Dziwne dźwięki

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
eteei
Posty: 2
Rejestracja: pt wrz 23, 2011 5:53 pm

Dziwne dźwięki

Post autor: eteei »

Witam! Wiem, że tematów z dziwnymi dźwiękami było sporo, jednak to o czym napiszę po prostu mnie przerasta;p
Mam szczury od 6 roku życia. Z przerwą małą jak byłam w liceum, teraz znowu wzięłam 4 szczurki. Mam je już pół roku. I nigdy nie miałam większych problemów, zazwyczaj odchodziły ze starości. Teraz jeden szczur - tylko jeden - od dwóch tygodni dziwnie się zachowuje. Wszystkie są żywe, wesołe, ciekawskie. Ale codziennie o godzinie jakoś tak 6 rano jeden robi mi psikusy. Zawsze to trwa kilkanaście sekund i jest przerażające. Ten jeden szczurek wydaje dziwne dźwięki, tak jakby miał zapchany nosek i z całej siły wypychał coś z niego. Staje wtedy nieruchomo, oczka ma wielkie, boczki mu się ruszają. Trwa to kilkanaście sekund, tylko koło 6 rano. Po tym zdarzeniu zachowuje się jak się zachowywał, wesoło i beztrosko. I tak dwa tygodnie. Byłam u 3 wetów - wszyscy stwierdzili, że szczur jest zdrowy. Nosek suchy, płucka czyste. Okaz zdrowia, nawet nie jest przeziębiony. Alergie wykluczam - przez ten czas wyczyniałam różne rzeczy ze ściółką i wraz to samo. Problem dość dziwny, więc może ktoś mi doradzi, co to może być. Aha, i sprawa pokarmu - także zmieniałam. Liczę na pomoc:)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dziwne dźwięki

Post autor: Paul_Julian »

Poszukaj weta, który zrobi rtg płuc (bez narkozy oczywiście).
W międzyczasie obserwuj co się dzieje przed tymi dzwiekami. Czyli czy się np. myje i potem usiłuje coś wysmarkać ? może cos je łapczywie ? Czy oddycha buzią wczesniej i w trakcie smarkania?

zaczbnij od rtg , trzeba mieć obraz płuc i serca, i wtedy myślec co dalej :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Dziwne dźwięki

Post autor: nausicaa »

a otwiera wtedy buzię?

tu są filmiki z dusznościami: http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t=32626
zobacz, czy wygląda to podobnie.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
eteei
Posty: 2
Rejestracja: pt wrz 23, 2011 5:53 pm

Re: Dziwne dźwięki

Post autor: eteei »

O nie, straszne te filmiki są. Zwłaszcza pierwszy, biedny szczurek... Chyba będzie mi się to śniło w jakimś koszmarze.
Zapisana jestem na czwartek dopiero. Myślałam, że szybko pójdzie, z dnia na dzień, a tu tyle musze czekać. Nawet chciałam delikatni zasugerować, że dopłacę jeśli będzie szybciej, ale powiedzieli mi, że nie da rady. Dziwne. No cóż, więc szczurek wygląda troszkę jak na tym filmiku:
http://www.youtube.com/watch?v=AQAA6TWS ... re=related Ruszają mu się boczki tak charakterystycznie, jednak wcięcia w talii nie ma, tylko wygina grzbietek. Wygląda, jak kuleczka wtedy. Trwa to naprawdę kilkanaście sekund, raz dziennie. Boję się, że to może być coś poważnego, ale nie wygląda tak źle jak na filmikach. W każdym razie do czwartku trzeba czekać...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”