[Uklad oddechowy] - Dusznosci, niewydolnosc krazenia

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[UKLAD ODDECHOWY] problemy z oddychaniem

Post autor: krwiopij »

wlsciwie nie wiadomo, co dolega dotce... kichanie zaczelo sie w grudniu - zadnych innych objawow nie bylo, wiec kiedy podawanie witamin, kilka dni antybiotykow, wetastymina i seria baypamune nie pomogly, postanowilismy (weterynarze i ja) dac dotce swiety spokoj... niestety jej stan pogarszal sie... poczatkowo nie bylo zadnych zmien, ale z czasem dot schudla (dzisiaj wazy 600g, ale chociaz wydaje sie gruba, caly tluszcz doslownie z niej splywa i przez skore spokojnie mozna wyczuc kregoslup i zebra)...

kilka dni temu zaczeka powazniej kichac... dzisiaj szosty raz odstala antybiotyki (5 dni enrobiofloxu - efekty zadne, dzisiaj tetracyklina), czwarty dzien jest na sterydach (dexafort)... wczoraj znacznie sie jej pogorszylo... oddycha z wyraznym trudem, apetytu prawie nie ma, lezy tylko i skupia cala uwage na zlapaniu tchu... sterydy nic nie daja... osluchowo drogi oddechowe sa czyste... w sercu tez nie ma zadnych szmerow... dzisiaj miala rtg... nowotwor pluc praktycznie wykluczony (tego balam sie najbardziej - w koncu eszwe, jej mame, rak pluc zabral)... prawde mowiac to nie wiadomo, co jej jest... podejrzewane sa problemy z krazeniem... ma dostawac cactusa - powinno pomoc... leczenie przenioslam do lecznicy obok - drogiej jak sto diablow, ale mam nadzieje, ze skutecznej... dzisiaj zaplacilam 72 zlote... oby to sie oplacilo...

trzymajcie za nia kciuki... naprawde nie wyglada to wesolo, ale nie tracimy nadziei...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
czarny mag
Posty: 371
Rejestracja: pt mar 04, 2005 10:35 am

[UKLAD ODDECHOWY] problemy z oddychaniem

Post autor: czarny mag »

Będe trzymał aż mi palce spuchna. 3maj się... :? będzie dobrze :) napewno :D
Buddyzm w powszechnym uważaniu jest religią opierającą się na...... A kogo to obchodzi,co?
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[UKLAD ODDECHOWY] problemy z oddychaniem

Post autor: limba »

Bidna malutka... :( Trzymamy mocno kciuki...(nie ogony :? ) żeby pomoglo i mala poczula sie lepiej...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[UKLAD ODDECHOWY] problemy z oddychaniem

Post autor: krwiopij »

z wielkim wysilkiem doczlogiwala sie do boku klatki i dawala mi znac, ze chce wyjsc... zdobyla sie nawet na probe wspiecia sie na mnie, kiedy wyciagnelam po nia reke... tak desperacko chwycila sie mnie lapkami i nie chciala puscic... zdecydowalam, ze zaniose ja do wspolnej klatki... tam jest jej miejsce, tam czuje sie bezpieczna... sasha i abishai powedrowaly do oddzielnego pojemnika... dot spi teraz (albo przynajmniej probuje zasnac) w swoim koszyczku... pic ani jesz wciaz nie chce... najwazniejsze, zeby miala spokoj... kiusia bedzie ja grzala w nocy... mam nadzieje, ze dozyje rana...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
czarny mag
Posty: 371
Rejestracja: pt mar 04, 2005 10:35 am

[UKLAD ODDECHOWY] problemy z oddychaniem

Post autor: czarny mag »

Dożyje rana napewno... Bądź w dobrej myśli.... wszystko będzie dobrze... wiesz że zdażają się cuda... Wciąż trzymam za nią kciuki... trzymaj się KRwiopijka
Buddyzm w powszechnym uważaniu jest religią opierającą się na...... A kogo to obchodzi,co?
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[UKLAD ODDECHOWY] problemy z oddychaniem

Post autor: krwiopij »

czarny mag, limba81, dziekuje za wsparcie... :) z dotka nie jest duzo lepiej, ale wciaz sie trzyma... dalej ma sily, zeby sie czolgac... no i zaczela jesc i pic... pozwolila nakarmic sie kaszka i podac troche wody... moze ma jakies szanse...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
czarny mag
Posty: 371
Rejestracja: pt mar 04, 2005 10:35 am

[UKLAD ODDECHOWY] problemy z oddychaniem

Post autor: czarny mag »

