[UKLAD ODDECHOWY] stan zapalny w płucach i oskrzelach

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[UKLAD ODDECHOWY] stan zapalny w pluchach i oskrzelach

Post autor: krwiopij »

to juz tydzien ma takie objawy, a wy u weterynarza z nia nie byliscie?! ludzie, teraz to ona moze w naprawde ciezkim stanie byc... biegiem do weta, juz! skad jestescie? znamy paru zaufanych weterynarzy, moze bedzie mozna kogos doradzc... jesli nawet nie, to zabierzcie mala do najblizszej lecznicy, jeszcze dzisiaj... teraz naprawde chodzi o jej zycie...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Abigael_Freythr
Posty: 54
Rejestracja: czw cze 30, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa Gocław
Kontakt:

[UKLAD ODDECHOWY] stan zapalny w pluchach i oskrzelach

Post autor: Abigael_Freythr »

Kaka i krwiopijka mają racje - natychmiast trzeba do weterynarza!
poza tym jak na mój gust to Szczurka mogła coś wszamać podczas ucieczki i się struć, może dlatego nie pije i schudła?..

życzę zdrowia Szczurce!
pierwszy movik Pythona
pierwszy movik Monty'ego

Flicka (HerrFlick) 07.10.2003 - 08.09.2006
ze mną Monty i Python ur. 25.10.2006
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[UKLAD ODDECHOWY] stan zapalny w pluchach i oskrzelach

Post autor: krwiopij »

z opisu to wyglada na zaawansowane zapalenie pluc... niestety szczurka moze z tego nie wyjsc... zwierzak powinien byc teraz karmiony i pojony na sile - oczywiscie jesli wet uzna, ze sa jeszcze jakies szanse i nie trzeba malej uspic na miejscu...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[UKLAD ODDECHOWY] stan zapalny w pluchach i oskrzelach

Post autor: Lulu »

ech, teraz sie dowiaduje, ze takie objawy to nie tylko zapalenie pluc. moze tez byc rak i astma. przy astmie wlasnie szczurki podobno chudna najbardziej i w strasznym tempie.

tak czy inaczej do weterynarza trzeba biec natychmiast.
agata900
Posty: 9
Rejestracja: pn mar 14, 2005 12:59 pm

.....................

Post autor: agata900 »

między 21.00 a 22.00 byłam u weterynaża stwierdził przeziębienie dał 2 zastrzyki zobaczymy., mam przeyjechać jutro ........ pożyjemy zobaczymy :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[UKLAD ODDECHOWY] stan zapalny w pluchach i oskrzelach

Post autor: krwiopij »

no ja mam nadzieje, ze pozyjemy... :roll:
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Abigael_Freythr
Posty: 54
Rejestracja: czw cze 30, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa Gocław
Kontakt:

[UKLAD ODDECHOWY] stan zapalny w pluchach i oskrzelach

Post autor: Abigael_Freythr »

trzymamy kciuki!!! tzn. ja trzymam a HerrFliś pozaplatał pazurki :D
pożyjemy!
pierwszy movik Pythona
pierwszy movik Monty'ego

Flicka (HerrFlick) 07.10.2003 - 08.09.2006
ze mną Monty i Python ur. 25.10.2006
agata900
Posty: 9
Rejestracja: pn mar 14, 2005 12:59 pm

juz nie wiem

Post autor: agata900 »

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :-( już naprawde nie wiem co mam robic jeżdże z nią na zastrzyki już 3 dni. poje ją na siłe, to wodą to wodą z cukrem kupiłam nawet rozpuszczalne witaminy żeby piła.... ale nie chce poje ją na siłe ale klub wypluwa lub wogul;e nie chce. je to też mało... stan nie poprawił się ani troche :-( :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[UKLAD ODDECHOWY] stan zapalny w pluchach i oskrzelach

Post autor: Ewqa »

Tzn zmień weta i to szybko! Antybiotyk powinien dawać widoczne efekty po 48 godzinach od podania pierwszej dawki. Jeżeli widocznych efektów w tym czasie nie ma tzn. że nie to lekarstwo, trzeba zmienić!
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[UKLAD ODDECHOWY] stan zapalny w pluchach i oskrzelach

Post autor: ESTI »

agata, skąd jesteś...może polecimy Ci jakiegoś weta???

A z antybiotykiem to jest różnie, ale rzeczywiście, jeśli po 3 dniach nie widać poprawy, to należy go zmienić, ale niektórzy weci zalecają, żeby zrobić to dopiero po 5 dniu...w zależności od przypadku.

Czy podano steryd?

Musisz nadal karmić na siłę, żeby się nie odwodniła...
Obrazek
agata900
Posty: 9
Rejestracja: pn mar 14, 2005 12:59 pm

nadal

Post autor: agata900 »

nadal sie staram ale patrze to chyba jest już troche lepiej bo łazi po klatce..... jak coś to mieszkam w Białymstoku.... weterynaż daje antybiotyki i witaminy....staram sie jak moge... i mam nadzieje że to pomoże jej wyzdrowieć........ będe informować na bieżąco :) :)

[ Dodano: Pon Lip 04, 2005 12:54 ]
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Okazało się ,że mój szczurek miał wode w płucach dziś weterynarz poiwiedział że trzeba go uśpić.... jestem w rozpaczy...... jakoś musze to przeboleć. dzięki za wszystko : :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Krysia
Posty: 17
Rejestracja: sob cze 04, 2005 8:47 am

[UKLAD ODDECHOWY] stan zapalny w pluchach i oskrzelach

Post autor: Krysia »

Agata bylas u weta w Białymstoku napisz konkretnie u ktorego weta? bo ja tez jestem z bialego Oby twoj szczurak wyzdrowial powodzenia
agata900
Posty: 9
Rejestracja: pn mar 14, 2005 12:59 pm

;)

Post autor: agata900 »

Byłam na Wesołej... napisałam że musiałam uśpić szczurka. moje kachene malenstwo... gryzie mnie poczucie winy..... ze chyba go uspilam ....wmawiam sobie ze nie mialam wyjscie..ale nadal mam poczucie winy....... jakos mi ciężko :(
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[UKLAD ODDECHOWY] stan zapalny w pluchach i oskrzelach

Post autor: ESTI »

Przykro mi bardzo...szkoda, że się nie udało...:-(
Obrazek
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

[UKLAD ODDECHOWY] stan zapalny w pluchach i oskrzelach

Post autor: knautia »

przykro mi... :cry:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”