Spuchnięta, złamana(?) tylna łapka

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
zodan11
Posty: 4
Rejestracja: sob maja 02, 2015 4:45 pm

Spuchnięta, złamana(?) tylna łapka

Post autor: zodan11 »

Witajcie kochani
Dzisiaj ja zawsze wziąłem sobie małą na ramie, po godzinie zoorientowałem się, że ma spuchnięta strasznie tylną łapkę...
Nie mam pojęcia kiedy i jak mogło się coś jej stać...
Zresztą objawy są na filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=Dl6ImmP ... e=youtu.be
Co się mogło stać i przede wszystkim, jakie kupić leki, co robić? Nie piszcie mi zeby isc do weterynarza... poprosze o jakies wskazówki jak mogę ją leczyć w domu.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Spuchnięta, złamana(?) tylna łapka

Post autor: Paul_Julian »

Tylko do weterynarza. Mogła upaść skądś, mogła jej uwięznąc łapka w dziurze w hamaku, albo między prętami. Łapka moze być złamana, albo tylko gdzieś naciągnięta/zwichnięta.
Nie podawaj żadnych leków na własną rękę.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
zodan11
Posty: 4
Rejestracja: sob maja 02, 2015 4:45 pm

Re: Spuchnięta, złamana(?) tylna łapka

Post autor: zodan11 »

Nie mam możliwości być u weta do poniedziałku, dlatego pytam o leki tj maści. W necie wyczytałem, że Tribiotic do smarowania i Rivanol do przeczyszczania. Kupić je? czy też coś innego?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Spuchnięta, złamana(?) tylna łapka

Post autor: Paul_Julian »

Aha, myslałem, ze w ogóle nie chcesz iśc :) Poniedzialek już niedługo.
Tribiotic jest antybakteryjny, a Rivanol jest na skaleczenia. Jesli łapka jest skaleczona - przemywaj 3x dziennie riwanolem. Tribiotic lepiej nie, bo nie wiem czy nie zaszkodzi przy polizaniu. No i jest na bakterie, czyli bardziej na zakażone miejsce.

Najbezpieczniej bedzie dać okład z altacetu - może być roztwór ( z rozpuszczonej tabletki) , albo w żelu. Jesli nie masz to zrób roztwór z octem : 1 łyzeczka octu na 10 łyzeczek wody. I taki kompresik przykładaj do łapki kilka razy dziennie na 10-15 minut.
Jesli jakimś cudem nie masz akurat octu w domu - daj zimny kompres.
Altacet i roztwór z octem są na usunięcie opuchlizny.
I w poniedziałek na kontrolę ( chyba że całkiem opuchnięcie zejdzie itd.). Jesli by stan sie pogorszył ( czy to łapki, czy szczurki ogólnie) to wtedy poszukaj jakiejs czynnej lecznicy w niedzielę.

Czasowo usuń z klatki drabinkę, żeby szczurka siedziała w domku i nie wariowała.
Jesli szczurka jest sama - koniecznie doadoptuj koleżankę.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
zodan11
Posty: 4
Rejestracja: sob maja 02, 2015 4:45 pm

Re: Spuchnięta, złamana(?) tylna łapka

Post autor: zodan11 »

Dzięki. W takim razie dziś pójdę po ocet, a jutro jak znajdę jakąś aptekę czynną to kupię ten altacet i bede robił kompres.

Ona teraz siedzi bez ruchu pod kocem, zapewne dlatego, że chodzenie sprawia jej ból wiec nie sadze żeby chciała chodzić po drabince, no ale dam ją do odzielnej klatki, żeby reszta stadka jej nie martretowała, żeby sobie spokojnie odpoczęła

Udało mi sie zrobic w miarę sensowne zdjęcie.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/468 ... dbdaf.html
Bardzo źle to wygląda?
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Spuchnięta, złamana(?) tylna łapka

Post autor: Tofcia »

Biedna :( Informuj na bieżąco co u niej. :(
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
zodan11
Posty: 4
Rejestracja: sob maja 02, 2015 4:45 pm

Re: Spuchnięta, złamana(?) tylna łapka

Post autor: zodan11 »

Szczurcia chyba czuje się lepiej. Opuchlizna dalej jest jak była, i troche utyka, ale wyszła z pod koca i wskoczyła na oparcie od fotela i sobie łazi. Może nie jest tak źle jak myślałem.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Spuchnięta, złamana(?) tylna łapka

Post autor: Paul_Julian »

Niech lepiej nie wariuje i nie skacze. Bo zwierzak jak tylko przestanie troche boleć, to już chce szaleć i już mysli, ze wyzdrowiał :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Spuchnięta, złamana(?) tylna łapka

Post autor: Tofcia »

Ale do weta i tak idz jak opuchlizna nie zejdzie. Może to zraniła sobie.
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Spuchnięta, złamana(?) tylna łapka

Post autor: Tofcia »

Co ze szczurcią ?
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”