Nastepny post o kichaniu

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kaldam
Posty: 4
Rejestracja: ndz maja 20, 2012 11:40 am
Numer GG: 10195793
Lokalizacja: Ruda Śląska

Nastepny post o kichaniu

Post autor: kaldam »

Witam jestem tu niwy wiec prosze o wyrozumiałość. Niedawno kupiłem szczurka niestety w zoologicznym bo niema u mnie żadnej hodowli w pobliżu, ostatnio zauważyłem ze mój szczurek (Pepe tak go córka nazwała :) ) czasem KICHA i oprócz tego kichania nie widzę żadnych objawów, narazie trzymam go w akwarium wyłożonym trocinami, sprzątam mu co 3-4 dni
bardzo prosze o jakąś rade czy to cos poważnego czy moze byc to uczulenie na trociny. Pozdrawiam ???
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nastepny post o kichaniu

Post autor: Paul_Julian »

Skoro jest to "następny post o kichaniu" to może warto najpierw poczytac te wczesniejsze?
na przykald o tym,ze szczurki często kichają w nowym otoczeniu ? Albo o tym, ze mogą być uczulone na trociny ?

To, ze jesteś nowy nie usprawiedliwia lenistwa . W kazdym niemal dziale jest spis treści.

A wtym dodatkowo jest taki temat:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t=30673
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
kaldam
Posty: 4
Rejestracja: ndz maja 20, 2012 11:40 am
Numer GG: 10195793
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Nastepny post o kichaniu

Post autor: kaldam »

Nie jestem leniwy przeczytałem prawie wszystkie posty ale odpowiedzi wprost nie znalazłem albo nie umiem czytac ze zrozumieniem ale i tak dziekuje za odpowiedz
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nastepny post o kichaniu

Post autor: Paul_Julian »

No dobra, tylko poczytaj, bo tych tematów jest sporo i na kilka stron, a takie pytanie powtarza sie ciągle. Poczytaj tez o alergii.

A w międzyczasie wymień trociny na ręczniczki papierowe, bo trociny mogą uczulać.
Papierki zmieniaj codziennie (te osikane oczywiscie, bo taki maluch nie zdązy osikac wszystkich).
Często szczurki kichają ze stresu na poczatku
Obejrzyj dokładnie futerko, czy nie ma strupków na ciele albo takich pypciów, pryszczyków na uszach.

Zanim rozejrzysz sie na forum za towarzyszem dla ogonka, zajrzyj tu : http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=110
Koniecznie najpierw trzeba okreslić płeć Pepe.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Kamalka
Posty: 4
Rejestracja: ndz maja 27, 2012 9:44 am

Re: Nastepny post o kichaniu

Post autor: Kamalka »

No i dodatkowo, na pewno akwarium, które ma zlą wentylację nie sprzyja niczemu dobremu. Radziłabym sie rozejrzec jak najszybciej za klatka :). Szczury mają bardzo delikatne drogi oddechowe, więc tak jak pisza osoby powyżej, nie powinno sie uzywać trocin - uczulają, dodatkowo pylą (tak jak czlowiek moze dostać pylicy, tak samo i szczurkom pyl nie pomaga na zdrowie).I Jak najbardziej w nowym otoczeniu sa rózne nowe zapachy, nowi ludzie, stres, maleństwo może kichać z tego powodu. Warto sprawszac, czy oddychając nie wydaje jakichś dziwnych dźwieków, lub czy kichanie nie zrobi się "mokre".
kaldam
Posty: 4
Rejestracja: ndz maja 20, 2012 11:40 am
Numer GG: 10195793
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Nastepny post o kichaniu

Post autor: kaldam »

Nowa klatka dla PEPE już jest w drodze wiec akwarium pójdzie w odstawkę. Dzisiaj zauważyłem białe krostki na uchu szczurka ale wyczytałem juz na forum ze narazie to nic groźnego, a co do mokrego kichania i dziwnego oddychania to z oddychaniem jest ok nie słychać nic niepokojącego a jak biorę szczurka na ręce to jak kicha to czasami czuje jakby mnie opluł ślina a w akwarium kicha normalnie. Proszę napiszcie mi czy mam sie martwić o PEPE i isc do weterynarza czy podać mu samemu jakieś witaminki??
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nastepny post o kichaniu

Post autor: Paul_Julian »

Białe krostki, to może być świerzb. Obejrzyj fotki w temacie o świerzbie.
Może faktycznie lepiej wziąć szczurka do weta jutro na osłuchanie i określenie płci.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
kaldam
Posty: 4
Rejestracja: ndz maja 20, 2012 11:40 am
Numer GG: 10195793
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Nastepny post o kichaniu

Post autor: kaldam »

Juz wszystko wiadomo Pepe ma wszoły, leczenie rozpoczęte ale białe kropki na uszach nie wiadomo skąd są
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”