgrzytać ząbkami. Wet powinien dać Ci leki p/bólowe (np. tolfedin).

Ale z doświadczenia wiem, że takie kontuzje ustępują w przeciągu paru dni. Trzeba tylko pomóc szczurowi oszczędzać łapkę.
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”