Czy to coś poważnego?

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
dariaxoxo
Posty: 25
Rejestracja: pt lip 22, 2011 6:45 pm
Lokalizacja: Łódź

Czy to coś poważnego?

Post autor: dariaxoxo »

Chodzi o jednego z moich ogonków. Zauważyłam, że dziwnie się zachowuje. Mianowicie wygląda na to, że chce zwymiotować, ale zamiast wymiocin wylatuje mu coś pomarańczowego a później białego z pyszczka (wygląda jak ślina). To są dosłownie kropelki. Czy on może sobie chcieć oczyścić żołądek jak psy? A może wasze szczurki też tak mają? Proszę o pomoc!
Ze mną : Zuza.
Za TM : Narcysia [*] , Elmo [*] , Mały [*] , Speed [*] , Leon [*].[/u][/b] [/color]
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy to coś poważnego?

Post autor: Kluska123 »

Z tego co wiem, to szczury nie potrafia wymiotowac, wiec radze Ci jak najszybciej isc do weterynarza! Moze Twoj ogonek sie czyms zakrztusil, zatrul?
Bierz ogonka i biegnij do weta.
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
dariaxoxo
Posty: 25
Rejestracja: pt lip 22, 2011 6:45 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy to coś poważnego?

Post autor: dariaxoxo »

Kluska123 pisze:Z tego co wiem, to szczury nie potrafia wymiotowac, wiec radze Ci jak najszybciej isc do weterynarza! Moze Twoj ogonek sie czyms zakrztusil, zatrul?
Bierz ogonka i biegnij do weta.
Właśnie poczytałam różne fora i mój ogon się zakrztusił. Poradził sobie sam, ale szkoda, że je tak łapczywie. ;(
Ze mną : Zuza.
Za TM : Narcysia [*] , Elmo [*] , Mały [*] , Speed [*] , Leon [*].[/u][/b] [/color]
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy to coś poważnego?

Post autor: Kluska123 »

Bidoczek, mizianko dla lakomczucha :)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Czy to coś poważnego?

Post autor: noovaa »

Polecam lekturę tematu: "pierwsza pomoc". Nie, kiedy będzie potrzeba, tylko teraz. Dobrze jest wiedzieć jak się zachować w nagłych wypadkach i jeśli to możliwe, pomóc szczurowi wcześniej :). Czasami nie ma czasu na szukanie.

http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t=16878
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Zablokowany

Wróć do „Drogi oddechowe”