katar/kichanie/pomoc dla 4tyg. szczurka:(

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
skarbekkk92
Posty: 22
Rejestracja: czw sty 06, 2011 1:23 pm

Re: katar/kichanie/pomoc dla 4tyg. szczurka:(

Post autor: skarbekkk92 »

Mają zwykłe trociny.. Sama już nie wiem...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: katar/kichanie/pomoc dla 4tyg. szczurka:(

Post autor: Paul_Julian »

Trociny (te zwykle) są alergiczne i często mają pasożyty. Wyrzuć trociny i daj ręczniczki papierowe, a jak nie masz, to dzisiaj chociaz papier toaletowy. Bez paniki, są u Ciebie dopiero 2 dni, jeszcze nie pora na "sama już nie wiem " :)
Mogą sie po prostu smarkać alergicznie, dlatego unikamy trocin i siana.

Zajrzyj w ten temat :
http://szczury.org/viewtopic.php?f=171&t=29077

Obejrzyj tez dokładnie szczurki czy nie mają strupków na karczku, czy na uszkach czy ogonie-mogly przywlec swierzb ze sklepu.
No i baaaaardzo proszę czytać posty wyżej. Strone wczesniej piszemy o możliwości alergii :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
skarbekkk92
Posty: 22
Rejestracja: czw sty 06, 2011 1:23 pm

Re: katar/kichanie/pomoc dla 4tyg. szczurka:(

Post autor: skarbekkk92 »

Dobrze, już czytam. A świerzbu na pewno nie maja. ;)
skarbekkk92
Posty: 22
Rejestracja: czw sty 06, 2011 1:23 pm

Re: katar/kichanie/pomoc dla 4tyg. szczurka:(

Post autor: skarbekkk92 »

A można im rozpuścić jakiś gripex, bo to jest przeziębienie.? Musiały się przeziębić jak jechałam z nim do domu, bo z jakies 30 min byly na dworzu. Ale opatuliłam je w szalik. ;/
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: katar/kichanie/pomoc dla 4tyg. szczurka:(

Post autor: Ogoniasta »

skarbekkk92 pisze:A można im rozpuścić jakiś gripex, bo to jest przeziębienie.?
Nie można.
Możesz podać np vibovit, echinacee lub cebion multi...jak nie przejdzie po kilku dniach, to do weta.
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: katar/kichanie/pomoc dla 4tyg. szczurka:(

Post autor: nausicaa »

nie dawaj im gripexu ani leków dla ludzi! możesz tak szczura zabić, takie leeki są toksyczne dla zwierząt. jeśli tylko kichają, ale biegają i są aktywne, to poczekaj z tym wetem. może to stres. ale jeśli tylko śpią, to natychmiast do weta, bo szczurza choroba sybko się rozwija i może skończyć się tragicznym zap.płuc
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
kasia.turska
Posty: 14
Rejestracja: wt lut 08, 2011 10:09 am

Re: katar/kichanie/pomoc dla 4tyg. szczurka:(

Post autor: kasia.turska »

od soboty mam dwa szczurki, mają ok 7tygodni. Wczoraj zauważyłam jak jeden jakby kichał a dzisiaj już oba:( nie wiem czy to oznaka choroby? a może jest to związane z tym że od wczoraj zaczęłam je brać na ręce? oprócz tego kichania czy kasłania( już sama nie wiem co to jest) nie zaobserwowałam żadnych innych objawów.
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: katar/kichanie/pomoc dla 4tyg. szczurka:(

Post autor: S. »

Warto przejść się do weterynarza. Niech obejrzy szczurki, posłucha jak oddychaja, sprawdzi futerko. Jeżeli mają pasożyty, to niech poda inwermektynę.
kasia.turska
Posty: 14
Rejestracja: wt lut 08, 2011 10:09 am

Re: katar/kichanie/pomoc dla 4tyg. szczurka:(

Post autor: kasia.turska »

chyba tak zrobimy. Chociaż zastanawiam się czy to nie alergia. Bo one nie kichają non stop, można powiedzieć że jest moment w którym to robią a potem nawet do końca dnia jest spokój. Od czasu do czasu też się drapią. Już sama nie wiem czy od razu lecieć do weterynarza czy jeszcze trochę poczekać i je poobserwować?
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: katar/kichanie/pomoc dla 4tyg. szczurka:(

Post autor: nausicaa »

jeśli drapią się dość często, a są ze sklepu, to mogą mieć pasożyty zewn. taka wizyta kontrolna w celu obadania szczurka kosztuje 20-30zł, także może warto pójść, a gdyby był świerzb wystarczy zakroplić ivermektyną i spokój:)
z tym kichaniem- jaka ściółka? mogą też kichać ze stresu w nowym środowisku
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
kasia.turska
Posty: 14
Rejestracja: wt lut 08, 2011 10:09 am

Re: katar/kichanie/pomoc dla 4tyg. szczurka:(

Post autor: kasia.turska »

mamy między innymi sianko więc może rzeczywiście mają na nie alergię. jak będziemy zmieniać kuwetę to damy już sam żwirek
kasia.turska
Posty: 14
Rejestracja: wt lut 08, 2011 10:09 am

Re: katar/kichanie/pomoc dla 4tyg. szczurka:(

Post autor: kasia.turska »

byliśmy z naszymi maluchami u weterynarza i wszystko z nimi w porządku:)
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: katar/kichanie/pomoc dla 4tyg. szczurka:(

Post autor: nausicaa »

to bardzo dobrze:) zmieńcie sianko na żwirek Pinio, dawajcie vibovit. może kichają ze stresu zmiany miejsca
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
kasia.turska
Posty: 14
Rejestracja: wt lut 08, 2011 10:09 am

Re: katar/kichanie/pomoc dla 4tyg. szczurka:(

Post autor: kasia.turska »

już sianko wyrzuciliśmy i rzeczywiście mniej kichają:) są bardzo kochane:)dziękuję za porady:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”