[ŁAPKI] zwichniecie i zerwane pazurki

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
D-A-N
Posty: 13
Rejestracja: sob sty 21, 2006 12:07 pm

[?APKI] zwichniecie i zerwane pazurki

Post autor: D-A-N »

Witam mam wielki problem otóz jak codziennie wypuscilem moje szczurki gdy po okolo 30 minutach zauważylem ze princesa zrobila sie cos w łapke,póżniej zaczela jej lecieć krew z łapki.Po chwili zauważyłem iż ma dzwigniete pazurki a na druga łapke nie umie stanać.Na nastepny dzien zaczela jej leciec krew z noska(nie czesto tak co 5h).Je normalnie,pije ale nie umie chodzic na tej łapce,bardzo kuleje,a drugi szczurek wcale jej nie pomaga!!Princesa jest jakas taka oschła,nie cieszy sie kiedy do niej podchodze:(:(Co mam zrobic żeby jej pomuc,iśc do weterynarza kupić jakieś witaminki(jeśli tak to jakie).Bardzo błagam was o pomoc

PS.Prosze o odpowiedz ludzi z forum którzy znaja sie na szczurkach i powiedza mi KONKRETNIE co jej dolega i jak jej pomuc.
PS1.Bardzo dziekuje ze wszelka pomoc
PS2.Jeśli nie w tym dziale to bardzo przepraszam ale nie wiedziałem gdzie to napisać
PS3.Prosze o nieusuwanie tego topiku
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

[ŁAPKI] zwichniecie i zerwane pazurki

Post autor: Kaka »

D-A-N widzę, zę jestes tutaj nowa :wink: na górze ekranu w prawym rogu, jest opcja szukaj :Wink: temacików było już naprawdę sporo. Ale rozumiem to, zę jsteś nowa na forum.
Otóż szczurek mógł sobie uszkodzić paznokcie, ( ja miałam kiedyś podobną sytuacje ze swoim Ś.P. Wacławem), wtedy jest właśnie tak ze leci krew i szczurek ma podkurczone paluszki. Nżka mogła sie równiez zwichnąć, lub gdzies sie w nią uderzył. Jest juz wieczór, dlatego radziłabym jutro przejść sie do weterynarza, w szczególności jesli łapka sie zaczerwieni i spuchnie. Jeśli szczurek będzie normalnie chodził na następny dzień to wszytsko ok. Ostatnio miałam taką sytuację z Pucysławem, wieczorem coś lekko kulal a rano było wszytsko ok. ( z tym zę nawet nie wiem gdzie i co sobie zrobił bo cały czas siedział w klatce;/) To co z noska wypływa to substancja zwana porfiryną, nie jest to nic groźnego jeśli pojawia sie żadko w małych ilościach i po szczurku nie widać zadnych oznak osłabienia itp. W przeciwnym wypadku mogłaby byc oznaką jakiejś choroby np. znanej mykoplazmy. W sklepach zoologicznych można kupić wielewitaminek w płynie i w granulacie dla szczurków. W płynie to ja polecam Chomovit Complex, do rozcieńczania w poidełku. Wiele osób równiez podaje Echinacee.
Jednak opisujesxz szczurka jako bardzo kulawego i osowiałego, dlatego radzę Ci mimo wszytsko jutro wizytę u weta
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

[ŁAPKI] zwichniecie i zerwane pazurki

Post autor: sachma »

mozesz tez poszukac w > info na imteresujacy ciebie temat.
Obrazek
D-A-N
Posty: 13
Rejestracja: sob sty 21, 2006 12:07 pm

[ŁAPKI] zwichniecie i zerwane pazurki

Post autor: D-A-N »

Szczurek(właściwie szczurka-bo to ona)stara sie chodzić z godzini na godzine(myśle)że czuje sie lepiej,łapki jej nie puchną,trzyma jedzonko w tych lapkach ale boje sie o nią!!Mam je ponad 8 miesięcy i niechce żeby im sie coś stalo.Niekiedy(ale jak jej nic nie bylo)oba szczurki stawaly na tylnich łapkach i patrzeli się na siebie,co to może znaczyć??

