[UKLAD ODDECHOWY] dziwne dzwięki

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Astharte
Posty: 326
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 3:47 pm

Re: Głośne oddychanie, kichanie

Post autor: Astharte »

Po pierwsze nie kupuje się w zoologicznym zwierząt
Po drugie moja Ciri [*] miała to samo, pogorszyło się jej szybko odeszła. A Aurora dostała na takie coś lek doustny i jej przeszło. Więc najlepiej idź do veta
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Głośne oddychanie, kichanie

Post autor: Paul_Julian »

seba98 pisze:Wczoraj kupiłem w sklepie zoologicznym szczurka odmiany dumbo american blue.
Zauważyłem, że bardzo głośno oddycha wydając przy tym dziwne dźwięki. Szczególnie , gdy ruszam się podczas jej siedzenia na kolanach. Gdy już prawie przestała ( podczas głaskania) zaczęła prychać, kichać. Jej ściółką jest żwirek Pinio oraz siano. Czy może być to uczulenie na sianko, czy po prostu moja szczurzyca się stresuje.
PS. Wiem że szczurków nie powinno trzymać się pojedynczo , ale dopiero w tym tygodniu będę mógł kupić drugiego ;)

Przed założeniem nowego tematu uzyj wyszukiwarki! Maga mod
Nie kupić , tylko zaadoptowac, albo kupić z hodowli .

Wywal siano natychmiast ! Nie dosć, ze pyli to jeszce mogą być pasożyty. Pinio na razie też (bedzie dobry na pózniej ) . Daj ręczniczki papierowe , a jutro w trypie pilnym do weterynarza. Mozna zrobić rtg , bo jak już głosno oddycha to mogło zejsc na płuca. I żadnych " ale" . Wetów znajdziesz w dziale "weterynarze" , jesli nie masz pieniędzy - pozycz.

Masz przykład dlaczego nie kupujemy w zoologach. Warto , zeby wet obejrzał też jej futerko i uszy , bo pewnie ma też świerzb jako bonus ze sklepu :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
seba98
Posty: 5
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 7:52 pm

Re: [UKLAD ODDECHOWY] dziwne dzwięki

Post autor: seba98 »

Przed chwilą rozmawiałem z wetem. Jest to zwykłe przeziębienie, może po transporcie do domu. Zalecił vibovit i oscillococcinum czy coś takiego. Może nie tyle co wydaje dźwięki tylko kicha, a to tylko poza klatką u mnie na kolanach. Post założyłem w złym temacie, przez przypadek, jestem tu nowy.
Astharte
Posty: 326
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 3:47 pm

Re: [UKLAD ODDECHOWY] dziwne dzwięki

Post autor: Astharte »

Tak jak pisałam wyżej, moja Ciri często kichała i głośno, ciężko oddychała i skończyło się to dla niej tragicznie. Nie wydaje mi się więc, że to tylko zwykłe przeziębienie...
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: [UKLAD ODDECHOWY] dziwne dzwięki

Post autor: klimejszyn »

seba98 pisze:Przed chwilą rozmawiałem z wetem. Jest to zwykłe przeziębienie, może po transporcie do domu. Zalecił vibovit i oscillococcinum czy coś takiego. Może nie tyle co wydaje dźwięki tylko kicha, a to tylko poza klatką u mnie na kolanach. Post założyłem w złym temacie, przez przypadek, jestem tu nowy.
byłeś u weta ze szczurem ? czy tylko dzwoniłeś albo poszedłeś do lecznicy sam opowiedzieć o szczurze ?
bez dokładnego osłuchania takie leczenie nie ma sensu.
nigdy nie słyszałam o podawaniu szczurom oscillococcinum.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
seba98
Posty: 5
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 7:52 pm

Głośne oddychanie, kichanie

Post autor: seba98 »

Dzwoniłem do weta. Już nie słychać żeby Emily (tak się nazywa) głośno oddychała, czasami kicha, prycha. Może to też dlatego , że była w dużym stresie, przecież dzisiaj to jej trzeci dzień u mnie.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [UKLAD ODDECHOWY] dziwne dzwięki

Post autor: Paul_Julian »

Idz do weta osobiscie !!!!!
Ze szczurkiem.

Szczurki ze sklepu gratis dostają choroby. Świerzb to własciwie norma. Alergia też i zapalenia oskrzeli, bo są w sklepie trzymane na trocinach.

