Ogonek dziwnie ubarwiony

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Ogonek dziwnie ubarwiony

Post autor: Tofcia »

Jak w temacie. Czy to normalne,że moje dwa szczurki mają takie dziwne ubarwienia ogonów. jeden ma ogon cały czarny z białą końcówką a drugi przy zadku czarny a pozostały cały jasny? ??? ::)
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
Fancy
Posty: 105
Rejestracja: wt kwie 14, 2015 1:39 pm
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogonek dziwnie ubarwiony

Post autor: Fancy »

Ogony mogą być wielokolorowe przy różnych odmianach kolorystycznych szczurka, z tego co czytałam :) Ja mam czarno-białego kapturka, który ma czarny ogon przy zadku, a całą resztę ogona jasną, tak jak u Ciebie. Mam też dwa czarne szczurki z białą łatką na brzuchu i łapkami (Irish? chyba tak nazywa się ta odmiana kolorystyczna) i u nich czytałam, że końcówka ogona najczęściej jest jasna - jeden z moich ma jasną końcówkę ogona, drugi ma cały czarny.
Jeśli mają takie od urodzenia to tak, to normalne :)
Ze mną: Wink, Whisper, Monkey <3
Za TM: Sneezie i Pepe :( śpijcie słodko, maluszki <3
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogonek dziwnie ubarwiony

Post autor: Tofcia »

Fancy pisze:Ogony mogą być wielokolorowe przy różnych odmianach kolorystycznych szczurka, z tego co czytałam :) Ja mam czarno-białego kapturka, który ma czarny ogon przy zadku, a całą resztę ogona jasną, tak jak u Ciebie. Mam też dwa czarne szczurki z białą łatką na brzuchu i łapkami (Irish? chyba tak nazywa się ta odmiana kolorystyczna) i u nich czytałam, że końcówka ogona najczęściej jest jasna - jeden z moich ma jasną końcówkę ogona, drugi ma cały czarny.
Jeśli mają takie od urodzenia to tak, to normalne :)
Wygląda na to, że mam te same odmiany barw u własnych szczurków i mają identycznie zakończone ogonki :D Czyli wszytsko w normie. Masz może fotki tych swoich?
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
Fancy
Posty: 105
Rejestracja: wt kwie 14, 2015 1:39 pm
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogonek dziwnie ubarwiony

Post autor: Fancy »

Pewnie :) Na tych mniej więcej widać ubarwienie i ogonki przy tym (jasna końcówka małego czarnego, czyli Monky'iego, jest widoczna chyba tylko na tym zdjęciu z bananem i to słabo, bo ogon wiecznie brudny :( ;p)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ze mną: Wink, Whisper, Monkey <3
Za TM: Sneezie i Pepe :( śpijcie słodko, maluszki <3
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogonek dziwnie ubarwiony

Post autor: Tofcia »

O kurczę oni mają identyczne ubarwienie grzbietu do moich. :P
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
Fancy
Posty: 105
Rejestracja: wt kwie 14, 2015 1:39 pm
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogonek dziwnie ubarwiony

Post autor: Fancy »

Czyli wszystko jasne, ogony u Twoich są tak samo jak tutaj spowodowane umaszczeniem :) Jak mają plamy na sierści, to czemu by nie i na ogonku ;)
Ze mną: Wink, Whisper, Monkey <3
Za TM: Sneezie i Pepe :( śpijcie słodko, maluszki <3
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogonek dziwnie ubarwiony

Post autor: Tofcia »

Wolałam się upewnić czy to nie jakies zmiany skórne na tle grzybicznym bo dotychczas miałam szczurki z jednolitym ubarwieniem ogonków.
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”