Karbowany ogon ?!

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
marteek
Posty: 37
Rejestracja: sob paź 13, 2012 12:13 pm
Lokalizacja: Ostrołęka

Karbowany ogon ?!

Post autor: marteek »

Witam. Szukałam takiego postu ale nie znalazłam, jak jednak mi umknął to z góry przepraszam.

Jak w tytule. Szczurcia ma karbowany ogon, nie są to bardzo widoczne górki i pagórki ale wyczuwalne pod palcam, dla porównania druga ma ogon, że tak powiem 'gładki i prosty'. Czytałam gdzieś, że to jakaś choroba, to prawda ? Dodam, że nie zauważyłam dziwnych i podejrzanych zachowań. POMOCY!
Ze mną: Malinka, Balbinka, Pyśka <3
Za TM: Lufka, Gryzela <3
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karbowany ogon ?!

Post autor: smeg »

W jakim wieku jest szczurka? Może to po prostu kręgi? W końcu ogon jest przedłużeniem kręgosłupa ;) U starych szczurów często następuje stopniowy zanik mięśni, m. in. na ogonie, staje się on bardziej kanciaty i kościsty. Może to być również oznaka odwodnienia - czy poza tym czuje się dobrze, ma apetyt, nie jest osowiała?
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
marteek
Posty: 37
Rejestracja: sob paź 13, 2012 12:13 pm
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Karbowany ogon ?!

Post autor: marteek »

Ma ok 4-5 tygodni. Na wybiegu wszystko wporządku, jest aktywna. Jje, pije. Druga szczurka jest w tym samym wieku ale ogon ma 'normalny'.
Ze mną: Malinka, Balbinka, Pyśka <3
Za TM: Lufka, Gryzela <3
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karbowany ogon ?!

Post autor: smeg »

Możesz wrzucić zdjęcie tego ogona? Czy to przypomina jakieś krostki? Niektóre pasożyty (np. świerzbowiec) mogą atakować ogon i powodować białe krostki.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
marteek
Posty: 37
Rejestracja: sob paź 13, 2012 12:13 pm
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Karbowany ogon ?!

Post autor: marteek »

Niestety ciężko to wyłapać na zdjęciu, bo bardzo widoczne to nie jest. To nie są krostki, to są wyraźne górki wyczuwalne pod palcami. Coś jak włosy po użyciu karbownicy.
Ze mną: Malinka, Balbinka, Pyśka <3
Za TM: Lufka, Gryzela <3
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karbowany ogon ?!

Post autor: Sky »

Spróbuj kontrolnie zrobić fote, np jak małe będą jeść, ale smeg ma racje i prawdopodobnie wyczuwasz kręgi. Jeżeli szczurce nic nie jest, to być może jej cecha osobnicza, że ma mniej tkanki tłuszczowej/łącznej na ogonie i jesteś w stanie wyczuć kościec. Nie jest ogólnie drobniejsza od drugiej? Ja kojrzę, że u moich szczurów mogłam wyczuć kręgi, a zdarzały się też takie, co miały ogonki proste i lejące się jak dżdżownice :P
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
marteek
Posty: 37
Rejestracja: sob paź 13, 2012 12:13 pm
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Karbowany ogon ?!

Post autor: marteek »

Spróbuje wyłapać to na zdjęciu przy dziennym świetle, ogólnie przy ważeniu ta o której teraz mowa jest o 10deko lżejsza.
Ze mną: Malinka, Balbinka, Pyśka <3
Za TM: Lufka, Gryzela <3
Awatar użytkownika
marteek
Posty: 37
Rejestracja: sob paź 13, 2012 12:13 pm
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Karbowany ogon ?!

Post autor: marteek »

Niestety, aparat tego nie wychwytuje, tak jak pisałam jest to niewidoczne ale wyczuwalne. Może macie rację, że to tylko kręgi :)
Ze mną: Malinka, Balbinka, Pyśka <3
Za TM: Lufka, Gryzela <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”