Brak apetytu z powodu choroby

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Konrax
Posty: 14
Rejestracja: sob lut 19, 2011 2:37 pm

Re: Brak apetytu z powodu choroby

Post autor: Konrax »

O właśnie dopiero co był, powiedział że jest już poprawa i że może coś niego jeszcze będzie.
Paramor
Posty: 91
Rejestracja: ndz maja 01, 2011 8:33 am
Lokalizacja: Okolice Lublina.

Re: Brak apetytu z powodu choroby

Post autor: Paramor »

To dobrze ; ) Oby całkiem wróciły mu siły ; )

Ps To ja , Dominika ; p
Moje szczurzaste : Tosia , Frania
Za TM : Bunia [*][/b]
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Brak apetytu z powodu choroby

Post autor: nausicaa »

no to cieszę się bardzo:) i gratuluję podejścia weta, który mimo że zajmuje się większymi zwierzętami nie zbagatelizował szczura, douczył się i podał, co trzeba, oby więcej takich:)
jak pije wodę, to może mu do wody dodać miodu albo cukru, żeby miał trochę energii.
trzymam kciuki, żeby wyzdrowiał.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Konrax
Posty: 14
Rejestracja: sob lut 19, 2011 2:37 pm

Re: Brak apetytu z powodu choroby

Post autor: Konrax »

Dodałem jakąś łyżeczkę miodu do wody. Dzisiaj Frycek trochę zjadł,myślę że wydobrzeje. Jak tylko mnie zobaczy to próbuje wyjść z klatki lub ciągnie mnie za ubranie, jakby chciał żebym z nim posiedział w klatce :) Myślę że brakuje mu trochę Felka. Mogę go już puszczać na średnie wybiegi, czy jeszcze zaczekać?Weterynarz przychodzi codziennie wieczorem( dobrze że mam takiego sąsiada :) ) i daje zastrzyk ogonkowi.I mam jeszcze takie pytanie, czy ta choroba mogła się wziąć z trocin Animals? Dopiero teraz o niej trochę poczytałem no i widać że nie polecana, wcześniej moje szczurki miały jeszcze wszy i to tez pewnie z nich. I co mu teraz kupić , żwirek jakiś sylikonowy czy co?
Dziękuję za odpowiedzi i pomoc

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Brak apetytu z powodu choroby

Post autor: Paul_Julian »

Konrax pisze:Dodam jeszcze że nosek ma taki dziwny kolor, coś jakby siny. I to że poryfina(chyba) czesto leci z tego noska, dzisiaj rano Frycek miał całe łapki w tym ubrudzone ,a umyc się to też nie ma siły.
Oprócz tego, co pisali poprzednicy. Czy robiłes RTG ? Siny nosek , uszki i łapki mogą wskazywac tez na problemy z sercem. Chyba, ze już wróciły normalne kolorki :)

Nutridrink by mu sie przydał, ja jeszcze mieszalem nutri np. z kaszką dla dzieci ( dla calkiem chorych szczurków) i wtedy udawalo się je karmic "z palca" (samo nutri ściekało z palca).
czy ta choroba mogła się wziąć z trocin Animals?
Mogła, jak najbardziej. Dwie moje albinoski zachorowały na oskrzela po krotkim (kilkudniowym ) pobycie na trocinkach Chipsi , które sa lepsze od zwykłych wiórków.
Podobnie alergia moze doprowadzić do astmy.

Poczytaj o polecanych sciółkach , najlepsze sa kocie żwirki, droższe trocinki lub kołeczki drewniane.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Konrax
Posty: 14
Rejestracja: sob lut 19, 2011 2:37 pm

Re: Brak apetytu z powodu choroby

Post autor: Konrax »

Łapy i uszy mają normalny kolor, nosek też już wraca do normy. Kupiłem dzisiaj żwirek Super Benek Uniwersalny. Frycek zjadł dzisiaj kilka klusków i trochę karmy, myślę że już wydobrzał jeśli chodzi o samopoczucie, z drogami oddechowymi trzeba jeszcze trochę zastrzyków porobić.
Dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Konrax
Posty: 14
Rejestracja: sob lut 19, 2011 2:37 pm

Re: Brak apetytu z powodu choroby

Post autor: Konrax »

Czy mogę już połączyć z powrotem szczurki? Pytam , bo chyba w nocy nudzi się Fryckowi, i próbuje otworzyć klatkę , gryząc drzwiczki, co mnie budzi i dopóki sobie trochę nie polata to nie przestanie, a takie conocne wstawanie jakoś mi się nie uśmiecha ::)
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Brak apetytu z powodu choroby

Post autor: valhalla »

A jak on się czuje fizycznie?
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Konrax
Posty: 14
Rejestracja: sob lut 19, 2011 2:37 pm

Re: Brak apetytu z powodu choroby

Post autor: Konrax »

Tak jak przed chorobą.
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Brak apetytu z powodu choroby

Post autor: nausicaa »

ja to w góle szczurów nie odłączam od stada, jak są chore (i tak zwykle okres zarażania był jeszcze zanim sama zauważyłam chorobę). chyba, że rzeczywiście ktoryś bardzo męczy. także myślę, że możesz połączyć
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Konrax
Posty: 14
Rejestracja: sob lut 19, 2011 2:37 pm

Re: Brak apetytu z powodu choroby

Post autor: Konrax »

Połączyłem ich tak jakoś na dwie godziny, aż usłyszałem piski. Przyszedłem i zobaczyłem że Frycek krwawi w miejscu między uchem a okiem, na pyszczku i jeszcze na uszach. Mam nadzieję że nie będę musiał ich ponownie przyzwyczajać do siebie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”