MA napewno! I niema zaco dziękować. jeżeli pije i je to raczej nieznaczy ze stan sie pogarsza... Będzie dobrze! Zobaczysz!
Buddyzm w powszechnym uważaniu jest religią opierającą się na...... A kogo to obchodzi,co?
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[UKLAD ODDECHOWY] problemy z oddychaniem

Post autor: Ania »

Tetracyklina - z tego co wiem jest bardzo niebezpiecznym lekiem. Niemniej jednak są choroby, w których tylko i wyłącznie ona działa. Cechą charakterystyczną dla tego leku jest to, że szczur musi przeżyć 24h po zastrzyku, bo organizm bombardowany jest przez ten właśnie lek. Całkiem możliwe, że Twoja Niunia po prostu odreagowywała coś, co działo się w jej organiźmie. Skoro jest już lepiej to tylko się cieszyć.
Ps: Enrofloksacyna jak każdy antybiotyk ma opóźnione działanie (działa dopierio po kilku dniach nawet do tygodnia braku zmian) dlatego bardzo ważne jest, by podawać ją w stanach średniociężkich i ciężkich w zdwojonych dawkach przez conajmniej 10 dni, do 30 nawet.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[UKLAD ODDECHOWY] problemy z oddychaniem

Post autor: krwiopij »

dziekuje, Aniu... faktycznie tetracyklina (dokladnie engemycin) to dzialanie z grubej rury, ale enrofloksacyna efektu nie dala zadnego, a stan dotki bardzo sie pogorszyl - cos po prostu trzeba bylo zrobic... wierze, ze to dobre wyjscie, bo trojka weterynarzy z dwoch lecznic proponowala te zmiane... wydaje sie, ze mieli racje, bo (nie chce sobie za duzych nadziei robic, ale tak mi sie wydaje) jest chyba troche lepiej... dot jakos zywiej na otoczenie reaguje... kupilam jej przed chwila termofor i doteczka chetnie sie na nim ulozyla... zaraz sporobuje przekonac ja do kaszki...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Eruntale
Posty: 1089
Rejestracja: pt maja 21, 2004 1:18 pm
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

[UKLAD ODDECHOWY] problemy z oddychaniem

Post autor: Eruntale »

krwiopijko, jeśli dotka szybko traci na wadze, to może warto podać jej skondensowane słodzone mleko?takie w tubce?możliwe że jest niezdrowe, za to na wychudzone szczury działa bardzo dobrze...polecam to w sytuacjach wyczerpania, wycieńczenia szczura...jest słodkie i b. kaloryczne...
"Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami
Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"

Do what thou Wilt, but harm none
Gumcia
Posty: 792
Rejestracja: pt gru 24, 2004 4:12 pm
Lokalizacja: Tychy

[UKLAD ODDECHOWY] problemy z oddychaniem

Post autor: Gumcia »

jest coraz lepiej!! będzie coraz lepiej!! Docia wyzdrowieje i będzie lepiej :) trzymam kciuki!! DOCIA TRZYMAJ SIE!! JEDZ< KASZKA JEST PYCHA PYCHA :)
Ze mną byli:
Panowie: Blade, Szczurkoś, Snoopy, Bezik
Panie: Pussy, Smark
Aktualnie klatka pusta...
czarny mag
Posty: 371
Rejestracja: pt mar 04, 2005 10:35 am

[UKLAD ODDECHOWY] problemy z oddychaniem

Post autor: czarny mag »

Kipi kasza kipi groch, lepsza kasza niż ten groch. Bo jak kogoś brzuszek boli to mu kaszka brzuszek goi! :D:D:D:D:D
Buddyzm w powszechnym uważaniu jest religią opierającą się na...... A kogo to obchodzi,co?
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

[UKLAD ODDECHOWY] problemy z oddychaniem

Post autor: Agata »

Trzymamy kciuki za Dotkę! :*
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
czarny mag
Posty: 371
Rejestracja: pt mar 04, 2005 10:35 am

[UKLAD ODDECHOWY] problemy z oddychaniem

Post autor: czarny mag »

Niech moc będzie z dotką! Krwiopijko, jak będziesz to napisz co tam u niej słychać. Czy je kaszzke, czy ma więcej sił itp.
Buddyzm w powszechnym uważaniu jest religią opierającą się na...... A kogo to obchodzi,co?
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[UKLAD ODDECHOWY] problemy z oddychaniem

Post autor: krwiopij »

nie je... i nie pije... ostatnio jadla cos o 9 rano, czyli kawal czasu temu... :(
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”