katar/kichanie/pomoc dla 4tyg. szczurka:(

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Magdalen
Posty: 72
Rejestracja: pn lis 19, 2007 6:19 pm
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Choroba malucha.

Post autor: Magdalen »

Więc opisywałam sprawę na sps , znalazłam w mróz malucha.
Na początku kichała itp.
Jako w interwencji poszłam do najbliższego weterynarza od małych zwierząt.
Diagnozą była, po prostu przeziębionie.
No cóż , dałam vibowit , Dałam jej do klatki materiały z polaru by było ciepło.
Dziś gdy rano wstałam , zobaczyłam że ma biegunkę.
Postanowiłam iść do lecznicy.
Akurat otwarta , mniejsza już o to że byłam strasznie nie mile przyjęta ,
może jako to że jestem młodzieżą a nie osobą starszą która ma kupę szmalu w portfelu.
.. Weterynarz wykazał tylko tyle że ma podwyższoną temperaturę , zapalenie dróg oddechowych , jakiś virus szczurzy.
Pomóc nie pomógł bo powiedział że już i tak zakończył pracę.



Oddzieliłam szczury , mała jest w innym pomieszczeniu.

Co mam teraz zrobic ? :(
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Choroba malucha.

Post autor: S. »

Znajdź innego weterynarza. Jak najszybciej. Na "szczurze przeziębienie" podaje się antybiotyk i czasami steryd (steryd na wzmocnenie).

Wpisz weterynarza, u którego byłaś na czarna listę - niepolecani weterynarze.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Choroba malucha.

Post autor: limba »

Jakis wirus szczurzy ... >:( Co to jest jakis wirus szczurzy? Trzeba bylo wziazc nazwisko tego pana doktora.
Czyli rozumiem ze zdiagnozowal chorobe ale lekow zadnych nie podal?
Niestety dzis to juz nie ma co liczyc na jakas kompetentna pomoc.
Jak maluch sie zachowuje? Czy wystepuja dusznosci, apatia, brak apetytu? Od kiedy jest u Ciebie? jesli krotko to biegunka moze byc spowodowana stresem, jakims paskudztwem ktore zjadl maluch na dworze itp. Oczywiscie choroba tez, ale tu bez weta wiele nie zdzialamy.
Jutro od 12-14 otwarta jest Oaza.
Jesli nie ma dusznosci to zostan przywitaminkach, jesli masz mozesz podac rutinoscorbin (jesli malutki szczurek to jakas 1/10 tabletki). Takze jesli nie ma dusznosci mozna zrobic inhalacje. Trzymac w ciepelku. Takze mozesz podac troszke wegla na ta biegunke, a takze odstawic wszelkie miekkie jedzonko.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
Magdalen
Posty: 72
Rejestracja: pn lis 19, 2007 6:19 pm
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Re: Choroba malucha.

Post autor: Magdalen »

Tak więc.
Szczur dostał antybiotyk.
I leki przez 10 dni ale to w domu.
Chyba mu lepiej.
Jutro idę kupić lakcid.
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

katar/kichanie/pomoc dla 4tyg. szczurka:(

Post autor: kinia87 »

kochani, bardzo prosze Was o szybka pomoc, przejrzalam w locie forum o kichaniu, katarze i innych, jednak chce mojemu szczurasowi jak najszybciej pomoc, wiec prosze Was o szybkie porady... otoz sprawa wyglada nasepujaco 20 min. temu przywiozlam do domku 2 szczurzyce, jedna siamese, druga amercian blue. Siamese generalnie od poczatku zwawa, zagladala we wszystkie katy, ale kicha co chwile:( z oddzwiekiem glosowym, jak wacha to slychac takie lekkie charczenie, jakby miala zapchany nosek. Tyle, ze teraz, jak spi, wszystko gra. Oddycha cichutko, zadnego rzezenia... czy to mozliwe, ze nie jest to katar ani zadne przeziebienie tylk oreakcja na stres? druga sprawa american blue jest osowiala siedzi w 1 miejscu, normalnie zastyga w bezruchu. Pomozcie kochani, bo nie wiem, czy od razu jechac do weta, czy moze jakies witaminki zaserwowac, jesli tak, jakie sa dobre dla 4tygodniowego szczurka?
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: katar/kichanie/pomoc dla 4tyg. szczurka:(

Post autor: Ogoniasta »

Skąd są dzieciaki??

