[UKLAD ODDECHOWY] dziwne dzwieki-cwierkanie, swistanie,

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Szczur_Albinos
Posty: 378
Rejestracja: czw lip 21, 2011 9:26 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: [UKLAD ODDECHOWY] dziwne dzwieki-cwierkanie, swistanie,

Post autor: Szczur_Albinos »

ja chodze do Pani Ani na Fioletowej do weta.
Tęczowy Most: [*] Pysia Plamka Hera Kropka Milka Maya Uszata Tequila Pchełka Django (samiec) Bambi Sherry Yumiko Fokus Psota Magik Devil Mia Rahim Akira Parszywek[*] Bardzo mi Was brakuje... :(
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: [UKLAD ODDECHOWY] dziwne dzwieki-cwierkanie, swistanie,

Post autor: nausicaa »

czasem jest tak, że szczury chrumczą noskiem pod wpływem stresu np kiedy się je bierze na ręce itp. miałam też szczura, który chrumczał cały czas, bo była krzywa przegroda nosowa prawdopodobnie. więc jak nie ma orfiryny ani się nie puszy, to obserwuj, czy się coś nie dzieje i wtedy od razu do weta
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Idekk
Posty: 243
Rejestracja: pn sty 31, 2011 7:25 am

Re: [UKLAD ODDECHOWY] dziwne dzwieki-cwierkanie, swistanie,

Post autor: Idekk »

Dziękuję, tak zrobię.
Nic oprócz tego świszczenia noska się z nim nie dzieje, zupełnie. a ma tak od piątku, więc sama nie wiem. vibovit nie spowodował poprawy, ale też nic a nic mu się nie pogorszyło, więc dzisiaj echinacea pójdzie w ruch.
(swoją drogą on jest bardzo szczęśliwy z powodu mojego strachu, bo ich klatkę częściowo okryłam moim ukochanym kocykiem, a Edek uwielbia wciągać wszystko co się da do klatki, więc już po jednej nocy mój koc był w strzępkach, a Edek spał szczęśliwy i zmęczony w rogu klatki właśnie na owych strzępach, które udało mu się wciągnąć -.-')
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: [UKLAD ODDECHOWY] dziwne dzwieki-cwierkanie, swistanie,

Post autor: sciurus vulgaris »

Ja też mam "ćwierkowy" problem. Najmłodszy z moich Panów ćwierka (bardzo wysokie i naprawdę krótkie pisknięcia, bardziej niż szczurzy pisk naprawdę przypomina ptasi ćwierk). Nie dzieje się to jednak cały czas, właściwie nie dzieje się wcale, dopóki maluch nie zostanie położony na plecy przez starszych kolegów. Weterynarz osłuchiwał płuca i nie zauważył żadnego problemu (a chodzimy do ASa na Składowej). Ktoś ma może jakiś pomysł co to może oznaczać?
tomiś
Posty: 1
Rejestracja: śr sty 08, 2014 6:45 pm

Re: [UKLAD ODDECHOWY] dziwne dzwieki-cwierkanie, swistanie,

Post autor: tomiś »

Witam

Mój szczurek od jakiegoś czasu już jak trzymałam go na ramieniu to jak oddychał to słyszałam jakieś dziwne popiskiwanie. Ale zachowywał się jak zwykle. Ostatnio właśnie zrobił się jakiś ospały. Wolno się porusza i dużo śpi. Jak oddycha to jego boli jakoś dziwnie szybko się poruszają... Przeczytałam, że mogą to być problemy z układem oddechowym. Podałam mu nawet pół tabletki ok. 100 mg nurofenu. Zauważyłam, że po tym jakoś trochę więcej się ruszał. No ale teraz znowu śpi. Martwię się. :c jutro idę do weta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”