[OGON] łuszczenie

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Asia
Posty: 51
Rejestracja: pt mar 25, 2005 6:24 pm

[OGON] łuszczenie

Post autor: Asia »

od razu pisze ze szukałam w innych postach ale nie znalazłam niczego konkretnego.
Otóż zauważyłam że na ogonku mojej Wioli cos jest jakby oblepione podrapałam jej to i wydaje mi się ze to jest złuszczona skóra czyli martwy naskórek . jest to taka cieniutka warstewka w takim właśnie kolorze jak złuszczony naskórek. Poradzcie co zrobić czy to normalne????? czy jej to zdrapać czy zostawić ?? co robić??
dodam że nic nie wskazuje na to zeby szczurcia się z tym źle czuła zachowuje sie normalnie. pozdrawiam

P.S. a może to żwirek jej sie jakoś lepi?? używam żwirku zbrylającego BENEK bezzapachowy
szedł facet koło koparki i dał sie nabrac :P
szczurzyce Wiola i Lena
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[OGON] luszczenie

Post autor: limba »

Spróbuj smarowac ogonek maścia z wit A...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
kitten
Posty: 387
Rejestracja: wt mar 29, 2005 12:48 pm

[OGON] luszczenie

Post autor: kitten »

Też tak miała moja jak używałyśmy benka, poprostu się przykleja
morzeszek
Posty: 414
Rejestracja: śr maja 04, 2005 5:44 pm

[OGON] luszczenie

Post autor: morzeszek »

kiten a jakiego żwirku używasz teraz mieszkamy w tej samej wsi dlatego sie ciebie pytam
morfina ze mną od 19.IV.2005 (huski)
ixi ze mną od 19.V.2005 (albinoska)

zapraszam do mojej galeri
kitten
Posty: 387
Rejestracja: wt mar 29, 2005 12:48 pm

[OGON] luszczenie

Post autor: kitten »

W tej chwili używam trocin kupionych na zaspie, bo ładnie pachną drewnem a nie chemią, i są maksymalnie niepylące + sianko upieczone, ale jak się skończą to przerzucam się na Cat's dream chyba bo mam wrażenie że 1 opakowanie to jedna wmiana ścółki
Wadera
Posty: 163
Rejestracja: śr gru 03, 2003 7:02 pm

[OGON] luszczenie

Post autor: Wadera »

Od kiedy masz szczurka? Jesli to Twoj pierwszy szczuras, i jest w wieku ok 2 - 3 m-ce, to najprawdopodoniej nic jej nie jest. Po prostu dorasta. U wiekszosci szczurkow skora na ogonie zluszcza sie w postaci zoltawych luseczek. Niektore czysciochy same je sobie sciagaja, ale wiekszosc ignoruje :)

Jesli bardzo Ci zalezy ( np przyjezdza szczurofobna babcia) to mozna obmyc delikatnie ogon np. szczoteczka do zebow i mydlem. Elegancko odchodzi. Ogryzki na ogol nie lubia takich zabiegow, wiec ja robie to wyjatkowo rzadko.
Bestyj; Cessi; Kruca vel Foczka; Myszorek; Suska; Baryłka; Nerwusek... .. .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”