gruchający szczur

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
majulina
Posty: 646
Rejestracja: ndz lip 15, 2012 11:59 am
Numer GG: 2708907

gruchający szczur

Post autor: majulina »

Szczurka (1,5 roku) od ok tygodnia wydaje momentami odgłos takiego jakby gruchania.... bylismy u wterynarza szczurka została osłuchana i lekarz powiedział, że ma czyte płuca, zmierzył jej temp. 36,9 czyli ok. Dostała zastrzyk witaminowy plus jakis na wzmocnienie ( nazwy niestety nie pamietam).
Czy cos mozna na to zaradzic?
Czy powodem moze być śmierc jej kolezanki ( około 1,5 miesiaca temu)?


proszę o pomoc.
nasz temat http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 3&start=45

Ze mna PUszysława NÓzia Rózia KOko i LOko

Mysia kochana, Loko (Sucharek) mój [*]
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: gruchający szczur

Post autor: BlackRat »

Nie wiem jak z resztą, ale temperatura szczurka powinna wynosić mniej więcej 37,7-38,5, więc ta, którą podałaś nie jest ok.
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
majulina
Posty: 646
Rejestracja: ndz lip 15, 2012 11:59 am
Numer GG: 2708907

Re: gruchający szczur

Post autor: majulina »

Dzieki, jutro idziemy z nia znów do weterynarza, ponieważ te gruchanie nie znika....
czy ktoś zna dobrego weterynarza w OPOLU??
nasz temat http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 3&start=45

Ze mna PUszysława NÓzia Rózia KOko i LOko

Mysia kochana, Loko (Sucharek) mój [*]
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: gruchający szczur

Post autor: BlackRat »

Poszukaj tutaj: http://szczury.org/viewtopic.php?f=13&t ... le#p333619 to wątek o wetach z Opola :) Trzymam kciuki za malutką, oby to nic poważnego :(
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
majulina
Posty: 646
Rejestracja: ndz lip 15, 2012 11:59 am
Numer GG: 2708907

Re: gruchający szczur

Post autor: majulina »

kolejna wizyta u weterynarza,kolejny zastrzyk z witaminami... gruchanie nie przeszło, przykładam ucho do płuc jednak nie ma świstu ( tym sie pocieszam) zmieniamy weterynarza....
Do tego ja jeszcze tez sie przeziebilam w lipcu... ehhh
nasz temat http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 3&start=45

Ze mna PUszysława NÓzia Rózia KOko i LOko

Mysia kochana, Loko (Sucharek) mój [*]
majulina
Posty: 646
Rejestracja: ndz lip 15, 2012 11:59 am
Numer GG: 2708907

Re: gruchający szczur

Post autor: majulina »

Dzisiaj wizyta u kolejnego weterynarza. Szczur osłuchany, z ulga stwierdzono że płuca czyste. Dostała dzisiaj na wszelki wypadek antybiotyk w zastrzyku plus coś rozkurczowego by sie łatwiej oddychało( ponieważ grucha niczym gołąb). Coś nie tak z górnymi drogami oddechowymi.... mamy podawac jej antybiotyk 1/8 tabletki przez 6 dni. Jakby sie nie poprawiło to bedzie miała rtg i dalsza diagnostyka. Ja mam nadzieje ze ten antybiotyk pomoze.


Co sądzicie na temat antybiotyków podawanych doustnie:)???
nasz temat http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 3&start=45

Ze mna PUszysława NÓzia Rózia KOko i LOko

Mysia kochana, Loko (Sucharek) mój [*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: gruchający szczur

Post autor: Paul_Julian »

Doustnie są ok. Tylko podaj w czymś co bardzo lubi. możesz pokruszyć i np.spróbowac z majonezem.

