Pazurek!

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
xrozyczkax
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 04, 2016 4:00 pm

Pazurek!

Post autor: xrozyczkax »

Mój maluszek wychodząc z klatki zahaczył łapką i zawias i urwał pazurka :( strasznie krew leci.. mam go miesiąc prawie i strasznie dalej jest płochliwy ale jakoś go złapałam i przemyłam łapkę wodą utlenioną i zawinęłam w wacik. Na razie wszystko w porządku ale boje się, że mniejszy może go zacząć gryźć albo coś jak wyczuje krew. A troty już lizał (wcześniejsze wymieniłam odrazu i teraz wybrałam zakrwawione).
Mam się czego bać? Czy może lepiej je rozdzielić?
Awatar użytkownika
xrozyczkax
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 04, 2016 4:00 pm

Re: Pazurek!

Post autor: xrozyczkax »

Dodam, że wiem, że pewnie gdzieś był temat pazurka, paluszka itd ale jestem tak zdenerwowana, że nie patrzyłam.
I w sumie nie chodzi o sam paluszek bo sie zagoi ale bardziej o współlokatora Edzia :(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pazurek!

Post autor: Paul_Julian »

A chlopcy są zaznajomieni ze sobą ? Jesli tak to nic się nie martw, nie będą sie gryźli po wyczuciu krwi. Trocinki lepiej wymienic na np. żwirek albo drewniane kulki/kołeczki. Te tanie troty często powodują alergie i moga tam być pasozyty. Do gniazdka wtedy można dać ręczniczki papierowe.
Szczurek lizał zakrwawione trocinki, bo to w sumie taki odruch :) Nie ma sensu rozdzielac chłopaków. Jeśli by sie stalo cos powazniejszego ( np. większa ranka w wyniku bójki) , to wtedy trzeba rozdzielić, żeby szczurek spokojnie się wygoił.
Mocne krwawienie można zatamować posypując rankę mąką, najlepiej ziemniaczaną.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
xrozyczkax
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 04, 2016 4:00 pm

Re: Pazurek!

Post autor: xrozyczkax »

Tak od początku są razem :) Wszystko już w porządku, ogonki się nawet opiekowały sobą hehe dziękuje za odpowiedz :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”