Guz na ogonie w wyniku dawnego urazu mech

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
NemezisStar
Posty: 45
Rejestracja: śr lut 26, 2014 8:58 pm
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Guz na ogonie w wyniku dawnego urazu mech

Post autor: NemezisStar »

Generalnie nic się nie dzieje. Guz powstał prawdopodobnie (szczurka z adopcji) pod wpływem urazu mech. Nadepnięcie, przycięcie drzwiczkami, obtarcie. Zrobiła się zgrubiała, kostropata narośl Obrazek. Dość twarda, niebolesna. Wet potwierdził moje przypuszczenia co do genezy i ponieważ jest to bez zmian od 10 kwietnia, od 16 dziewczyny są u mnie, to zapadła decyzja czekamy. Ogonek jest ciepły i władny. Problemem jest tylko to że Filomena co jakiś czas zaczepi się tymtymtym i zedrze skórę, która w tym miejscu pozbawiona jest łusek. Ale obtarcia są maleńkie i szybko się goją. Szczurka się tym nie interesuje.

Tak się chciałam dowiedzieć czy ktoś miał podobny przypadek? Staram się myśleć przyszłościowo i dowiedzieć na co ew mam zwrócić uwagę. Zlecać pobranie wycinka? Jak myślicie?
Ze mną:Filomena, Ada, Kropka, Planka, Celina, Jane +kotki Indi i Monte +psy Kopernik i D-mol
6 wspaniałych szczurzynek i nie tylko klik
Jakby ktoś coś mądrego wiedział o urazach na ogonie:guzek
[*]Zuziu zawsze będę Cię pamiętać, moja ty rumiankowa kradziejko.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Guz na ogonie w wyniku dawnego urazu mech

Post autor: Paul_Julian »

Ostatnio chcialem robić biopsję wycinka skóry i się okazało, ze sama lecznica musi zaplacic 200 zł O_O
Może zacząć od RTG ? moze to tylko jakies brzydko zrośnięte złamanie, ale gorzej jak jakiś paskudny guz.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
NemezisStar
Posty: 45
Rejestracja: śr lut 26, 2014 8:58 pm
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: Guz na ogonie w wyniku dawnego urazu mech

Post autor: NemezisStar »

Ile?! :o Czasem jak usłyszę cenę jaką ustalają laboratoria za badania to witki mi opadają. Najlepiej zawsze leczyć w ciemno, bo taniej... U ludzi to samo. Po co robić wymaz i antybiotykogram, jak można walnąć szerokie spektrum. Eh.

Na RTG jesteśmy umówieni w Jeleniej w 4 Łapach. Ale jeśli byłoby to złamanie tak paskudnie zrośnięte to raczej ogon byłby niewładny. W końcu musiałby być uszkodzony rdzeń albo przy złamaniu, albo uciśnięty tym guzem. Gorzej, że tego usunąć się nie da bez amputacji, bo to jest dookoła ogona. Jakby wyciąć to ukrwienia by nie było ;/.
Ze mną:Filomena, Ada, Kropka, Planka, Celina, Jane +kotki Indi i Monte +psy Kopernik i D-mol
6 wspaniałych szczurzynek i nie tylko klik
Jakby ktoś coś mądrego wiedział o urazach na ogonie:guzek
[*]Zuziu zawsze będę Cię pamiętać, moja ty rumiankowa kradziejko.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Guz na ogonie w wyniku dawnego urazu mech

Post autor: Paul_Julian »

Taka cena jest za biopsję za wycinek psiej skóry. Za szczurzą pewnie tyle samo, bo to też trzeba pod narkozą itd ...
Wymaz i antybiogram to coś ok. 40 zł, ale tutaj to nic nie da.

Po złamaniu jak najbardziej ogon moze być wladny :) Mam szczurka z tzw. stawem rzekomym po złamaniu kości udowej. Kośc zamiast być prosta zrosła się w kształt litery V. http://s169.photobucket.com/user/Paul_J ... 8.jpg.html
Nózka władna, szczurek biega, skacze, drapie się za uchem :)

Zobaczysz jak to będzie wyglądać na RTG, co to za tkanki naokoło itd. Jesli trzeba by amputować ogonek, to szczurki sobie dobrze radzą bez ogonka. Mają troche kłopotów, i trzeba uważać , zeby ich nie przegrzać/przeziębić, ale sobie radzą.

Wydaje mi sie jednak, ze to moze być złamanie, może jakieś okruchy kosci sie poprzesuwały i teraz zaczynają obrastać zdrową tkanką ...
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”