PS.Jestem facetem :wink: :wink: :wink:
PS2.przepraszam ze nie użyłem opcji szukaj ale nie mialem czasu :D :D
PS3.Kaka dziekuje za odpowiedz;)
PS4.Niewiem czy przemyć jej tą łapke rumiankiem??Jak myślisz
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

[ŁAPKI] zwichniecie i zerwane pazurki

Post autor: Kaka »

Przemycie rumiankiem nie zaszkodzi :wink: a te stawanie na łapkach tylnych i patrzenie się na Ciebie to tzn. stójka, szczurek coś włąśnie zobaczył lub wyczuł i musiał poprzez to bardziej to zbadac :lol: jakby to tak na chłopski rozum ująć :wink:
Przepraszam, ze pomyliłam Cie z kobietą :oops:
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
D-A-N
Posty: 13
Rejestracja: sob sty 21, 2006 12:07 pm

[ŁAPKI] zwichniecie i zerwane pazurki

Post autor: D-A-N »

Chcialem poinformowac iż szczurek czuje sie coraz lepiej,lepiej chodzi i wogóle ma lepsze samopoczucie :D .Przemywam te lapki rumiankiem 3 razy dziennie i daje im go pić(troszke)Tylko nieiwem dlaczego ale Uciekinier bardziej lubi rumianek,pic i chodzić w nim :lol: :lol: a princessa zabardzo niechce,musze ja zmuszać.Dzisiaj zauwazylem ze na jednej lapce ma tylko 1 pazurek reszta prawdopodobnie wypadla,odrosną jej??Ciekawi mnie także fakt że(czesto)1 szczurek "gryzie" 2 ale tak delikatnie nie leci krew i czasami troszke pisknie.

PS.Podobno jest rasa szczurków haski gdzie takie mozna kupić??Może na giełdzie zwierząt np. w Katowicach?? :twisted: :twisted:

PS.Szczerze powiedziawszy nie podoba mi sie takie coś jak giełda zwierząt ale pytalem sie wszedzie i nikt takich szczurków nie ma!!
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ŁAPKI] zwichniecie i zerwane pazurki

Post autor: ESTI »

[quote="D-A-N"]Tylko nieiwem dlaczego ale Uciekinier bardziej lubi rumianek,pic i chodzić w nim Laughing Laughing a princessa zabardzo niechce,musze ja zmuszać.[/quote]
Jedna kwestia - czy Ty masz dwa szczurki tej samej czy roznej plci?

[quote="D-A-N"]PS.Podobno jest rasa szczurków haski gdzie takie mozna kupić??Może na giełdzie zwierząt np. w Katowicach??[/quote]
Husky sa bardzo popularne i generalnie czesto spotykane w sklepach. Ale moze popatrzysz w dziale Zwierzaki, tam jest wiele szczurkow szukajacych dobre domki. Mozliwe, ze sa w srod nich husky. ;)
Obrazek
turybiusz
Posty: 354
Rejestracja: wt lis 01, 2005 3:00 pm

[ŁAPKI] zwichniecie i zerwane pazurki

Post autor: turybiusz »

Husky to nie jest rasa, tylko odmiana barwna. Szczur za młodu ma biały brzuszek i białe znaczenie na pyszczku (przypominające łysinę u konia), reszta w jakims kolorze. Z wiekiem jasnieje i wyglada np. tak jak szczurek na zdjeciu obok. Husky to dosyć często występujące szczurki, co jakiś czas pojawiają się w dziale "zwierzaki", są też często w sklepach, tylko sprzedawcy nie wiedzą, że to husky.

