Nagłe osłabienie, szybki oddech - serduszko?

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nagłe osłabienie, szybki oddech - serduszko?

Post autor: unipaks »

Jak dobrze, że widać poprawę, na to liczyliśmy! :)
Ja myślę, że tam gdzie jest to możliwe, kichającemu/chroboczącemu szczuraskowi dobrze byłoby pobrać wymaz na posiew, by potem - mając antybiogram - na zidentyfikowanego bakcyla dobrać właściwy antybiotyk. ::)
Bo jeśli zlecony przez weta nie da po 24 żadnej poprawy i drugiego dnia też, to należy zmienić lek, albo dobrać połączenie dwóch, co daje lepsze efekty w poważniejszych w przebiegu infekcjach dróg oddechowych.
Możesz wspomóc leczenie dając Betaglukan i Bioaron przez 7 - 14 dni :)
Nasze kciuki nadal będą, a mała niech się postara przegonić choróbsko!Wygłaszcz ją ode mnie :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
last.drop.of.blood
Posty: 702
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 2:36 pm

Re: Nagłe osłabienie, szybki oddech - serduszko?

Post autor: last.drop.of.blood »

Witam.
Moją dziewczynkę- Echo ostatnio dopadł pies, chciał się z nią pobawić, ale wyszło jak wyszło. Ma zapadnięty brzuszek i na początku nie mogła zrobić kupki, ale dostała jakiś antybiotyk, który wspomaga trawienie i w końcu zrobiła normalną kupkę, sika też normalnie. Cała jest najeżona , jak wspomniałam ma zapadnięty brzuszek i szybko oddycha. Raz na jakiś czas zdarza się jej kichnąć. czy to może być zapalenie płuc czy raczej przez psa? :( Je i pije normalnie. Byłam u weterynarza, ale na to wychodzi, że będę musiała iść znowu.
Moi przyjaciele:
-szczurki: Ate[*], Fames[*], Echo, Nemezis
-koty: Perle, Franek[*]
-psy: Kropka, Cosmo
-ptaki: Papuga, Emilka (kura)[*]
GRECKIE BOGINIE- http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=35487
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nagłe osłabienie, szybki oddech - serduszko?

Post autor: StasiMalgosia »

Kidyś jak na czok spadła suszarka, to też tak robiłą boczkami na maksa jak przy chorym sercu. Dr. Rzepdka dała jej chyba coś na uspokojenie i kazała odserwować nastepnego dnia juz było ok. Jeśli trwa to dłużej to może to być coś poważniejszego...
Obrazek
Awatar użytkownika
last.drop.of.blood
Posty: 702
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 2:36 pm

Re: Nagłe osłabienie, szybki oddech - serduszko?

Post autor: last.drop.of.blood »

Trwa to już 5 dni. Na samym początku nie mogła chodzić na tylne łapki, ale teraz jest już lepiej i chodzi. Martwi mnie tylko ta osowiałość, dość mocno wklęśnięty brzuszek i szybkie oddychanie. :/ Na to wychodzi, że będę musiała jutro iść do weterynarza- nie mam dzisiaj jeszcze kasy. :(
Moi przyjaciele:
-szczurki: Ate[*], Fames[*], Echo, Nemezis
-koty: Perle, Franek[*]
-psy: Kropka, Cosmo
-ptaki: Papuga, Emilka (kura)[*]
GRECKIE BOGINIE- http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=35487
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”