[GUZ] na lapce

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

[GUZ] na lapce

Post autor: maua_czarna »

[quote="ESTI"][quote="maua_czarna"]mama obserwuje mala i mowi,ze zrobila sie ospala :sad2: .moja babcie uwaza,ze to norma po sterydach,ale ja w zyciu nie mialam ze sterydami u zwierzakow doswiadczen,wiec totalnie nie wiem co o tym myslec. [/quote]
Zazwyczaj jest odwrotnie... sterydy pobudzaja.[/quote]
czyli chyba to juz to...jutro bede w domu,zobacze na ile to sie zmienilo.niestety na chlopski rozum mysle,ze guz jest zlosliwy...rozwinal sie w ciagu 5 dni, a kolejne 5 i szczurcia zrobila sie powolna,ospala...chyba to...juz?:/:/:/:/
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[GUZ] na lapce

Post autor: ESTI »

maua_czarna, byc moze.
Jesli szczuras straci chec do zycia, przestanie przyjmowac pokarmy, to trzeba bedzie pomoc mu odejsc i skonczyc cierpienie...
Obrazek
Yhmi
Posty: 90
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 11:14 pm

[GUZ] na lapce

Post autor: Yhmi »

no właśnie niekoniecznie pobudzają. moja szczura podczas podawania sterydów na zmniejszenie guza też więcej spała, a bieganie polegało na dojściu na miejsce, w którym można się było położyć i uciąć drzemkę. a może to kwestia guza w osobie własnej na organizm? w każdym razie po wycięciu jest o niebo lepiej :flex:
Obrazek
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

[GUZ] na lapce

Post autor: maua_czarna »

tata mowi,ze raz zauwazyl,ze poslizgnela sie na drabince,co normalnie sie nie zdarzalo...pozatym widze,ze mnie rozpoznaje,poki co-je,wychodzi do mnie z klatki...
jade teraz na steryd, no i zobaczymy co dalej
zastanawiam sie,choc nie wiem czy slusznie,czy operacja bedzie dobrym wyborem? czy narazanie malej na koeljne stresy to dobra decyzja?w koncu to juz babcia-ma ponad 2,5 roku...zobaczymy...trudno podjac decyzje o czyims zyciu...
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

[GUZ] na lapce

Post autor: maua_czarna »

hm...wiec,sa przerzuty... chcialam zapytac bardziej doswiadczonych w tej kwestii,czy w tym wypadku operacja ma sens?czy lepiej juz czekac i ulatwiac malutkiej zycie do ostatnich dni?odpiszcie prosze... :sad3:
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[GUZ] na lapce

Post autor: ESTI »

Gdzie wystapily przerzuty?
Obrazek
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

[GUZ] na lapce

Post autor: maua_czarna »

ESTI
na drugiej lapce,ale tym razem od spodu,jakby pod pacha(wezly chlonne??).jest widoczny czerwony cypelek,ale nie zdiagnozowalam tego wylacznie sama,lecz zdiagnozowal lekarz oczywiscie.
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[GUZ] na lapce

Post autor: merch »

Szczerze to jeśli mała ma 2,5 roku dałabym sobie spokój i to zarówno z operacja , a tym bardziej z podawaniem sterydów , które z tego co piszesz nie bardzo jej pomagaja. Mnogie guzy nie oznacza wcale przerzuty. Pisałam to chyba już setki razy , wiele nowotworow łagodnych ( na przykad łagodne guzy gruczołow sutkowych u szczurów, tłuszczaki u ludzi, mięśniaki u kobiet) występuje mnogo i nie ma to nic wspólnego z przerzutami. Jak chcesz to przeszukaj forum pod hasłem przerzuty gdzieś już była taka dyskusja.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

[GUZ] na lapce

Post autor: maua_czarna »

[quote="merch"]Mnogie guzy nie oznacza wcale przerzuty.[/quote]
dzieki za ta odpowiedz, wybacz ignorancje,ale zawsze omijalam tematy chorobsk,nowotworow...to bardzo przygnebiajace i poki nie musialam,to nie poswiecalam bardzo duzo uwagi na takie sprawy...biedna moja babcinka:/
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[GUZ] na lapce

Post autor: ESTI »

Czyli warto teraz po prostu dac jej spokoj, dawac cos na wzmocnienie i czekac, az te paskudztwa rozrosna sie na tyle, ze bedzie trzeba pomoc jej odejsc...
Obrazek
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

[GUZ] na lapce

Post autor: maua_czarna »

coz,jeden z tych guzow,ktory widac w galerii,juz jest na tyle duzy,ze trudniej jej utrzymac rownowage-bo spadanie z drabinki,czy doniczki, to raczej w tym wypadku nie wynik oslabienia(nadal jest tak samo zywa i silna)coz,pozostaje mi tylko ulatwic jej zycie w klatce i poza nia i opiekowac sie dobrze
bardzo dziekuje za wszystkie odpowiedzi i rady w mojej sprawie,pomoglo mi to wszystko!dziekuje...
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[GUZ] na lapce

Post autor: limba »

maua_czarna, Najlepsze dla chorowitkow i szczurkow w niepelni sprawnych sa niskie klatki, z nisko zawieoszonym np. hamaczkiem, bezpiecznymi polkami (nie za wysoko) itp.

Trzymajcie sie i cieszcie kazdym dniem spedzonym razem.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”