Spuchnięty czerwony paluszek

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Amanita Muscaria
Posty: 7
Rejestracja: sob lis 16, 2013 9:28 pm

Spuchnięty czerwony paluszek

Post autor: Amanita Muscaria »

U jednego z moich szczurasów zauważyłam że w lewej łapce środkowy paluch ma zaczerwoniony i spuchnięty. Cały czas też ma tą łapkę podkurczoną i zbytnio jej nie "używa" Cóż mu się mogło stać i jak z tym poradzić sobie. Proszę o pomoc :(
Awatar użytkownika
MichalKonstanty
Posty: 167
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:51 am
Lokalizacja: Poznań / Wrocław
Kontakt:

Re: Spuchnięty czerwony paluszek

Post autor: MichalKonstanty »

Może być zwichnięcie, a może złamanie. Nie jestem pewien. Napewno na parę dni warto dzieciaka oddzielić od reszty stada i dać do chorobówki - może być większy transporter, albo jednopoziomowa mniejsza klatka, żeby nie musiał sie zbytnio poruszać i tej kończyny przeciążać i obserwować.

Radziłbym też obejrzeć dokładnie ten palec jeżeli to jest możliwe to bedziemy wiedzieć wiecej, może też coś sobie wbił w ten palec, np drzazgę.
Obrazek
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Spuchnięty czerwony paluszek

Post autor: noovaa »

Prawdopodobnie uraz mechaniczny.

Przy takich urazach, najlepiej by było podać przeciwzapalny na 3 dni, lub antybiotyk, jeśli łapka będzie się pogarszać. Czyli - wizyta u weterynarza.

Nie można tego bagatelizować, może się zagoi, a może nie ... jeśli w wigilie okaże się, że z łapką jest na serio źle, będzie już problem, by do weterynarza się dostać.

Poza tym, jak już było wspomniane, dobrze by było dać szczurka do niskiej klatki bez możliwości wspinaczki, by łapka odpoczywała, a kumple nie prowokowali zabaw.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Amanita Muscaria
Posty: 7
Rejestracja: sob lis 16, 2013 9:28 pm

Re: Spuchnięty czerwony paluszek

Post autor: Amanita Muscaria »

Chodzić na niej chodzi normalnie, na złamanie mi to nie wygląda. Paluch spuchł jeszcze bardziej, moze mu sie coś wbiło. Ale Jang jest taki ruchliwy że nawet ciężko mi obejżeć co to.
Awatar użytkownika
MichalKonstanty
Posty: 167
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:51 am
Lokalizacja: Poznań / Wrocław
Kontakt:

Re: Spuchnięty czerwony paluszek

Post autor: MichalKonstanty »

do lekarza z Nim idz jak najszybciej
Obrazek
KaitoMiku
Posty: 3
Rejestracja: sob gru 21, 2013 1:43 pm

Re: Spuchnięty czerwony paluszek

Post autor: KaitoMiku »

Ja też tak miałem miała odzielną klatkę i maść nie pamiętam jaką po tygodniu ani śladu O0
Z Nami :Basia JEDYNA


Po drugiej stronie tęczy:Blisko Basia ):
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”