Prawdopodobnie wszystko co opisujesz, to reakcje na stres związany z nowym otoczeniem.
Jednak przydałaby się kontrolna wizyta u weta, jeśli masz blisko i nie będzie ryzyka że maluch się zaziębią.

Szczurki są za małe :( Karm je dobrze..np ciepłym gerberkiem..no i oczywiście dobra karma i warzywka.
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: katar/kichanie/pomoc dla 4tyg. szczurka:(

Post autor: kinia87 »

dzieciaki sa od dziewczyny, ktora dostala x szczurow w prezencie od jakiegos niezbyt rozgarnietego osobnika.
Karma jest versele laga i xtravital. Warzywka tez, zaraz polece po gerberki. Niestety weta w poblizu zadnego dobrego nie mam :( dluzsza trasa, nie chce stresowac w sumie po raz drugi... oby wszystko bylo ok...
ale czy jest to mozliwe, ze przy przeziebieniu podczas snu oddech jest nierzezacy? praktycznie idealny?
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: katar/kichanie/pomoc dla 4tyg. szczurka:(

Post autor: Ogoniasta »

Tak, jest to możliwe.
Obserwuj maluchy. Daj im trochę spokoju. Niech odetchną po zmianie.
Możesz też kupić vibowit bobas i wsypać troszkę do poidełka.
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: katar/kichanie/pomoc dla 4tyg. szczurka:(

Post autor: kinia87 »

Aya sie obudzila, ma otwarte oczka, nie slychac rzezenia, nie ma kaszlu i kichania... na chwile obecna...
Mishka jest nieco osowiala, mam nadzieje, ze sie dziewucha rozkreci... :)
dzieki za pomoc!
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: katar/kichanie/pomoc dla 4tyg. szczurka:(

Post autor: kinia87 »

niestety kicha nadal :( slychac takie "mokre" kichanie :(
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: katar/kichanie/pomoc dla 4tyg. szczurka:(

Post autor: nausicaa »

gdyby wet chciała jakieś leki dawać, pamiętaj że młode szzcurki nie mogą dostawać standardowego enroxilu (baytrilu), bo zaburzają rozwój szkieletu. może być np oksytetracyklina
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: katar/kichanie/pomoc dla 4tyg. szczurka:(

Post autor: kinia87 »

nie wiem czy wiezienie do weta kilka km w -5 st. to dobry pomysl. Dobrego weta, bo partacza mam 3 min ode mnie:/ ale na pewno moich dziewuch w jego rece nie oddam. Ech, mała psika dalej, czasem dochodzi to tego glosik taki "apsik". Jak wącha/oddycha ale tylko gdy nie śpi, to jest taki efekt dźwiękowy jak delikatne zgrzytanie ząbków, tak jakby miała zapchany nochal. Psika naprawdę często... nie wiem, co robić. Mishka też zaczęła dziś trochę psikać... jak na razie mają warzywka, karme versele laga i xtra vital. Nie zdazylam wczoraj kupic bobovitu ani gerberkow :( jedyne, co pocieszajace to to, ze mala ma spory apetyt. Duzo je i pije, i bryka.. jest bardzo zwawa. Czy jest mozliwe, ze to samo minie? nie chce jej narazac na zaziebienie, ale tez bardzo chce pomoc...
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: katar/kichanie/pomoc dla 4tyg. szczurka:(

Post autor: kinia87 »

a mozliwe, ze to alergia?
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: katar/kichanie/pomoc dla 4tyg. szczurka:(

Post autor: Paul_Julian »

Tutaj mamy topik o transporcie w zimę:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t=28674\

Mozliwe , że to alergia , na zapach w pokoju ( kadzidełka, perfumy, proszek do prania ) , na ściółkę ( trociny, siano, ściółka zapachowa ) itd.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: katar/kichanie/pomoc dla 4tyg. szczurka:(

Post autor: nausicaa »

jeśli mała tak chrumczy noskiem, to jednak wybrałabym się do weta...bo może to być zwykły katarek, ale może też zacynać schodić na oskrzela.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”