6 dni to za krótko, antybiotyk powinna dostawac min. 10 dni.
Jak będziesz u weta, to zawsze spisuj co za lekarstwa dostaje.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: gruchający szczur

Post autor: noovaa »

Paul, ale jeśli antybiotyk nie pomaga, to powinno się go zmienić wcześniej niż po 10dniach, więc może o to chodzi.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
smell_of_oranges
Posty: 33
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:28 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: gruchający szczur

Post autor: smell_of_oranges »

Ja niestety nie mam pojęcia co może byc przyczyną, bo zajmuję się szczurkami od dosyc krótkiego czasu, ale chciałabym skorzystac z sytuacji, że mam podobny problem i prosic o radę.
Jedną szczurzycę mam od mniej więcej 3miesięcy, po tym czasie zdecydowałam się na adopcję towarzyszki. Od 2 dni mieszka razem z małym kapturkiem. Wcześniej zawsze przebywała na granulacie drewnianym i nigdy nie zaobserwowałam niepokojących zachowań. Poźniej jednak pojawił się pomysł kuwety narożnej wypełnionej żwirkiem zbrylającym . Jednak gdy pojawil się młody kapturek, kuwetę wypełniłam granulatem drewnianym. Po pierwszym dniu zaobserwowałam, że mała wydaje niepokojące odgłosy. Lekko kicha,a od czasu do czasu słychac coś w postaci "gruchania". CIężko mi powiedziec, czy wydobywa się to z płuc czy bardziej z nosa. Wydaje mi się, że z nosa, ale nie jestem pewna. Od wczoraj obie siedzą w klatce wyłożonej papierowymi ręcznikami, a w poidełku jak zawsze mają wodę z Vibowitem. Powiedzcie mi, co to może byc i co to spowodowało?
Nie chcę od razu udawac się do weta, bo wydaje mi się, że zastrzyk witaminowy, który przypisują w większości przypadków jest jakby formą "wydania kasy". Starszy szczurek nie kicha, nie grucha , ma się dobrze, ale maluch leży i pogruchuje nawet teaz.
Awatar użytkownika
smell_of_oranges
Posty: 33
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:28 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: gruchający szczur

Post autor: smell_of_oranges »

Dodam jeszcze, że szczurki karmione są karmą firmy Versele-Laga i warzywkami (ogórkiem, pomidorem), a mała wczoraj dostała jeszcze trochę płatków ryżowych na mleku.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: gruchający szczur

Post autor: Paul_Julian »

noovaa pisze:Paul, ale jeśli antybiotyk nie pomaga, to powinno się go zmienić wcześniej niż po 10dniach, więc może o to chodzi.
Masz rację !

smell_of_oranges , najprawdopodobniej to granulat mógł uczulić nowego kajtka. Ale mogła tez byc podziębiona i stres pogorszyl sprawę.
Jak nie przejdzie za kilka dni, daj jej ACC mini , bo na atybiotyk jest za mała.

ACC mini (w saszetce) . Przez 6-7 dni podawaj 1/6 albo 1/8 saszetki . Na takiego malca to może nawet 1/10.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
smell_of_oranges
Posty: 33
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:28 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: gruchający szczur

Post autor: smell_of_oranges »

Ok , dziękuję za odpowiedź! Czekam i w razie czego zmieniam na ACC mini .
majulina
Posty: 646
Rejestracja: ndz lip 15, 2012 11:59 am
Numer GG: 2708907

Re: gruchający szczur

Post autor: majulina »

kurcze nie spisalam co mysia dostala:(, ale dzisiaj juz jest lepiej :)) juz nie grucha tylko kicha. Dzisiaj atybiotyk w tabletce pokruszony zjadla bez dodatków. Juz odetchnelam na chwilke.
nasz temat http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 3&start=45

Ze mna PUszysława NÓzia Rózia KOko i LOko

Mysia kochana, Loko (Sucharek) mój [*]
majulina
Posty: 646
Rejestracja: ndz lip 15, 2012 11:59 am
Numer GG: 2708907

Re: gruchający szczur

Post autor: majulina »

dalej poprawa coraz mniej grucha:). Czy to może być sprawka upałów czy jednak antybiotyk???
nasz temat http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 3&start=45

Ze mna PUszysława NÓzia Rózia KOko i LOko

Mysia kochana, Loko (Sucharek) mój [*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: gruchający szczur

Post autor: Paul_Julian »

Antybiotyk. Upaly spowodują raczej pogorszenie. Niech sie poprawia !
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”