Oddychanie...

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
MiłośnikSzczurków
Posty: 46
Rejestracja: pt wrz 28, 2012 4:42 pm

Oddychanie...

Post autor: MiłośnikSzczurków »

Wiem, że taki temat już jest... nie piszcie o tym. Szukałem na forum, ale nic takiego nie znalazłem, to chce się was poradzić ;)
Obrazek- to moja miła, powiedzcie mi czy to oddychanie jest normalne, czy iść do lekarza... sorry za baaaaaaaaaaaardzo złą jakość :-\
Miła + Coffe = kochane szczuraski!
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Oddychanie...

Post autor: klimejszyn »

szczurek może mieć np zapalenie płuc.
oddycha ciężko, robi boczkami.
jak najszybciej do szczurzego weta, poszukaj w dziale weterynarze polecanego weta z Twojego miasta.
zapalenie płuc dla takiego malucha może być nawet śmiertelne, jesli się szybko nie wkroczy z odpowiednimi lekami.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Oddychanie...

Post autor: BlackRat »

Pisałam Ci na SB, że skoro szczurek kicha, to biegiem do weta, bo nawet przeziębienie może być dla niego śmiertelne.
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
MiłośnikSzczurków
Posty: 46
Rejestracja: pt wrz 28, 2012 4:42 pm

Re: Oddychanie...

Post autor: MiłośnikSzczurków »

BlackRat pisze:Pisałam Ci na SB, że skoro szczurek kicha, to biegiem do weta, bo nawet przeziębienie może być dla niego śmiertelne.
ok,dzisiaj lece :)
Miła + Coffe = kochane szczuraski!
MiłośnikSzczurków
Posty: 46
Rejestracja: pt wrz 28, 2012 4:42 pm

Byłem u Wetka

Post autor: MiłośnikSzczurków »

tak: przeziębiona, za chuda, będzie odrobaczanie, nie jest to jakieś nie wiadomo jakie zapalenie płucek ale jest i będzie brała antybiotyki- mam ją tuczyć wysokokalorycznymi warzywami itp. mają być rozdzielone na kilka dni, ale mogą razem biegać. Jak będzie grubsza i podrośnie- obydwa szczurki będą odrobaczane :) Jakieś komentarze? Jak tak to pisać ;)
Miła + Coffe = kochane szczuraski!
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Byłem u Wetka

Post autor: Hanka&Medyk »

Miłośniku, na przyszłość nie twórz nowego tematu, tylko dopisuj do swojego poprzedniego. Przecież nie został zamknięty.

Moderatorzy połączą, mam nadzieję, te temat z tamtym.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
anka28
Posty: 707
Rejestracja: pt gru 02, 2011 4:28 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Byłem u Wetka

Post autor: anka28 »

odrobaczone bo? lekarz zobaczył pasożyty zewnętrzne czy odrobaczona profilaktycznie na wewnętrzne?
Misia [*] Whisky [*] Mamba [*] Imbir [*] Paszczusia [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34050
MiłośnikSzczurków
Posty: 46
Rejestracja: pt wrz 28, 2012 4:42 pm

Re: Byłem u Wetka

Post autor: MiłośnikSzczurków »

anka28 pisze:odrobaczone bo? lekarz zobaczył pasożyty zewnętrzne czy odrobaczona profilaktycznie na wewnętrzne?
Na zewnątrz
Miła + Coffe = kochane szczuraski!
MiłośnikSzczurków
Posty: 46
Rejestracja: pt wrz 28, 2012 4:42 pm

Re: Byłem u Wetka

Post autor: MiłośnikSzczurków »

Hej, a moglibyście mi powiedzieć czym utuczyć szczurkę? :D
Miła + Coffe = kochane szczuraski!
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Byłem u Wetka

Post autor: akzi »

utuczyć ?
polcam kaszke Nestle sinlac ale po co tuczyc.
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Byłem u Wetka

Post autor: StasiMalgosia »

Ok a ile ona waży? chorobliwa chudość może być objwem chorego serca poz tym czy twój wet zna się na szczurach?
Obrazek
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Byłem u Wetka

Post autor: StasiMalgosia »

Nie wiem jaki jest sens separacji szczurów ale wspólnych wybiegów. Ani to kwarantanna, ani to dla szczurów przyjemne. Odseparowć jest sens nowego szczura który się jeszcze ze stadem nie spotkał, a tak bakterie już przekazał więc jeśli ten drugi ma zachorować to zachoruje itak. Poza tym sepracja ma sens jeśli i ty się będziesz do niej stosował tj zmieniał ubranie mył ręce (i wszystkie inne części ciała z którymi chory szczurek miał kontakt) a jak mają się spotykać na wybiegu to już lepiej niech będą razem cały czas.
Obrazek
MiłośnikSzczurków
Posty: 46
Rejestracja: pt wrz 28, 2012 4:42 pm

Re: Byłem u Wetka

Post autor: MiłośnikSzczurków »

StasiMalgosia pisze:Nie wiem jaki jest sens separacji szczurów ale wspólnych wybiegów. Ani to kwarantanna, ani to dla szczurów przyjemne. Odseparowć jest sens nowego szczura który się jeszcze ze stadem nie spotkał, a tak bakterie już przekazał więc jeśli ten drugi ma zachorować to zachoruje itak. Poza tym sepracja ma sens jeśli i ty się będziesz do niej stosował tj zmieniał ubranie mył ręce (i wszystkie inne części ciała z którymi chory szczurek miał kontakt) a jak mają się spotykać na wybiegu to już lepiej niech będą razem cały czas.
Już czuje się lepiej- są razem w klatce ;) , odrobaczanie na pasożyty na skórce-są już takie małe, ale wyleczymy, ona po antybiotyku czuje się lepiej- trzeba ją utuczyć bo będzie dostawać lek na odrobaczanie, i jak na swój wiek to i tak za chuda
Miła + Coffe = kochane szczuraski!
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Byłem u Wetka

Post autor: StasiMalgosia »

A ile waży i jaki lek chce dać wet? Bo na skórne pasożyty stosuje się leki zew ew injekcję.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”