Zadławienie/ duszności

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
IAMT
Posty: 4
Rejestracja: sob wrz 29, 2012 10:31 pm

Zadławienie/ duszności

Post autor: IAMT »

Witam!
Przed chwilą moje 2 szczurki (2 chłopaczki, mają po około 2 latka) były na spacerze. Wszystko było ok, ale nagle jeden z nich zaczął się dziwnie zachowywac. Jakby dostał napadu szału. Po chwili znalazł się w klatce i dostał czegoś co wyglądało jakby się dusił. Biegał po całej klatce jak opętany, wyglądało jakby dostał drgawek. Po chwili położył się i ciężko oddycha. Głośno. Wygląda jakby się dusił. Nie mam żadnego weterynarza dookoła siebie, który mógłby teraz pomoc.
Co ja mam robic?!
Co się dzieje z moim szczurkiem? Jestem przerażony, bo nie jestem w stanie mu jakoś pomóc.
IAMT
Posty: 4
Rejestracja: sob wrz 29, 2012 10:31 pm

Re: Zadławienie/ duszności

Post autor: IAMT »

jeszcze tylko dopisze
narazie po około 15-20 minutach szczurek siedzi koło miski z jedzonkiem na samym dole klatki. dałem mu picie troszkę bliżej. zachowuje się spokojnie. nie chodzi, ale siedzi sobie spokojnie. przez chwilę widziałem, że coś gryzł- myślę, że to pokarm. jego oddech uspokoił się, nie jest głośny. widac, że oddycha trochę głębiej, ale na pewno spokojniej niż przedtem. co to było?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Zadławienie/ duszności

Post autor: noovaa »

Szczurek koniecznie powinien trafić do weterynarza znającego się na szczurach. Może mieć problem z sercem, lub poważne bezobjawowe zapalenie płuc.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
IAMT
Posty: 4
Rejestracja: sob wrz 29, 2012 10:31 pm

Re: Zadławienie/ duszności

Post autor: IAMT »

Czy takie zapalenie płuc moze objawic się tak dosłownie z niczego w ciągu dosłownie kilku sekund takim napadem?
Aktualnie szurek wygląda dobrze. Biega po całej klatce, bawi się z braciszkiem, ma apetyt, był na spacerze, nie ucieka. Jest ok.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Zadławienie/ duszności

Post autor: noovaa »

Bywają zapalenia płuc bezobjawowe. Pierwsze objawy wychodzą kiedy jest już bardzo źle.

Lecz jeśli to były rzeczywiście duszności, stawiałabym na serce. Tak czy siak, weterynarz powinien szczurka zbadać.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Advancerain
Posty: 50
Rejestracja: pt kwie 27, 2012 2:26 pm
Lokalizacja: Dolnośląskie Świebodzice, niedaleko Wrocławia

Re: Zadławienie/ duszności

Post autor: Advancerain »

jeśli wygląda to mniejwięcej tak http://www.youtube.com/watch?v=KfMKGJiR ... r_embedded nie czekaj jak najszybciej leć do weta. Jeden z moich maluchów miał własnie takie duszności, jednak zbyt późno zareagowałam ogólnie z leczeniem szczurka i ani antybiotyki ani nic nie pomogło, odszedł tydzien temu :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”