Najprawdopodobniej twoja szczurka wyrwala sobie pazurki (musiała o coś zahaczyc łapką), stąd ból łapki i krew. Pazurki odrosną, ale mogą być troszkę inne niż wcześniej. W każdym razie, u mojego Asmodeusza, który kiedyś stracił pazur, ten odrośnięty jest znacznie grubszy i gorzej sie ściera (trzeba go obcinać co jakiś czas).
Właśnie, właśnie: skoro szczurka urwała sobie pazurki, to może ma za długie i trzeba podciąć?
...
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

[ŁAPKI] zwichniecie i zerwane pazurki

Post autor: Kaka »

Esti odpowiedziała Ci juz na część pytań, ja dodam jedynie to, ze nie masz sie czym martwić, szczurkowi odrosną pazurki :wink:



[quote="turybiusz"]Z wiekiem jasnieje i wyglada np. tak jak szczurek na zdjeciu obok[/quote]

dla wiadomości DAN, to prawda co jest powqyzej napisał turybiusz , ale zdarza sie równiez że szczurek pozostaje w swoim kolorku ( czyli taj jak wcześniej opisał turybiusz . Przykładem jest moja Lamia, w galerii forum znajdziesz jej zdjęcia :wink:
Ostatnio zmieniony pn sty 23, 2006 4:47 pm przez Kaka, łącznie zmieniany 1 raz.
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
D-A-N
Posty: 13
Rejestracja: sob sty 21, 2006 12:07 pm

[ŁAPKI] zwichniecie i zerwane pazurki

Post autor: D-A-N »

ESTI:Mam chłopaka i dziewczynke :lol: :lol: Szukalem wszedzie szczurka o ubarwieniu haski ale nie umialem znaleśc

turybiusz:Napewno nie maja dlugich pazurków :D
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[ŁAPKI] zwichniecie i zerwane pazurki

Post autor: Lulu »

[quote="D-A-N"]Mam chłopaka i dziewczynke Laughing Laughing[/quote]

oj, az sie boje pytac...

i chlopak jest wykastrowany? czy trzymasz je oddzielnie?
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ŁAPKI] zwichniecie i zerwane pazurki

Post autor: ESTI »

[quote="D-A-N"]ESTI:Mam chłopaka i dziewczynke :lol: :lol: Szukalem wszedzie szczurka o ubarwieniu haski ale nie umialem znaleśc

turybiusz:Napewno nie maja dlugich pazurków :D[/quote]
Czy samiec jest wykastrowany?
Bo jesli nie to musisz natychmiast je rozdzielic i jesli sa ze soba juz jakis czas, to za niedlugi czas bedziesz mial gromadke mlodych. :?
Obrazek
turybiusz
Posty: 354
Rejestracja: wt lis 01, 2005 3:00 pm

[ŁAPKI] zwichniecie i zerwane pazurki

Post autor: turybiusz »

POWINIENEŚ ROZDZIELIĆ JE NATYCHMIAST!!!!
Jest już zbyt wiele niepotrzebnych szczurków, którym nie można znależć domu. Szczurki nie rasowe o nie pewnym pochodzeniu w ogóle nie powinno się rozmnażać!!!!
Szczurza matka może mieć kilkanaście młodych. Pomyslałeś o tym, czy uda się im znaleźć dobrych właścicieli? Na dodatek zaraz po porodzie samica jest zdolna do następnego zapłodnienia.
W jakim wieku są szczurki?

No chyba że chłopak jest wykastrowany, albo nie mieszkaja w jednej klatce i nie mają ze sobą kontaktu. ale wówczas masz dwa samotne szczury :cry:
Ostatnio zmieniony pn sty 23, 2006 4:51 pm przez turybiusz, łącznie zmieniany 1 raz.
...
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ŁAPKI] zwichniecie i zerwane pazurki

Post autor: ESTI »

Ludziska spokojnie, dajmy sie danowi wypowiedziec.
Obrazek
turybiusz
Posty: 354
Rejestracja: wt lis 01, 2005 3:00 pm

[ŁAPKI] zwichniecie i zerwane pazurki

Post autor: turybiusz »

No faktycznie unioslam sie. przepraszam! Sama mam w końcu 3 dziewczyny i chlopca, wykastrowanego.
Napewno nie maja dlugich pazurków
to prawda, że szczur potrafi się niekiedy pozbyc i nie za długich pazurków. Tak na wszelki wypadek zapytałam.
...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”