Ciąga tylne łapki za sobą-reumatyzm,niedowład?

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
bblondyna
Posty: 20
Rejestracja: sob cze 02, 2012 10:30 pm

Ciąga tylne łapki za sobą-reumatyzm,niedowład?

Post autor: bblondyna »

Mam już ponad 2.5 letniego Pana. jak wcześniej pełny energii tak ostatnimi dniamy zaczął tak jak chodzi łapeczki tylne za sobą ciagnąc, nie chce mu sie ich jakby podnosić,dużo spi chodzi tylko od jednej kryjówki do drugiej by spać. Jest troszkę gruby i staram się go odchudzić ale jednak brak ruchu nie pomaga,ma diete i w ogóle ale martwia mnie te łapki i strasznie mi przykro patrzeć na to. Macie pomysły co to może byc i czy da rade temu jakoś zaradzić domowymi środkami czy stresować zwierzątko wizytą lekarską?
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ciąga tylne łapki za sobą-reumatyzm,niedowład?

Post autor: Wilczek777 »

Szczurek ma już swoje lata ale skoro postępuje to nagle i szczurek więcej śpi może być to objaw choroby. Najlepiej byłoby udać się do weterynarza ale doświadczonego w leczeniu gryzoni (jest lista polecanych wetów na forum). Może być to już starość, albo serduszko gorzej pracuje i niedotlenienie powoduje, że łapki osłabły, w najgorszym przypadku guz przysadki... naprawdę różnie może być.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ciąga tylne łapki za sobą-reumatyzm,niedowład?

Post autor: unipaks »

To prawda, czasem wystarczy podawać odpowiednią dawkę Karsivanu i już mózg lepiej pracuje, a co za tym idzie, łapki także. Dawaj mu codziennie 1 tabletkę Wit.B1, to też może trochę pomóc
Bywa, że problemy z łapkami to skutek zwyrodnienia kręgosłupa...
I poczytaj o objawach guza przysadki, czy coś z tego widzisz u swojego szczuraska
http://szczury.org/viewtopic.php?f=168&t=40039
Życzę szczurkowi poprawy!
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
bblondyna
Posty: 20
Rejestracja: sob cze 02, 2012 10:30 pm

Re: Ciąga tylne łapki za sobą-reumatyzm,niedowład?

Post autor: bblondyna »

Ok dziękuję :) to w pon lub wtorek przejdę się do Pani z Głębokiej w Lbl bo widze, ze jest na liście wypisana i mam nadzieję,że coś poradzi mojemu skarbowi.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ciąga tylne łapki za sobą-reumatyzm,niedowład?

Post autor: Paul_Julian »

Moze być też tak, ze więcej śpi, bo mu po prostu cięzko chodzić. Ze względu na łapki i tuszę. Chociaz moja Malwinka to całkiem sprawnie zasuwała po łózku z niedowładem łapek. Trzeba bylo tylko codziennie ją delikatnie podmywać i osuszać, żeby nie było infekcji albo odleżyn.
Jeśli chodzi o sprawy sercowe, to mozna podać dawkę furosemidu przez 3 dni, potem 1 dzień przerwy i zobaczyć czy jest poprawa czy nie. Jesli jest poprawa na furosemidzie, a bez leku nie - to można włączyć leki nasercowe albo sam Furosemid na początek.

Pomacaj tez te łapinki, czy one po prostu nie są chudsze, bo u starszych szczurków po prostu występuje zanik mięsni ze względu na wiek.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”