[ŁAPKI] oderwany pazurek

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Rat-fan1
Posty: 10
Rejestracja: ndz sty 16, 2011 7:32 pm
Lokalizacja: UK

Re: Nagla sytuacja zdrowotna ( POMOCY)

Post autor: Rat-fan1 »

Prosze o pomoc :'(
Maniek i Henio, moje male ogonki <3
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Nagla sytuacja zdrowotna ( POMOCY)

Post autor: sr-ola »

Spokojnie. Poczytaj sobie tutaj http://szczury.org/viewtopic.php?f=170&t=8456 a zobaczysz, że na szczurku taki pazurek nie zrobi tak wielkiego wrażenia. Zdezynfekuj rankę a do jutra będzie już ładny strupek.A reszta łapki w porządku?
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Awatar użytkownika
Rat-fan1
Posty: 10
Rejestracja: ndz sty 16, 2011 7:32 pm
Lokalizacja: UK

Re: Nagla sytuacja zdrowotna ( POMOCY)

Post autor: Rat-fan1 »

Tak, wydaje mi sie ze tak. Czym powinna zdezynfekowac rane, woda utleniona? Szczerze mowiac to troche sie boje, nie chce zeby piszczal, albo przy lizaniu lapki sie otrul.
Maniek i Henio, moje male ogonki <3
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Nagla sytuacja zdrowotna ( POMOCY)

Post autor: sr-ola »

A co masz w domu? Polecany jest rivanol ale jeśli nie masz nic innego- niech będzie utleniona (osobiście nie stosuję, ponieważ słyszałam, że nie pozwala ranie szybciej się zagoić).
Przemycie jest zalecany po to, aby nie wdało się zakażenie. Szczurek "zaciśnie ząbki" i zapomni ;) Taką malutką ilością z paluszka szczurek się nie otruje, podejrzewam, że więcej się nastresujesz niż to malentwo. Będzie dobrze, obserwuj paluszek czy goi się dobrze. Może troszeczkę spuchnąć, tak jak piszą w podanym przeze mnie powyżej temacie.
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Nagla sytuacja zdrowotna ( POMOCY)

Post autor: sr-ola »

Może by przenieść temat do tego? http://szczury.org/viewtopic.php?f=170&t=8456
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Nagla sytuacja zdrowotna ( POMOCY)

Post autor: Cyklotymia »

Dobry jest rivanol albo nadmanganian potasu (ale dobre stężenie, nie za mocne, bo może poparzyć!), woda utleniona to... pic na wodę ;) Taki efekt psychologiczny daje że się coś zrobiło, ale mało co pomaga. To tyle co pamiętam na szybko z seminarki o zakażeniach :)
Awatar użytkownika
poziomkowybaton
Posty: 59
Rejestracja: pn mar 07, 2011 6:40 pm

Re: [ŁAPKI] oderwany pazurek

Post autor: poziomkowybaton »

Wczoraj zauważyłam u mojego Pinkiego rankę na jednym paluszku, dokładnie na końcówce, wygląda to jakby wyrwał sobie paznokieć, na zdjęciu wygląda to drastyczniej niż w rzeczywistości, ale... Maluch nie kuleje, jedynie piszczy jak dotyka mu się końcówki tego paluszka, przemywam mu to cały czas wodą utlenioną, no i dzisiaj na tym zrobiła się taka dziwna brązowa "narośl" ciężko określić, wygląda to trochę jak ropka (tak mi się wydaję, bo miałam coś podobnego kiedyś na kolczyku w wardze). Jak myślicie, wybierać się z tym do weta, czy to nic poważnego?


http://imageshack.us/photo/my-images/96/nogax.jpg/ <- wczorajsze foto
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: [ŁAPKI] oderwany pazurek

Post autor: nausicaa »

wydaje mi się, że pazurek się po prostu oderwał i teraz musi się zarosnąć. obserwuj i gdyby rzeczywiście zaczęło to się ślamazarzyć albo nie chciało się goić, to idź do weta. i rzeczywiście przemywać też powinnaś. możesz też kupic i smarować czasem mu to tribioticiem. pewnie zliże od razu, ale jak mu dasz wtedy cos dobrego, to zanim zje coś tam się wchłonie:P
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
poziomkowybaton
Posty: 59
Rejestracja: pn mar 07, 2011 6:40 pm

Re: [ŁAPKI] oderwany pazurek

Post autor: poziomkowybaton »

znalazłam rivanol wiec teraz tym mu smaruje na zmianę z solą fizjologiczną, ale w tribiotic na wszelki wypadek też się ubezpieczę, dzięki za pomoc, bo już świra dostawałam... Jestem przewrażliwiona na punkcie moich brzdąców xd
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [ŁAPKI] oderwany pazurek

Post autor: Paul_Julian »

Na poprzedniej stronie poczytaj, bo tez piszemy od czyms takim, Ol. podeslała 2 zdjęcia:)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
kleopati
Posty: 108
Rejestracja: ndz maja 22, 2011 9:15 pm
Lokalizacja: kraków

pomocy! odgryziony palec

Post autor: kleopati »

Przy łączeniu 30 dniowej samiczki z 4 miesięczną samiczką, starsza samiczka nagle zaatakowała maleństwo i prawie odgryzła jej palca u przedniej łapki. Nie wiem co robić bo weterynarz już jest zamknięty i nie wiem czy i tak by coś pomógł małej.

Podpowiedzcie co robić proszę.
ze mną: Koka, Amina
[*] Ozzy, Mumu, Ajfos, Watka
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: pomocy! odgryziony palec

Post autor: Cyklotymia »

Przemyj rankę Rivanolem i daj małą do osobnego pomieszczenia, wyścielonego papierem toaletowym albo ręcznikami, żeby sobie ranki nie zapaprało maleństwo.
kleopati
Posty: 108
Rejestracja: ndz maja 22, 2011 9:15 pm
Lokalizacja: kraków

Re: pomocy! odgryziony palec

Post autor: kleopati »

byłam w aptece i farmaceutka dala mi tribiotic, mała jest w osobnej nowej klatce wiec wszystko jest czysciutkie, zasypalam jej też łapke mąką i juz nie leci krew, chodzi na tej łapce, nie piszczy jak dotykam tylko caly czas rozgrzebuje tą rankę, mam nadzieje ze to sie ładnie zrośnie :( i nie wiem co dalej robić bo to miala być kaltka dla obu a teraz 4 miesieczna morfina siedzi w malej klatce a 30 dniowa grasuje po gigancie nowym.
ze mną: Koka, Amina
[*] Ozzy, Mumu, Ajfos, Watka
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: pomocy! odgryziony palec

Post autor: klauduska »

ale to czemu dałaś tę małą z palcem chorym do dużej klatki?? odwrotnie to ma być właśnie. mała ma siedzieć na papierowych ręcznikach, żeby nie zapaskudziła rany.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: pomocy! odgryziony palec

Post autor: Paul_Julian »

Daj im czas. Na razie niech siedż osobno, a Ty poczytaj dział łączenia. Mogą tak osobno byc nawet przez np. tydzień , można im zamienić na razie szmatki itd.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”