Zadarty pazurek

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
littlestranger
Posty: 2
Rejestracja: pt kwie 04, 2014 9:50 pm

Zadarty pazurek

Post autor: littlestranger »

Hejka, z góry przepraszam, że widzicie mnie tu pierwszy raz i jestem taka bezpłciowa, ale zarejestrowałam się tu bo potrzebuję pomocy i sądzę, że jesteście w stanie mi jej udzielić :)

Dwa dni temu chciałam wziąć mojego ogonka na ręce i gdy go pogłaskałam, zapiszczał. Myślałam, że chodzi o coś z brzuszkiem ale przypadkiem dotknęłam łapki. Spojrzałam co się dzieje a szczurek miał zadarty pazurek, zakrwawiony. Przemyłam wodą utlenioną i zostawiłam z nadzieją, że samo się wygoi. Wczoraj wszystko było ok, pazur delikatnie podszedł krwią ale generalnie Franek normalnie się bawił, biegał, nie piszczał, nie było żadnych oznak bólu. Teraz paluszek spuchł, pazur znów podszedł krwią i widać jakby Franka bolała ta łapka. Co robić? Udać się do weta? Przemyć czymś? Chciałam posmarować Altacetem na opuchliznę ale boję się, że żel dostanie się pod ten zadarty pazurek i będzie jeszcze gorzej :( Pomocy!
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zadarty pazurek

Post autor: unipaks »

Możesz przyłożyć zimny okład, to przynosi ulgę
Albo robić przymoczki z Octeniseptu (lub chociaż prysnąć na pazurek), jak nie masz to przynajmniej Rivanolem przemywaj.
Altacet Junior Żel też pomoże, tylko trzeba po posmarowaniu zajać czymś szczurka, żeby przez jakąś godzinkę nie zlizywał.
W razie krwawienia, możesz posypać mąką ziemniaczaną albo nawet zwykłą, żeby ustało
Jak nie pomoże i zmiany się utrzymają, trzeba do weta, być może potrzebna będzie jego ingerencja ::)
Ale mam nadzieję, że paluszek wróci do zdrowia i przestanie boleć - być może pazurek odpadnie, nasza szczurka tak miała
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
littlestranger
Posty: 2
Rejestracja: pt kwie 04, 2014 9:50 pm

Re: Zadarty pazurek

Post autor: littlestranger »

Dziękuję. Próbowałam wszystkich sposobów. Opuchlizna nie schodzi, pazurek się trzyma i ciągle nie odpadł. Czas chyba iść do weta :(
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zadarty pazurek

Post autor: unipaks »

I co, byliście, co wet powiedział? Ogonek dostał coś p/zapalnego czy coś innego?
Mam nadzieję, że jednak z paluszkiem wszystko będzie ok, kciukam :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”