Antybiotyk

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Dzoker
Posty: 13
Rejestracja: pn lis 15, 2010 1:25 pm

Antybiotyk

Post autor: Dzoker »

Witam.
Mógłby mi ktoś powiedzieć po ilu godzinach/dniach antybiotyk pomoże szczurowi i czy w ogóle pomoże. Szczur jest słaby i cały czas kicha, ledwo się podnosi z podłogi...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Antybiotyk

Post autor: Paul_Julian »

A czy byłeś u weterynarza ? Jesli nie , to najpierw idź do weta i o wszystko sie wypytaj.
Jesli byłeś i szczurek jest na lekach to zazwyczaj przychodzi sie na wizytę codzinnie (zastrzyki) , lub co kilka dni.
Antybiotyk powinien przynieśc poprawę już po 1-2 dniach, chociaz czasem trwa to dłużej, szczególnie jesli to antybiotyk do pyszczka.

W poidelku nei podajemy antybiotyku (wbrew niektórym zaleceniom lekarzy), ponieważ wtedy nie wiadomo ile szczurek wypije.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Dzoker
Posty: 13
Rejestracja: pn lis 15, 2010 1:25 pm

Re: Antybiotyk

Post autor: Dzoker »

Tak byłem u weterynarza i właśnie mam od niego ten antybiotyk, nie powiedział jak szybko zadziała, lecz mówił żebym przyszedł za parę dni na kontrole.
Dzoker
Posty: 13
Rejestracja: pn lis 15, 2010 1:25 pm

Re: Antybiotyk

Post autor: Dzoker »

Jeżeli nie w poidełku to w czym? Właśnie mój szczur za dużo nie pije :<.
PS.Sorki za post pod postem ale nie mogłem znaleźć opcji edytuj.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Antybiotyk

Post autor: Paul_Julian »

Nie mamy edycji.
Antybiotyk mozna podawac dopyszcznie (wtedy wet powinien Ci dac trochę leku w strzykawce) i na to sa różne sposoby.
Mozna dac troche na herbatnik , mozna na odrobinkę pasztetu , twarozku - zalezy co szczurek lubi.

Idz do weta jutro i koniecznie spisz nazwę antybiotyku i dawkę . Z reguły podaje sie Enro(enrobioflox/ Baytril) , Bactrim albo Biseptol.

Nie wiem jaką masz ściółkę , ale jesli to trociny lub sianko, to może kichac z powodu alergii. Najlepsze dla szczurków sa reczniczki papierowe i koci żwirek.

No i szczurek potrzebuje towarzystwa , ale najpierw niech wyzdrowieje.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Dzoker
Posty: 13
Rejestracja: pn lis 15, 2010 1:25 pm

Re: Antybiotyk

Post autor: Dzoker »

Szczurek ma granulat, taki jak dla kotów. Koniecznie idę jutro do weterynarza i o wszystko się zapytam. Remi ma towarzystwo.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Antybiotyk

Post autor: Paul_Julian »

No to super:)
Jesli by sie pojawiły jakies dziwne dzwięki (chruumkanie, ćwierkanie), to wtedy trzeba porządnei osłuchać , a jeszcze lepiej zrobić rtg.
Spisz sobie leki na kartce, to łatwiej potem o historię choroby.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Dzoker
Posty: 13
Rejestracja: pn lis 15, 2010 1:25 pm

Re: Antybiotyk

Post autor: Dzoker »

Byłem u weterynarza, okazało się że szczur się starzeje i będzie tak miał już do końca. Lekarz wnioskował po mętnych oczach, rzadkim futerku i tym, że jest coraz słabszy... szkoda mi Remiego :<.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Antybiotyk

Post autor: Paul_Julian »

Ale skoro w listopadzie http://szczury.org/viewtopic.php?f=10&t ... 14#p733914 miał ok. 6 miesiecy, to on ma teraz ok. 1.5 roku. To za wczesnie na proces starzenia.

Najlepiej by było skonsultować to z innym weterynarzem.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Dzoker
Posty: 13
Rejestracja: pn lis 15, 2010 1:25 pm

Re: Antybiotyk

Post autor: Dzoker »

Myślicie, że zdołam mu pomóc? Jest z nim ciężko.
Dzoker
Posty: 13
Rejestracja: pn lis 15, 2010 1:25 pm

Re: Antybiotyk

Post autor: Dzoker »

Aha i mam pytanie, u którego weterynarza we Wrocławiu mogę przeprowadzić RTG? Patrzyłem na polecanych lekarzy ze spisu na forum, ale gdy kliknę w jakieś nazwisko to przekierowuje mnie na stronę główną.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Antybiotyk

Post autor: unipaks »

Na przykład na Głogowskiej 2-4 w Zwierzyńcu u dr Piaseckiego lecznicy .
Mógłby go porządnie wysłuchać, jeśli jest dziś jeszcze do 20-tej. Zadzwoń do lecznicy i spytaj 790 -14 - 99
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Antybiotyk

Post autor: Paul_Julian »

Dzoker pisze:Aha i mam pytanie, u którego weterynarza we Wrocławiu mogę przeprowadzić RTG? Patrzyłem na polecanych lekarzy ze spisu na forum, ale gdy kliknę w jakieś nazwisko to przekierowuje mnie na stronę główną.
Dzięki za info ! Postaram sie jutro sprawdzić linki ze spisu treści weterynarzy, przy awarii czy zmianie serwera mogły wystąpić takie błędy.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Dzoker
Posty: 13
Rejestracja: pn lis 15, 2010 1:25 pm

Re: Antybiotyk

Post autor: Dzoker »

Ehh już za późno na jakiekolwiek leczenie, Remi odszedł :(. Dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
Venefico
Posty: 543
Rejestracja: czw maja 06, 2010 2:30 pm
Lokalizacja: Karpacz

Re: Antybiotyk

Post autor: Venefico »

Przykro mi :(
Obrazek Carly Obrazek Przylepka Obrazek Chico

Obrazek Rajka, Sky , Łatka, Pulpi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”