Nierozpoznana choroba. Pilne! Proszę o pomoc!

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Nierozpoznana choroba. Pilne! Proszę o pomoc!

Post autor: Nakasha »

Czasami wystarczy tydzień antybiotyków, ale zazwyczaj jest konieczna dłuższa kuracja. Najskuteczniejsze jest połączenie enrobiofloksu z doksycykliną... jeśli po tygodniu nadal będą szmery w płucach, to prawdopodobnie trzeba będzie włączyć drugi antybiotyk, np. tą doksycyklinę i oba pociągnąć kolejny tydzień. ;) Jako właściciel szczurka masz prawo domagać się odpowiedniego leczenia, wet na pewno chce dobrze, ale czasem trzeba trochę "ponaciskać". ;) Furosemid odwadnia, właśnie dlatego pomaga przy obrzęku płuc. ;) Nie jest absolutnie konieczny, chyba, że jest obrzęk ("woda w płucach"), wtedy to najszybszy sposób na polepszenie jakości oddechu u ogonka. Jeśli boicie się o zbytnie odwodnienie, można jej dawać podskórnie kroplówki. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
maronka
Posty: 59
Rejestracja: czw wrz 09, 2010 8:18 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nierozpoznana choroba. Pilne! Proszę o pomoc!

Post autor: maronka »

Niestety, maleństwo nie żyje ;( Gdy wróciłam z uczelni Parówka już nie oddychała. Biedactwo...

Mój tata mówi, że dziś wyglądało na to, że była duża poprawa jej stanu.

Niestety powstaje kolejny problem. Mała została sama. Zawsze była bardzo niezależna ale wydaje mi się, że i tak powinnam jej sprawić towarzyszkę. Chociaż nie mam siły o tym myśleć, jednak muszę teraz zadbać o Małą.

A miałam taką nadzieję, że Parówka jednak wyzdowieje.... :(
Kreska & Mała
[*] MyszQ (Paróweczka)
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Nierozpoznana choroba. Pilne! Proszę o pomoc!

Post autor: nausicaa »

ojej, przykro mi[*]

Mała koniecznie powinna mieć towarzystwo. jest teraz dużo miotów w dziale Oddam, transport się znajdzie:)
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
maronka
Posty: 59
Rejestracja: czw wrz 09, 2010 8:18 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nierozpoznana choroba. Pilne! Proszę o pomoc!

Post autor: maronka »

Z tym, że z tego co czytałam szczurki powinny być w podobnym wieku. Mała ma 10 miesięcy. Chyba ciężko będzie znaleźć szczurka w tym wieku :S
Moja sąsiadka pracuje w sklepie zoologicznym i jakiś czas temu mówiła, że mają samiczkę od oddania, która już jest starsza. Muszę popytać.
Kreska & Mała
[*] MyszQ (Paróweczka)
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Nierozpoznana choroba. Pilne! Proszę o pomoc!

Post autor: nausicaa »

wygodniej, jeśli są w podobnym wieku, bo mają tyle samo energii. nie kupuj w zoologu, ale jeśli będą chcieli oddać, to pewnie:)

na forum są do oddania różne szczurki, starsze też, a takim właśnie ciężej jest znaleźć domek.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nierozpoznana choroba. Pilne! Proszę o pomoc!

Post autor: Paul_Julian »

Szkoda Paróweczki, biedactwo :(
Nie wiem , czy podanie leków wcześniej by pomogło, niektóre choróbska takie są :(

Jak najbardziej możesz jej dobrac młodsze czy starsze towarzystwo. Może byc nawet 2latka. Tylko pamiętaj, zeby najpierw były osobno, to ważne.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
maronka
Posty: 59
Rejestracja: czw wrz 09, 2010 8:18 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nierozpoznana choroba. Pilne! Proszę o pomoc!

Post autor: maronka »

Koniecznie muszę poczytać o 'zapoznywaniu' szczurków, bo nie mam pojęcia jak się do tego zabrać. Obawiam się, że Mała będzie chciała zdominować drugiego szczurka. Nie raz próbowała to zrobić z Parówką, ale ta sobie na to nie pozwalała! :D

Do końca tygodnia postaram się obadać sytuację szczurka z zoologa. Chciałabym, żeby drugi szczurek pojawił się jak najszybciej, bo obawiam się, że jak 'dotrze' do Małej, że jej siostry nie ma, to zaczną się problemy.

Masakra...
Kreska & Mała
[*] MyszQ (Paróweczka)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nierozpoznana choroba. Pilne! Proszę o pomoc!

Post autor: Paul_Julian »

Dacie sobie radę. Poprostu przez ten czas będziesz musiała poświecic jej dużo czasu i mówić do niej, ze bedzie koleżanka.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Nierozpoznana choroba. Pilne! Proszę o pomoc!

Post autor: Nakasha »

Antybiotyki pomagają na bakterie, jeśli to był np. wirus, to mogły nie zadziałać.... czasami mimo leków organizm po prostu się poddaje... [*]

Możesz adoptować koleżankę w zasadzie w każdym wieku, maluszki zazwyczaj się podporządkowują tym starszym. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”