Wyobraz sobie sytuację , ze dzwonisz do ludzkiego lekarza , mówisz , ze masz gorączkę . Lekarz kaze Ci wziąć aspirynę , a potem Ty umierasz na sepsę.
To jest identyczna sytuacja.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
seba98
Posty: 5
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 7:52 pm

Re: [UKLAD ODDECHOWY] dziwne dzwięki

Post autor: seba98 »

Z Emily mieszka jej siostrzyczka- Milk. Patrzyłem różne adopcje jednak nie znalazłem żadnej z mojej miejscowości. Poza tym Emily ma się coraz lepiej, przy Milce jest najspokojniejszym szczurem świata, Milka bardzo szaleje, chodzi po suficie, była w każdym tuneliku. Nawet kiedy ją przywiozłem od razu po zapoznaniu poszła spać. Może to również przez to przeziębienie. Pozdrawiam i dziękuję za porady.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [UKLAD ODDECHOWY] dziwne dzwięki

Post autor: Paul_Julian »

Jescze poczytaj dział "Transport", to zobaczysz , ze odleglośc to najmniejszy problem do pokonania :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
brozi
Posty: 6
Rejestracja: pn cze 21, 2010 11:13 am

Dziwne dźwięki lilith Pomóżcie!

Post autor: brozi »

Witam
Mój mąż znalazł to forum wczoraj wieczorem. Po przeczytaniu po raz n-ty że szur to zwierzę stadne i wymianie klatki na większą dokupiłam mojej Szczurci koleżankę. Od kilku dni mała wydaje dziwne dźwięki, jakby woda (płyn) dostały się jej do noska i próbowała go wydalić (ale nos ma suchy na zewnątrz). Wczoraj wieczorem zrobiło się dramatycznie, bo nagle te dźwięki zaczęły być bardzo głośne i przypominać, no nie wiem ludzką reakcję po podtopieniu. Jezuuu trudno to opisać ,takie glośne "fląchanie", widać było, że mała się męczyła, bo bez problemu dała się wziąć na ręce,mimo że nie jest w pełni oswojona (jest u nas dwa tygodnie). Naczytałam się o weterynarzach, jeśli jest konieczny, proszę polećcie jakiegoś dobrego w Gdańsku. Boję się, czy Szczurcia tego nie podłapie. Pomóżcie, nie kasujcie, jeśli taki temat był, nie jestem oswojona z forami(mój pierwszy raz) :-[
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziwne dźwięki lilith Pomóżcie!

Post autor: Ogoniasta »

Koniecznie wybierz się do weta!!

http://szczury.org/viewtopic.php?f=13&t=3029&start=105 tutaj wątek o polecanych wetach w Gdańsku!

Doraźnie możesz podać vibovit lub echinaceę, ale prz takim "gruchaniu" i "bulgotaniu" wizyta u weterynarza konieczna!!

Powodzenia! Kciukam za maleńką!

Ps. Zapraszam i zachęcam do studiowania forum! :) Jest tu wiele pożytecznych i ważnych informacji. :) Przede wszystkim o tym, że nie kupujemy zwierząt w sklepach zoologicznych!
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
brozi
Posty: 6
Rejestracja: pn cze 21, 2010 11:13 am

Re: Dziwne dźwięki lilith Pomóżcie!

Post autor: brozi »

Bardzo, bardzo dziękuję. :)
brozi
Posty: 6
Rejestracja: pn cze 21, 2010 11:13 am

Re: Dziwne dźwięki lilith Pomóżcie!

Post autor: brozi »

Byłam u poleconego weterynarza, rzeczywiście pomoc na najwyższym poziomie, lekarz troskliwie zajął się moim maleństwem, dostała zastrzyk przeciwzapalny i czekamy na efekty, starszej przyciął pazurki, skasował 5 zł! Polecam weterynarza w Gdańsku przy ulicy Czarny Dwór 14/6!
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziwne dźwięki lilith Pomóżcie!

Post autor: Ogoniasta »

Trzymam kciuki żeby już było dobrze, żeby maleńka szybko odzyskała pełnie zdrówka!! :)
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [UKLAD ODDECHOWY] dziwne dzwięki

Post autor: Paul_Julian »

JAk myslicie, czy mogę powiązać chrumkanie asmatyczne (czyli przez sen, przy podekscytowaniu, zdenerwowaniu) z upałami ? Ludzki astmatyk też zle się czuje w takim tropiku, Florka ma czasami porfirynę, czasem nie. Obecnie daję jej codziennie Atrovent/Ventolin +Bioaron/Rutinacea , i za tydzień mamy iśc do weta.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”